כדורגל ישראליליגת העל

ביה"ד העליון: בוטלה השעייתם של מיגל ויטור ויוג'ין אנסה

בית הדין של ההתאחדות לכדורגל קיבל את הערעור של הפועל באר שבע, כשהבלם והחלוץ יוכלו לשחק מול מ.ס אשדוד עד לדיון בשבוע הבא. מנגד, השעייתו של פאון נשארה וגם שאפי יחמיץ כמובן את המשחק

בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל קיבל הערב (חמישי) חלקית את הערעור שהגישה הפועל באר שבע וקבע שמיגל ויטור ויוג'ין אנסה יוכלו לקחת חלק במשחק מול מ.ס אשדוד ביום שני, בעוד אדריאן פאון ושאפי סוליימאנוב יחמיצו את המפגש.

כזכור, הבוקר קיבל בית הדין המשמעתי את בקשת מכבי חיפה לדחות בשבוע את הדיון בעקבות האירועים החמורים בסיום המשחק בין שתי הקבוצות ביום שני האחרון. בקבות הדחייה, עבדולאי סק ובאסם זערורה ממכבי חיפה, לצד ארבעת השחקנים מבאר שבע שהוזכרו לעיל הושעו עד לדיון עצמו. בבירת הנגב זעמו על חוסר השוויון, ערערו והערעור התקבל כאמור חלקית. 

מאמן הפועל ב"ש, אליניב ברדה (חיים בן דוד)

נשיא בית הדין העליון השופט בדימוס אמנון סטרשנוב כותב בהחלטתו: "לא מצאתי כל פגם בעצם החלטתו של הדיין לדחות את הדיון או להשעות שחקנים שעברו עבירות קשות עד להכרעת הדין בעניינם. זוהי פרקטיקה נהוגה וראוייה, כאשר לא סביר, בעיניי ששחקן המואשם בעבירה חמורה, ישוב לככב במגרשי הכדורגל, בטרם הוכרע דינו – לשבט או לחסד. יוער עם זאת, כי מיטיב היה הדיין המלומד אילו ביקש את תגובת המבקשת לבקשת הדחייה של מכבי חיפה, ולו בכתב, עקב סד הזמנים הקצר".

עוד כתב נשיא בית הדין העליון: "למבקשים 2 ו- 3, מיגל ויטור ויוג'ין אנסה, מיוחסת עבירה של 'השתתפות בקטטה' (סעיף 19 לכתב האישום). לעומתם, למבקש 4, קונסטנטין פאון, מיוחסות מספר עבירות שעניינן: התנהגות בלתי הולמת, הפרת הסדר ופגיעה בשחקן יריב בכך שדרך בכוונה על רגלו של באסם זערורה' (סעיף 18 לכתב האישום). לאחר ששקלתי ובחנתי את נסיבות האירוע החמור, לכשעצמו הגעתי לכלל מסקנה כי יש מקום להיעתר לערעור, ככל שהוא נוגע למערערים 2 ו-3, אשר דרגת החומרה של מעשיהם אינה גבוהה, יחסית ופחותה מזו של יתר השחקנים שהושעו. אשר למערער מס. 4, נראה כי התנהגותו, לכאורה הייתה רעה וחמורה בהרבה, ודין ערעורו – להידחות".

השופט בדימוס סטרשנוב הדגיש: "סבורני, כי בהחלטה זו נמצא האיזון הראוי והצודק בין הצורך להחמיר באמצעי הענשה וההשעייה של שחקנים אלימים, מחד לבין הרצון לשמור על עקרון הספורטיביות, מאידך ולפיו, מן הראוי שההכרעות בהתמודדות בין הקבוצות תיפולנה במגרש הירוק ולא על שולחן הדיונים הירוק, במיוחד כאשר מדובר במירוץ לאליפות הליגה, זמן קצר טרם סיום העונה".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button