כדורגל ישראליליגת העל

בית"ר ירושלים נקנסה ב-10,000 שקלים על חולצות המחאה

בית הדין המשמעתי קנס את הירושלמים ב-10,000 ש''ח על חולצות "דין לבית"ר ודין לשאר" בנוסף ל-50 אלף ש"ח ע''ת במקרה של הרשעה דומה חוזרת. הקבוצה מהבירה ספגה עוד 9,500 ש"ח על התפרעות אוהדיםבית הדין המשמעתי קנס את הירושלמים ב-10,000 ש''ח על חולצות ''דין לבית''ר ודין לשאר'' בנוסף ל-50 אלף ש"ח ע''ת במקרה של הרשעה דומה חוזרת. הקבוצה מהבירה ספגה עוד 9,500 ש''ח על התפרעות אוהדים

עשרה ימים אחרי ששחקני בית"ר ירושלים עלו לכר הדשא למשחק פתיחת ליגת העל מול הפועל חיפה עם חולצות שעליהן הכיתוב "דין לבית"ר ודין לשאר", הקבוצה מהבירה קיבלה היום (חמישי) את העונש על המהלך המחאתי. בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל קבע כי הירושלמים ישלמו 10,000 ש"ח בגלל החולצות. בנוסף, בית"ר ירושלים ספגה עונש של 50,000 ש"ח על תנאי בכל עבירה נוספת של "ביזוי מוסדות ובעלי תפקידים".

בהחלטתו של הדיין ישראל שמעוני נכתב: "אף כי המילים כפשוטן אינן מתלהמות הרי עסקינן בכיתוב המייחס אפליה ויחס לא שוויוני במכוון של בתי הדין לנאשמת זו. נציג המועדון הבהיר כי מאחורי מחאה זו עומדים העונשים אשר הושתו על הקבוצה בגין אירועי גמר גביע המדינה בעונה שעברה בסיומם המון של אוהדי המדינה פרץ לכר הדשא, גרם להברחת נשיא המדינה, חיבל במתקני המגרש (שרף רשתות וכד') ואף גנב מדליות שנועדו לשחקנים וממלאי תפקידים".

שחקני בית"ר ירושלים עם חולצות "דין לבית"ר ודין לשאר" (ליאת אבשלומי)

עוד נכתב: "הקבוצה לא הצליחה לשכנע כי יש ממש בטענה; נהפוך הוא, האירוע הנ"ל היה כה חריג וכה יוצא דופן (ואף הביא בגין כך להרשעה ראשונה תקדימית בעבירה שנועדה במיוחד למקרה כזה) עד כי לא ניתן להשוות בינו לבין כל הרשעות אחרות של איזה מהקבוצות (לרבות, הנאשמת) בשנים האחרונות ובהתאמה לא ניתן לבסס טענה לאפליה כמיוחס לביה"ד. זאת ועוד, אם סבורה הנאשמת כי לקה ביה"ד בהחלטה זו או אחרת, הדרך להתמודד עימה היא במסגרת המוסדות המשפטיים (וכידוע עניין הגביע נדון ב-3 ערכאות)".

כמו כן נכתב: "גם אם ביה"ד יכול להבין כי נאשמים מורשעים יכולים לחלוק על החלטותיו ולהחזיק בעמדתו זו גם בהמשך, התייצבות שחקני וממלאי התפקיד בקבוצה עם חולצות המייחסות למערכות השיפוט של ההתאחדות מניעים זרים ואפליה היא ערעור על הלגיטימציה של המוסדות הללו וככאלה הם בגדר ‘דברי עלבון ו/או כזב נגד מוסד ממוסדות ההתאחדות ו/או חבר מבין חבריה, בכל עת, באמצעי התקשורת ו/או בפומבי’ תוך הפרת הוראת תקנה 20 (כט) לתקנון המשמעת".

האבוקות של אוהדי הפועל חיפה (ליאת אבשלומי)

בנוסף, בית"ר נקנסה בגין התפרעות האוהדים (מצתים וכפכף שהושלכו מיציע אוהדי הקבוצה לכר הדשא) ב-7,000 ש"ח ובגין ההתנהגות הבלתי ספורטיבית (לייזר מהקהל שסינוור את שחקני הפועל חיפה) בקנס של 2,500 ש"ח נוספים. הפועל חיפה נקנסה ב-6,000 ש"ח בגין הדלקת אבוקות ביציע, וכן שני זיקוקים ורימון עשן.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW