כדורגל ישראליליגת העל

בית הדין העליון דחה את הערעור שהגישה מכבי תל אביב

הצהובים ביקשו להמיר את העונש בקנס כספי, אך הערעור נדחה ושערים 10-11 בבלומפילד יישאר סגורים עד תום העונה. מנגד, עונש הרדיוס שהוטל על בית''ר ירושלים לעונה הבאה בוטל ונקבע עונש על תנאי

בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל דחה היום (רביעי) את הערעור שהגישה מכבי תל אביב על העונש שחטפה בעקבות השלכת האבוקות במשחק מול מכבי חיפה ובעקבות זאת, יציעים 10-11 באצטדיון בלומפילד יישאר סגורים עד תום העונה. מכבי תל אביב ביקשה להמיר את העונש לקנס כספי וטענה לחוסר אחידות בענישה. בסך הכול המועדון ספג העונה בין היתר סגירת שערים 10-11 לתשעה משחקים מתוך 18 משחקי בית בליגה, בנוסף למשחק רדיוס אחד שנערך ברבע גמר הגביע מול מכבי פתח תקווה ושוחק באצטדיון נתניה.

ההחלטה לגבי מכבי ת"א (ההתאחדות לכדורגל)

נשיא בית הדין העליון, השופט בדימוס אמנון שטרסנוב, כתב בהחלטתו: "במהלך המשחק הוצתו לא פחות מ-40 אבוקות וחלק מהן הושלכו לכר הדשא ובעקבות זאת הופסק המשחק למספר דקות. בית הדין המשמעתי הרשיע את המערערת בעבירה של התפרעות קהל אוהדים בנסיבות מחמירות וגזר עלייה קנס של 40 אלף ש"ח, ציווה על סגירת יציעים 10-11 לשני משחקים בפועל. לטענת נציג מכבי תל אביב לא היה מקום להרשיע את המערערת בעבירה של התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות. אין לנו כל סיבה לחשוב כי תובע ההתאחדות נוהג איפה ואיפה בהעמדה לדין כפי שהשתמע מהמערערת ואין ספק שהעבירה שבוצעה היא בנסיבות מחמירות, לנוכח האבקות הרבות ביציע והשלכת חלק מהן למגרש".

ההחלטה לגבי בית"ר ירושלים (ההתאחדות לכדורגל)

* מנגד, בית הדין העליון קיבל חלקית את הערעור שהגישה בית"ר ירושלים בעניין העונש שספגה בעקבות מקרה פריצת שני אוהדים לכר הדשא, במהלך ה-0:2 על הפועל חיפה בטדי. עונש הרדיוס שספגו הצהובים-שחורים ואמור היה להתקיים בתחילת העונה הבאה בוטל, אך לצד זאת הקנס הכספי בסך 30 אלף ש"ח נותר על כנו והוארך עונש הרדיוס על תנאי למשך שנה. בית הדין קיבל את הערעור של הקבוצה מהבירה, שכן מדובר בעונש לא פרופורציונלי בשום צורה. יש לציין, כי אין כל קשר בין העונש הנ"ל לבין אירועי המשחק מול בני סכנין.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button