כדורגל ישראליליגת העל

בית"ר ירושלים ציינה את יום השואה בהרצאה לשחקנים

יהודית מלמד, דור שני לניצולי שואה, דיברה לפני שחקני הקבוצה מהבירה ובשיחה בת שעה שיתפה את הסיפור של הוריה, ששרדו בגבורה את המלחמה הארורה. היא סיפרה איך נשבעו לחיות למען התינוקת שאיבדו

לרגל יום הזיכרון לשואה ולגבורה, בית"ר ירושלים אירחה היום (שלישי) למפגש מרגש את יהודית מלמד, דור שני לשואה. מלמד החליטה לקחת על עצמה את הסיפור של משפחתה, שהיתה חלק מיהדות רומניה, ולהפוך אותו למשהו שיהיה קריא וברור לדורות הבאים. מהמועדון נמסר: "אנו מודים ליהודית היקרה על השיתוף החשוב כל כך ועל הרגעים בו עוררה בנו שוב את המחשבה והגבורה מסיפור אחד עצום, שהוא רק ממיליוני סיפורים בלתי נתפסים".

יהודית ישבה עם השחקנים, ובשיחה בת שעה הפליאה עם סיפורים מסמרי שיער שעברו הוריה, על הגבורה של אביה ואמה, סולו ורוחל'ה, ששרדו את התופת הנוראית. את הרגעים בהם המזל היה לצידם כאשר הכדור כבר היה מכוון אל לב אביה במהלך עבודות הפרך וניצל עקב היותו "כוח עבודה איכותי", דרך שברון הלב בו איבדו תינוקת ונשבעו לחיות עבורה ועד התרופות שהצליחו להגניב בדרך לא דרך אל אמה, שהיתה חולה ומאושפזת במקום אחר. אביה של יהודית נפטר בישראל כשהיא היתה בת 17, אך הגבורה שלו ממשיכה להדהד בזכותה.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button