כדורגל ישראליליגת העל

בית"ר לדין על קריאות גזעניות, בן זקן ואדרי בגין העלבת שופט

הקבוצה מהבירה תעמוד לדין משמעתי בגין התנהגות האוהדים וגם המנכ''ל יעמוד לדין לאחר שתקף מילולית את השופט מול הפועל חיפה. בעלי אשדוד קילל את השופט שניר לוי: ''מכביסט'', אפס מאופס'', ''ביזיון לאיגוד''

תובע ההתאחדות לכדורגל, עו"ד ניר רשף, החליט היום (שלישי) להעמיד לדין משמעתי את הפועל חיפה בגין התפרעות אוהדים ואת בית"ר ירושלים בגין קריאות גזעניות ואת כפיר אדרי בגין התנהגות בלתי הולמת, העלבת שופט המשחק ואיום. הדיון יתקיים מחר בשעה 17:00, כמו כל הדיונים של בית הדין.

אוהדי בית"ר ירושלים (ליאת אבשלומי)

בדו"ח השופט נכתב: בדקה ה-32 נשמעו קריאות 'מוחמד מת' מיציעי בית"ר ירושלים, בדקה ה-33 נזרק כיסא לעבר עוזר שופט ונפל בסמוך אליו מהיציע המזרחי המאוכלס על ידי אוהדי הפועל חיפה, בדקה ה-56 נשמעו קריאות 'שיישרף לכם הכפר' מיציע אוהדי בית"ר ירושלים, בדקה ה-82 נזרק מצת לכיוונו של עוזר השופט אשר פגע בו מהיציע המזרחי שאוכלס בידי אוהדי הפועל חיפה, בדקה ה-87 נזרקה שקית אוכל לכיוונו של עוזר השופט מהיציע המזרחי שאוכלס בידי אוהדי הפועל חיפה".

לגבי כפיר אדרי, הוסיף השופט יגאל פריד בדו”ח שלו: "אדרי שאינו רשום בטופס המשחק ירד אל תחומי כר הדשא ובעת אירוע בדיקת מסך הווידאו בדקה ה-97 התפרץ לעברי באומרו 'הרסת את המשחק, תתבייש', 'אני אדאג שלא תשפוט יותר', 'באת עם החלטות מהבית'. בעקבות כך הונף לעברו כרטיס אדום, אך הוא סירב לעזוב את כר הדשא וההתפרצות נמשכה כדקה וחצי לסירוגין. כתוצאה מכך נאלצתי להמתין עד שיפונה מהמקום כדי שאמשיך לבחון את האירוע. עם שריקת הסיום התפרץ לעברי בשנית תוך הטחת איומים והאשמות ‘אני אדאג שלא תשפוט יותר בליגת העל ולא את בית”ר ירושלים’, וכל זאת תוך ליווי את תוך מתחם חדרי ההלבשה”.

בעלי אשדוד, ג'קי בן זקן (מוטי קדוש)

תובע ההתאחדות גם החליט להעמיד לדין משמעתי את ג'קי בן זקן בגין העלבת שופט המשחק והתנהגות בלתי הולמת. השופט שניר לוי כתב בדו"ח: "לאחר השער הראשון של מכבי תל אביב, במהלך הירידה להפסקה ולאורך כל המחצית השנייה, ג'קי בן זקן אשר נמצא מאחורי גדר שנמצאת פסע מהשופט הרביעי, קילל והטיח בנו האשמות". לוי פירט שבן זקן קרא לעברו: "אתה אפס מאופס", "אתה מכביסט, תלבש חולצה של מכבי שערן זהבי יחתוך לך עליה", "החדר של מכבי תל אביב זה שם שניר, זהבי תיכנס אליו", "תתבייש לך, ביזיון לאיגוד השופטים".

תובע ההתאחדות החליט להעמיד לדין משמעתי את בני ריינה בגין התנהגות בלתי הולמת של קהל אוהדים, התפרעות אוהדים, התפרצות לשדה המשחק ופגיעה ע"י אוהדים. בדו"ח השופט נכתב כי "לאחר שריקת הסיום התחילה מהומה ביציע המזרחי שאוכלס באוהדי ריינה. נזרקו בקבוקים, מצתים וחפץ פלסטיק בינוני וקשיח. שני אוהדים פרצו לכר הדשא, חברת האבטחה ראתה זאת ולא עשתה כלום. במזל שחקני סכנין ואני לא נפגענו".

יעמוד לדין. בירם כיאל (ישי נאמן)

בנוסף, התובע רשף החליט להעמיד לדין משמעתי את הפועל תל אביב בגין התנהגות בלתי הולמת של קהל אוהדים ואת בני סכנין בגין התפרעות, תגרה ותקיפה. בנוסף, הוחלט להעמיד לדין משמעתי את הפועל פתח תקווה בגין התפרצות לשדה המשחק במפגש מול מכבי חיפה. כמו כן, החליט תובע ההתאחדות להעמיד לדין משמעתי את בני סכנין בגין התנהגות בלתי הולמת של קהל אוהדים וכן את עוזר המאמן סלאח חסארמה והשחקן בירם כיאל על התנהגותם.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW