כדורסלליגת העל

בית הדין העליון דחה את עתירת המנהלת, אילת תרד ללאומית

בבית הדין העליון של איגוד הכדורסל הוחלט לדחות את העתירה על סדר העלייה מהלאומית והירידה מליגת העל, שיישאר כרגיל: ''לא חווים דעה על גישת האיגוד''. לא יהיה משחק בין נתניה לקבוצה שסיימה אחרונה

בית הדין העליון של איגוד הכדורסל דחה את עתירת מנהלת ליגת העל לקיים משחק מבחן בין הפועל אילת לסגנית אלופת הליגה הלאומית, אליצור נתניה, על הזכות לשחק בליגה הבכירה בעונה הבאה. המשמעות היא שמחר דירקטוריון המנהלת ייאלץ לאשר את ירידתה של אילת לליגה הלאומית ואת עלייתן של שתי קבוצות לליגת העל – נתניה והפועל גלבוע גליל. את איגוד הכדורסל ייצג בעתירה יועמ"ש האיגוד עוה"ד יודן קוריצקי ממשרד עו"ד ד"ר גדעון פישר ושות'. את המנהלת ייצגו עוה"ד חגי אשלגי ובר לאודון.

בפסק הדין של העליון נכתב בין היתר: "לא לנו לדוק פורתא בטעמי אי ההצלחה האמורה. שבית הדין אינו מוסמך לחדור לתחומו של הגורם המאסדר ולתפוס את מקומו. איננו צריכים ואיננו מחווים דעה על גישת האיגוד והמנהלת. מן המקובץ מתבקשת דחיית העתירה על כל היבטיה. כך אנו מורים. סדרי העלייה מן הליגה הלאומית והירידה מליגת העל נותרים על מכונם".

כדור כדורסל (אתר FIBA)

עוד נכתב: "משכך, הנימוק המרכזי, או אחד מהמרכזיים, בדבר החלשות הליגה הלאומית ועליית שתי קבוצות חלשות יחסית הינו נימוק שלא יוכל להיות לעותרת לעזר. גם אם מדובר בקבוצות חלשות 'על הנייר', הן יכולות להפתיע בשנת המשחקים הבאה. ושוב, אלמנט התחרות, באותה ליגה לאומית, כלל לא נפגע משעה שההחלטה בדבר אי שיתוף הזרים חלה על כלל הקבוצות".

כמו כן נכתב: "בית הדין פנה אל האיגוד והמנהלת בבקשה לשקול גיבוש הסדר שמכוחו לא תצא פגיעה באף אחת מן הקבוצות בשתי הליגות. ביסוד הפנייה עמדה ההבנה שמוראות המלחמה גרמו די והותר נזקים גם בתחום הכדורסל בגזרה הצרה של הממשק בין שתי הליגות הבכירות. במציאות לא שגרתית זו (שהשלכותיה הקשות נשקפות מעמדת אילת ופניותיה) סברנו שיש מקום לכל הפחות לבדוק אפשרות לפתרון לא שגרתי".

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW