כדורסלליגת העל

בושה וחרפה: אוהדי הפועל ת"א תקפו אוהד של הפועל חיפה

לאחר שריקת הסיום בהיכל שלמה, עשרות אוהדי המארחת תקפו באכזריות אוהדים של האורחת, אחד מהם ספג מהם בעיטות כאשר הוא שוכב על הרצפה ופונה לבית החולים. הפועל חיפה: ''הייתה אווירת טרור''

בקושי חודש חלף מאז תקרית דומה שבה תקפו עשרות אוהדי הפועל תל אביב אוהדים בודדים של הפועל חולון שהיו עסוקים בקיפול הציוד שלהם ושוב האוהדים האדומים תקפו באלימות מחרידה אוהדים של קבוצה יריבה בהיכל קבוצת שלמה. הערב (שבת), כרבע שעה אחרי שהאדומים מהכרמל ניצחו 88:89, תקפו באלימות קשה לפחות 10 אוהדים של הפועל תל אביב כמות קטנה הרבה יותר של אוהדי הפועל חיפה, כשכוחות האבטחה במקום צפו במתרחש בחוסר אונים. רק ביום חמישי נקנסה הפועל תל אביב ב-10,000 ש"ח ונענשה ב-2 משחקי רדיוס 35 ק"מ על תנאי לשנה.

עם סיום המשחק, מאמן הפועל חיפה גיא גודס עמד בעמדת הראיונות, כאשר לפתע התפתחה במקום קטטה אלימה במיוחד בין קומץ של אוהדים מכל קבוצה, כאשר כיסאות נזרקו מצידם של אוהדי הפועל תל אביב, שהיכו באכזריות אוהד הפועל חיפה, שספג בעיטות ומכות חזקות באמצעות חגורה בעודו שוכב על הקרקע. שני אוהדי הפועל חיפה פונו לבית החולים איכילוב עם חבלות בגופם, שברים באף ובצלעות. מהמשטרה נמסר: "הערב במסגרת משחק כדורסל שנערך באולם הספורט היכל שלמה, תועדו מספר אוהדים מתעמתים באלימות על המגרש, עם הגעת התיעוד למשטרה נפתחה חקירה במטרה לאתר מעורבים ולהגיע לחקר האמת".

מדוברות השר לביטחון לאומי נמסר: "השר איתמר בן גביר שוחח הערב עם גורמים במשטרה ודרש אפס סובלנות, נחישות, תקיפות וטיפול נגד מספר אוהדים של קבוצת הכדורסל הפועל ת״א שהיכו באלימות קשה אוהדי הפועל חיפה בתום המשחק בהיכל שלמה. כמו כן, הנחה השר בן גביר את הגורמים במשטרה לבחון את צעד של סגירת המגרש, וצעדים משמעותיים נוספים נגד אוהדי הפועל תל אביב, זאת בעקבות מקרי האלימות החוזרים ונשנים מצדם". השר בן גביר: "אכן, אין לי כוונה להכליל את כל אוהדי הפועל ואין לי ספק שיש מתוכם נורמטיביים אבל יש תופעה חוזרת ונשנית של אלימות אוהדי הפועל – הגיעה השעה לטיפול שורש".

מהפועל חיפה נמסר: "יום שחור לכדורסל הישראלי!!! במקום לחגוג את הניצחון שלנו, אנחנו עסוקים בלינץ׳ מכוער שביצעו אוהדי הפועל תל אביב, באוהד הפועל חיפה. אוהדי הפועל תל אביב, שידועים באלימות המכוערת והבלתי פוסקת שלהם, החליטו לתקוף היום אוהדים שלנו בצורה ברוטלית ולא היינו רחוקים מסוף טראגי!".

עוד נמסר: "משחקי הכדורסל בדרייב אין הפכו לזירת קרב בה אנשי הקבוצות האורחות מופקרים לגורלם בידי חוליגנים אלימים שמגיעים גם לפרקט והורסים לכולם את הענף, ואיפה האבטחה? אנחנו פונים כבר הלילה ליו"ר המנהלת בדרישה לעצור את הליגה עד למציאת פתרונות בכל הנוגע לאבטחת השחקנים, הקבוצות והאוהדים, ולמיגור מיידי של החוליגניזם שהורס את הכדורסל. את האלימות הזו חייב להפסיק מייד".

מהפועל תל אביב נמסר: "הפועל תל אביב המומה ומזועזעת מהאירועים שהתרחשו בסיום המשחק. האירועים מהווים התנהגות פלילית ואסור שיקרו. אין לזה מקום בספורט ולא יהיה לזה מקום אצלנו. האחריות על התנהגות וביטחון הקהל במשחקי הבית היא קודם כל שלנו וברור שנכשלנו. נדאג לנקוט בכל הצעדים על מנת לוודא שאירוע כזה לא יישנה. נדאג למצות את הדין עם כל אחד ואחד שהיה מעורב בתקרית. הפועל תל אביב לא תקבל אלימות ולא תשלים עם הימצאות של התנהגות עבריינית ביציעים".

ממנהלת הליגה נמסר: "הזדעזענו לאור התמונות שהגיעו מהיכל קבוצת שלמה הערב. מדובר באלימות קשה לכל הדעות שהתגובה עליה חייבת להיות הענישה החמורה ביותר כלפי אותם אוהדים סוררים שהורסים את השם לשאר הקהל של קבוצתם. בספורט, ובכדורסל בפרט, אין מקום לאנשים אלימים שהורסים כל חלקה טובה. אנחנו קוראים לבעלי סמכות הענישה אם משטרת ישראל, בתי המשפט או אם בית הדין של איגוד הכדורסל לנהוג באפס סבלנות לאלימות מכל סוג שהיא".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW