כדורגל ישראליליגת העל

בית המשפט המחוזי החליט: לא תוחזר הנקודה למכבי חיפה

בית המשפט המחוזי החליט לדחות את הערעור שהגישו הירוקים על הפחתת הנקודה ממאזנה של הקבוצה, שאושרה גם בבית הדין העליון של ההתאחדות, והירוקים גם יידרשו לשלם הוצאות משפט בסך 25 אלף ש''ח

סופה של הסאגה: בית המשפט המחוזי דחה היום (רביעי) את התביעה שהגישה מכבי חיפה בדרישה להחזיר לה נקודה שהופחתה ממאזנה בבית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל, בעקבות הרשעתה בהתפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות. בנוסף, התובעת תצטרך לשלם להתאחדות לכדורגל הוצאות משפט בסכום של 25 אלף ש"ח. יש לציין שלא מדובר בהחלטה מפתיעה או לא צפויה, שכן בתי המשפט האזרחיים לא נוהגים להתערב בהחלטה של מוסדות השיפוט של ההתאחדות לכדורגל, שנחשבים לעצמאיים.

שחקני מכבי חיפה (ישי נאמן)

השופט יונה אטדגי כתב בין היתר בפסק הדין, בו קיבל את עמדת ההתאחדות לכדורגל שאין להתערב בהחלט: "אין לי אלא להצטרף להערות ולתקוות אלה, ואוסיף כי מה שנהוג לכנות ‘רוח ספורטיבית’ הינה חלק מהגדרת 'ספורט'. 'רוח ספורטיבית' הינה בראש ובראשונה התנהגות ויחס הוגן של המתחרה גם כלפי יריבו, ואלימות בספורט, גם אם היא נעשית על ידי אוהדי הקבוצה ולא על ידי הקבוצה עצמה, היא למעשה חציית הגבול שבין משחק הוגן לבין אלימות כפשוטה. בהתחשב בכל אלה, החלטות בית הדין המשמעתי ובית הדין העליון, להפעיל את העונש על תנאי ולהפחית את הנקודה, אינן מנוגדות לעקרונות הצדק הטבעי, ואף מתיישבות עימם".

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW