כדורגל ישראליליגת העל

"בכר סוליסט ולא מוכן לקבל עצות מאף אחד, זה הפריע לנו"

המנהל המקצועי של הכוכב האדום בלגרד, זבזדן טרזיץ', סיפר על החוויות האישיות שלו בתקופת המאמן הישראלי: ''השחקנים התלוננו שהוא לא מדבר איתם וזה הפריע לי. הוא לא היה מוכן לזוז מהדרך שלו''

שבעה חודשים חלפו מאז פוטר ברק בכר מהכוכב האדום, ובסרביה ממשיכים לנתח מדוע השידוך לא עבד. אתמול (חמישי) התראיין המנהל המקצועי זבזדן טרזיץ', וסיפר לתקשורת המקומית סיפורים שלא סופרו על הקדנציה של המאמן הישראלי בבלגרד – כולל מחמאות וביקורות.

טרזיץ' אמר: "הוא המאמן הישראלי הכי טוב שהיה ב-20 השנים האחרונות. כל הסימנים הצביעו על כך שהוא עומד להיות מאמן גדול, וחשבנו שלהביא אותו לכאן יהיה מהלך טוב. עקבנו אחריו הרבה לפני צמד המשחקים נגד מכבי חיפה. ראיתי את מכבי חיפה מביסה את אולימפיאקוס באתונה וזה היה מדהים. מעולם לא ראיתי משחק כזה מקבוצה ישראלית. הבנתי שלא רק אני מתלהב מבכר, אז נסענו לפגוש אותו בישראל פעמיים. הצגנו לו את התכניות והרעיונות שלנו ורצינו שהוא ייקח על עצמו פרויקט של שלוש שנים".

המאמן ברק בכר (ראובן כהן, מכבי חיפה)

המנהל המקצועי המשיך: "ההתחלה הייתה פנומנלית, אבל לא קל להשתלב במועדון שלנו, בטח לא למאמן קצת סוליסט כמו בכר, שלא מוכן לשמוע או לקבל עצות מאחרים. התכונות הללו גרמו לנו לאבד כמה נקודות ולהישאר במרחק של שש נקודות בפרטיזן בלגרד. צריך להודות בכנות שהקדנציה שלו לא הייתה מספיק טובה, אבל גם לומר באותה נשימה שגורלו נחרץ בגלל שני משחקים בלבד – האחד מול יאנג בויז בברן, שהיה אולי המשחק הכי טוב של הכוכב האדום במפעל אירופי, והשני בדרבי, שהפסד בו הוא דבר בלתי נסלח. אם היינו מנצחים בשני המשחקים הללו, והגיע לנו לנצח, כנראה שהסיפור של בכר בכוכב האדום היה שונה לחלוטין".

טרזיץ' סיכם את התקופה של בכר: "הפריע לי שהוא מיעט לדבר עם השחקנים. יש לו סגנון מסוים, הוא משלב את ידיו, מסתכל על האימון והצוות שלו מוביל את האימונים. השחקנים באו להתלונן שהם לא יודעים מה בכר חושב עליהם, באיזה מצב הם נמצאים בקבוצה, למה הם צריכים לשאוף ומה הדרישות מהם. אתה חייב לדבר עם השחקנים שלך, לשמור עליהם שמחים ועל אווירה טובה. הם צריכים לדעת שהם עושים דברים טוב, להבין מה הם עושים רע ומה הציפיות מהם. הייתה לו שיטה שונה".

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW