כדורגל ישראליליגת העל

בית"ר ירושלים, בני ריינה, הפועל ב"ש והפועל חיפה יעמדו לדין

בית''ר תעמוד לדין בגין התפרעות אוהדים וקריאות גזעניות, ריינה בגין התפרעות אוהדים והתנהגות בלתי הולמת של הקהל במשחק בין השתיים. אוהדי ב''ש התפרעו במשחק נגד הפועל פ''ת, גם האדומים מהכרמל ייענשו

תובע ההתאחדות עו"ד ניר רשף החליט היום (שלישי) להעמיד את מכבי בני ריינה לדין משמעתי בגין התפרעות אוהדים והתנהגות בלתי הולמת של קהל אוהדים, ואת בית"ר ירושלים בגין התפרעות אוהדים וקריאות גזעניות, זאת בעקבות האירועים החמורים במשחק בין שתי הקבוצות במוצאי השבת האחרונה. כלל הדיונים בבית הדין יתקיימו ביום חמישי בשעה 17:00.

אוהדי בית"ר ירושלים (ליאת אבשלומי)

בדו"ח נכתב: "בדקה ה-36 קראו אוהדי ריינה מהיציע המזרחי, 'ברוח ובדם נפדה את אל-אקצא' בערבית. בדקה ה-43 נזרקו כוס ומצתים מהיציע המערבי שאכלס את אוהדי בית"ר לכר הדשא". בסיום המחצית הראשונה התפתחה תגרה בין אוהדי ריינה שאיישו את תא הכבוד, לאוהדי בית"ר מהיציע המערבי. ניתן היה לזהות באופן ברור מספר רב של כריות שנזרקו מכיוון היציע של הקבוצה האורחת. לאחר מכן ניסו כ-20 אוהדים מהיציע המזרחי של בני ריינה לפרוץ לכר הדשא במטרה להתעמת עם האוהדים האורחים, הם נבלמו רק בעזרת התערבות מאסיבית של כוחות האבטחה".

עוד נכתב: "בדקה ה-86 הוחלף מספר 10 של בני ריינה – מוחמד אוסמן, מספר מצומצם של אוהדי בית"ר מהיציע המערבי החל לנהום לעברו בגלל צבע עורו, אך הם הושתקו במהרה על ידי רוב הקהל. עם תום המשחק, החלו אוהדי בית"ר מהיציע המערבי לזרוק חפצים לעבר שחקני בני ריינה שחגגו על כר הדשא. אפשר היה לזהות באופן בוטה מספר רב של מצתים וכריות".

בעלי מ.ס אשדוד, ג'קי בן זקן (מוטי קדוש)

כמו כן, תובע ההתאחדות החליט להעמיד את הפועל באר שבע לדין משמעתי בגין התפרצות לשדה המשחק של 15 אוהדים לפני שריקת הפתיחה ואת האנליסט אביחי קליף בגין העלבת שופט המשחק לאחר שצעק "אתם בושה" ומחא כפיים בהפגנתיות לאחר שהשופט הרביעי הניף את השלט המורה על תוספת הזמן. עם זאת, למרות שבדו"ח השופט נכתב שאוהדי הקבוצה השליכו חפצים שאף פגעו בילד ובאוהדת של הפועל פתח תקווה, באר שבע לא עומדת לדין בסעיף שנוגע להתפרעות הקהל.

בנוסף, תובע ההתאחדות החליט להעמיד את ג'קי בן זקן לדין משמעתי בגין העלבת שופט המשחק, כאשר בדו"ח השופט נכתב שבעלי אשדוד עמד לכל אורך המשחק מול מכבי פתח תקווה מאחורי השופט הרביעי ובדקה ה-30, לאחר שריקה נגד קבוצתו, צעק לעבר צוות השיפוט: "אתם על השפעת סמים".

תובע ההתאחדות החליט להעמיד את הפועל חיפה לדין משמעתי בגין התנהגות בלתי הולמת של קהל אוהדים במשחק מול הפועל חדרה לאחר שבדקה ה-22 נזרקו שלושה מצתים לעברו של עוזר השופט רפעת אלחמולה ובנוסף, נזרקה כוס שתייה לעבר כר הדשא מיציע אוהדי הפועל חיפה.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button