כדורגל ישראליליגת העל

בית"ר לאיגוד השופטים: "מה שקורה פה לאחרונה מחייב בדיקה"

בקבוצה מהבירה רתחו מזעם אחרי ה-3:2 מול הפועל חיפה והבהירו שהם מתכוונים לפנות לאיגוד השופטים בעקבות האירועים. אבוקסיס: ''שופטים הם בני אדם ויכולים לטעות, אבל כאן השופט מתעקש שלא להודות בטעות''

בית"ר ירושלים איבדה אתמול (חמישי) יתרון 0:2 מול הפועל חיפה בסמי עופר (פרד פריידיH וירדן שועה) והפסידה 3:2 משער בפנדל בדקה ה-100 של גיא מלמד, לאחר החלטת VAR מוצדקת. חניכיו של יוסי אבוקסיס הציגו מחצית ראשונה נהדרת ושטפו את המגרש, אבל למחצית השנייה הקבוצה לא הופיעה. הפנדל הראשון לטובת הפועל חיפה בוטל על ידי הואר אבל יגאל פריד, השופט הראשי, הפך את החלטת הואר והורה לשרוק על פנדל בגלל מגע ברחבה.

בסיום המשחק האמוציות היו גבוהות ומנהל הקבוצה כפיר אדרי הורחק. לאחר המשחק הבהיר דובר בית"ר ירושלים אסף נחום במסיבת העיתונאים כי המועדון יפנה לאיגוד השופטים בנושא: "אנחנו לא מוכנים יותר להגיע למצב ששופט מכריע משחק. דורשים מאיגוד השופטים לבדוק בדקדקנות את מה שקרה, כי מה שקורה פה בשלושה שבועות האחרונים בכל הליגה ובייחוד על חשבוננו זה משהו שחייב להיגמר. אם הפנדל הזה נשרק ומשנה משחק, זה משהו שחייב להיבדק. צריך להבהיר את זה לשופטים וגם להעניש אותם אם צריך. לא יכול להיות שבסוף ענייני שיפוט יכריעו".

מאמן בית"ר ירושלים, יוסי אבוקסיס (ליאת אבשלומי)

המאמן יוסי אבוקסיס אמר במסיבת העיתונאים: "יכולנו לכבוש יותר משני שערים עם מחצית ראשונה מצוינת. הגענו לעוד מצבים במחצית השנייה אבל הם חזרו למשחק מחוסר ערנות שלנו בהגנה. אחר כך עם ההחלטה, שהיא שיא השיאים של הכדורגל. אם שופטים הולכים נגד ה-VAR, זה שיא השיאים. במחצית השנייה לא הלכנו אחורה אלא פשוט לא ניצלנו את המצבים, כל מתפרצת שלנו הייתה חצי גול. עשינו את כל הטעויות האפשריות, גם במשחק ההגנה שלנו, גם השופט טעה טעות גדולה, ככה מפסידים משחק. החבר’ה פה נתנו מלחמה, הם מצידם עלו בהרכב של התאבדות על המשחק ואנחנו היינו יכולים לתת את השלישי במתפרצת. כשהשופט הכריע את המשחק, זה גם הכריע את התוצאה".

אבוקסיס הוסיף: "תראו, יש טעויות מכדורגל. השופטים הם בני אדם, שופטים עושים טעויות כמו שכולנו עושים טעויות, אם אתה צריך עזרה מה-VAR ואתה לא נעזר ואתה נצמד לאגו שלך מול כולם מדינה שלמה. כולל את כל הטלוויזיה, כולל השחקנים שלנו, כולל אנשי ה-VAR והוא הלך עם האגו שלו… אני לא מבין את זה. גם אם טעית, זה לא בושה ללכת ל-VAR. אנחנו הפסדנו את המשחק בגלל זה, אתה צודק, זה מוריד לו ציון. אנחנו בסופו של דבר אוכלים אותה עוד יומיים-שלושה ידברו על זה אבל הנקודות שלנו הלכו. אני חושב שפתחנו פחות טוב את המחצית השנייה, קיבלנו גול, אבל המשכנו קדימה והגענו לעוד שני מצבים טובים, גם של תומא שהחמיץ ובהתקפה נגד הוא נתן את הפנדל".

שחקני בית"ר ירושלים חוגגים (ליאת אבשלומי)

המאמן סיכם: "אני לא רוצה להגיד שערורייתי לגבי הפנדל הזה, אבל אני לא מבין מאיפה זה בא לו. אני מנסה להיכנס לראש שלו, אני לא רוצה להגיד שהוא בא עם זה מהבית. אני לא רוצה להגיד דברים קשים. אני לפני כמה זמן אמרתי שאני לא רוצה לדבר על השופטים כי באמת אנחנו רוצים לשחק כדורגל, אנחנו בני אדם. אבל אם ה-VAR מתקן אותך ואתה עדיין לא הולך עם זה? קשה להבין מה עבר לו בראש. באמת, חבר'ה, יכול להיות שהיינו מקבלים את השוויון אולי בלי זה, אבל החלטה כזאת… אנחנו מתכוננים, אנחנו בתקופה מטורפת של משחקים. אנחנו שופטים את עצמנו, השחקנים נותנים פה את הנשמה שלהם. אנחנו באים לפה מהבוקר, מתכוננים למשחק ובסוף השופט מכריע את המשחק".

על היכולת של טימותי מוזי, אמר אבוקסיס: "קודם כל טימו הגיע בהתחלה ולקח לו זמן להיכנס לעניינים. אני מודה שהייתי צריך לתת לו קצת יותר בהתחלה כי היה לנו שחקנים שקיבלו דקות שהוא לא קיבל. הוא פתח לא טוב במשחק אלוף האלופים פה. אני חושב שבזמן המלחמה, שהיינו באימונים, הרגשנו אותו באמת טוב והרגשנו שפספסנו אותו, אני במיוחד פספסתי אותו בהתחלה. ראיתי שבאימונים באמת אפשר להוציא ממנו הרבה יותר, כי אני אמרתי בהתחלה שהבאתי אותו האמנתי שאפשר לעשות איתו התקדמות. אני שמח שהוא המשיך לעבוד קשה ולא להוריד את הראש. הוא עשה התקדמות גדולה".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW