כדורסלנבחרת ישראל

בית הלחמי: "רוצים לסיים את הקמפיין במקום הראשון בבית"

נבחרת ישראל ערכה מסע''ת לקראת הטורניר הקדם אולימפי, המאמן: ''לאבדיה יש פציעה שמדאיגה את וושינגטון. רופא מארה''ב יבדוק את אבדיה, הוא עשה הכל כדי להיות פה. דני וולף שווה את הצ'אנס''

אחרי ההישג של נבחרת העתודה, הפוקוס עובר מסגנית אלופת אירופה לנבחרת הבוגרת. מאמן נבחרת ישראל אריאל בית הלחמי פתח הערב (שלישי) את מסיבת העיתונאים לקראת קמפיין טרום מוקדמות האולימפיאדה עם ברכות לנבחרת העתודה: "אני רוצה לברך את נבחרת העתודה על ההישג, כבוד לכדורסל הישראלי ולמדינה שלנו. אני נרגש מאוד ומחכה להתחיל, אני בטירוף".

על האולימפיאדה: "אנחנו רוצים לסיים את הקמפיין הזה במקום הראשון, זה טורניר לא פשוט כי נבחרת אחת עולה מתוך שמונה. אנחנו מסתכלים על הקיץ הבא, היינו בטורניר הקדם אולימפי פעם אחרונה ב-1992, אנחנו רוצים לגבש את הסגל, לראות כדורסל טוב ומחוייב. בקיץ האחרון ה-12 שהיו בנבחרת, שישה לא כאן, הסגל חדש וזה אחד הסגלים הצעירים שראינו בשנים האחרונות. אנחנו צריכים לגבש סגנון ולגרום לכולם לשחק ביחד".

עם אבדיה ומדר: 19 שחקנים זומנו לסגל הרחב של נבחרת ישראל
דני אבדיה במדי הנבחרת (אתר FIBA)

על דני אבדיה: "דני התחייב להיות פה, יש לו איזו פציעה מדאיגה את הקבוצה שלו והוא לא כשיר להיות איתנו באימונים. הרופא שלו מארה"ב הגיע הנה היום ויערוך לו בדיקות ואני מקווה שהפציעה לא רצינית ונוכל לקבל אותו. הבריאות שלו הכי חשובה אבל צריך להגיע שהוא מהיום הראשון הודיע לי שהוא איתנו והוא עשה את הכל כדי להיות פה". על ההכנה: "לא קל היה להשיג משחקי אימון כי הרבה נבחרות נמצאות באליפות העולם, עשינו את הכל טוב שיכולנו, הן לא נבחרות מהטופ אבל לפחות נוכל לבחון את עצמנו, אנחנו מקווים שהם יהיו ברמה טובה".

לגבי שחקני נבחרת העתודה: "את נועם יעקב הזמנו עוד לפני האליפות של העתודה, הסגל מונה הרבה גארדים והוא יצטרך להלחם על המקום שלו. לגבי דניאל וולף, זו היתה הפתעה, ראיתי אותו בשני אימונים ומאוד התרשמתי והוא עשה טורניר מאוד מוצלח בצד שלו. אנחנו רוצים להזמין אותו, יש בעיה עם האוניברסיטה והוא צריך לנסוע לסדר את הדברים, הוא בהחלט שווה את הצ'אנס. להגיד אם הוא עושה סגל או לא זה מוקדם מדי, אבל הכדורסל הישראלי יכול להרווח אותו בשנים הבאות".

על השחקנים שלא נמצאים בנבחרת: "להיות שחקן נבחרת ישראל זו חובה לכל אחד, אני מעדיף להתייחס לשחקנים שכאן והוכיחו את המחוייבות שלהם. זה לא קל לוותר על הקיץ ועל החופש, השחקנים שכאן צריכים לקבל את הפוקוס והערכה. לכל מי שלא בא יש את הסיבות שלהם, אפשר לשאול אותם ואני לא הכתובת".

תומר גינת במדי הנבחרת (אתר FIBA)

תומר גינת הוסיף: "תמיד כיף להגיע לנבחרת ישראל, בטח בתחילת קמפיין ובתחילת קיץ כשכולם מגיעים ביחד עם מטרה, רעבים מאוד ומצפים למה שעומד לבוא. יצא לי לעבוד עם אריאל לא מעט פעמים. נבחרת העתודה עשתה דברים מדהימים בשבוע שעבר, הראתה לנו מה מסוגלת לעשות נבחרת שמשחקת ביחד ולכולנו יש מה ללמוד מזה, גם בכדורסל וגם בחיים".

על האולימפיאדה: "אנחנו רוצים להיות שם, זה לא סוד אבל אנחנו מתחילים היום קמפיין עם דרך מאוד ארוכה לפנינו. צריכים לקחת את זה משחק אחרי משחק, יש לנו שלושה שבועות עד הטורניר. לעשות את ההכנה הכי טובה שאנחנו יכולים, לגבש את הסגל במטרה לעשות קיץ טוב ולהמשיך להתקדם. בטורנירים האלו צריך להתמודד עם מה שבא, יש הכנה שלמה ושלושה משחקים שנצטרך לנצח לפני שאנחנו חושבים הלאה".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW