כדורגל ישראליליגת העל

בית"ר ירושלים ספגה הפחתת 3 נקודות ו-3 משחקי רדיוס

הקבוצה מהבירה נענשה על פריצת האוהדים לדשא מול סכנין, ספגה גם עונש הפחתת 3 נק' ע''ת וקנס כספי. הדיינים: ''רף האלימות מגיע לשיאים חדשים. זה יכול היה להסתיים באסון כבד''. בית''ר ירושלים תערער

בית הדין של ההתאחדות לכדורגל גזר היום (חמישי) עונש כבד במיוחד על בית"ר ירושלים – הפחתת 3 נקודות בפועל – בעקבות פריצת הקהל למגרש במהלך המשחק מול בני סכנין בתחילת השבוע, בנוסף, בית הדין גזר על בית"ר עונש של 3 משחקי רדיוס בפועל, הפחתת 3 נקודות נוספות על תנאי למשך שנה וקנס כספי של 50 אלף ש"ח. סכנין נענשה בקנס של 35,000 ש"ח, עונש של הפחתת 3 נקודות על תנאי ושני משחקי רדיוס על תנאי בכל מקרה של התפרעות אוהדים שכוללת אמצעים פירוטכניים שיפסיקו או יסיימו את המשחק.

מבית"ר ירושלים נמסר בתגובה לעונש: "מדובר על עונש קשה, מוגזם ובלתי ספורטיבי של בית הדין של ההתאחדות, כשהדיינים החמירו יותר ממה שביקש התובע. כמובן שנערער על ההחלטה הקשה ובטוחים כי העונש יקבל פרופורציה". גורם במועדון הוסיף: "אם בכל פעם רוצים לבוא ולהכניס לבית"ר בשביל כל הליגה, לא נעמוד מנגד. אנחנו משקיעים, מגיעים לבית הדין, מציגים התנהלות קלוקלת ולא מקבלים התייחסות? איפה נראה הדבר. אם אפילו אין התייחסות לגז שרוסס בניגוד לחוק, אז אין לנו ספק שזה עניין של יראו וייראו. אנחנו לא מגינים על אלימות, אנחנו כן מבינים שהיה שם משהו יוצא דופן מצד התנהלות האבטחה". בעקבות העונש הקבוצה צפויה לרדת שני מקומות בטבלת הפלייאוף התחתון, כאשר במקום 37 נקודות יהיו לה רק 34.

שוטרי יס"מ בדרך ליציע (ליאת אבשלומי)

לגבי בית"ר ירושלים, נכתב בהחלטה של הדיין עו"ד גיורא לנדאו: "הנאשמת שהפכה 'בת בית קבועה' באולמות בית דין זה, היסטוריה ארוכה מאד רק בעונה זו, של העמדות לדין בגין מעשיי אוהדיה לצד אפס ניסיונות בעונה זו להילחם בתופעות אלו מבית, אולי כמדיניות מועדון- זאת אין לדעת (להבדיל מחלק מן הקבוצות, הסובלות מתופעות אלו ומראות כי קיים מאמץ למנוע תופעות אלו, ולתפוס את אותם פורעים). אולם נראה כי הפעם עברו מעשיי אוהדיה של הנאשמת כל גבול וגרמו למראות אלימים של קרבות בין אוהדים למאבטחים ולכח שיטור, אותם לא ראינו שנים ארוכות בכדורגל הישראלי, ואשר בקלות היו יכולים להסתיים באסון כבד".

עוד נכתב: "רף האלימות של מעשי אוהדי הנאשמת, הולך ועולה ומגיע לשיאים חדשים שלא נראו כמותם כאמור שנים רבות וקיים החשש הכבד כי רף מעשים אלו רק ילכו ויתגברו. טענות ההגנה אותם השמיעו נציגי הנאשמת, אשר כללו בין היתר טענות לגבי מיקומם כביכול של אותם אלו שירדו אל כר הדשא – בתוך או מחוץ לו, כוונתם, הסיבה בגינה התחילו המהומות והיות המשחק שלא במגרשה הביתי של הנאשמת – לאו טענות הן ואין בהן על מנת להקל על הנאשמת. כפי שידוע בית דין זה בבואו לפסוק את עונשם של הנאשמים, בודק את מעשיי הנאשמת לפני, במהלך ולאחר משחקיה של הנאשמת".

הדיין הוסיף: "כך לדוגמה ראוי היה כי למשחק זה, הייתה נערכת הנאשמת כפי שנערכה בשנים קודמות ודואגת לצוות אבטחה משלה, אשר היה מצטרף לצוות האבטחה המקומי, וראוי היה כי נציגי הנאשמת היו מציגים ולו פעולה בודדת אותה ערכו על מנת למנוע את התופעות הנ"ל , ולאחר שקורים מעשי אלימות מעין אלו, היו טורחים ומראים לביה"ד, כיצד נלחמים הם באותם פורעים, מאתרים אותם ונוקטים כלפיהם בכל צעד חוקי אפשרי, על מנת להרחיקם מתוך היציע. אולם זאת כאמור לא נעשה".

האבוקות של אוהדי בני סכנין (ליאת אבשלומי)

הדיין סיכם: "כשאלו הם פני הדברים הרי שהחלטנו כי כגודל המעשים וכהיקפם, כן יהא העונש שייגזר על הנאשמת, בבחינת קריאת השכמה אחרונה ומוחלטת לנאשמת לבחון את דרכה ולבחון את דרכי מלחמתה בתופעות אלו , על מנת לחדול אוהדיה ממעשים אלימים אלו. טרם החלטה, נציין כי אף תובע ההתאחדות ביקש במהלך הדיון כי העונש אשר יושת על הנאשמת יהא חמור ובין היתר, יכלול הפחתת נקודות לנאשמת בפועל".

לגבי בני סכנין נכתב: "גם לנאשמת זו היסטוריה לא מועטה של הופעות בפני ביה"ד זה בשל מעשיי אוהדיה. גם הפעם גרמו מעשיי אוהדיה להפסקת המשחק למספר דקות, הכל תוך כדי קיום משחק רדיוס שנגזר על הנאשמת בשל מעשיי אוהדיה". הדיין הדגיש: "כפי שהסכימו בינהן הנאשמות במהלך הדיון, מומלץ כי יפנו אל ההתאחדות והמינהלת בבקשה כי משחקיהן הבאים יתקיימו ללא קהל קבוצת החוץ, כפי שנעשה בעבר ואף ייושם למשך מספר שנים ע"י הקבוצות.".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW