כדורגל עולמיליגה אנגלית

בושה: "הקשת בוומבלי לא תואר", איומים בחרם של שחקנים

במקביל לשתיקה המבישה של פיפ''א ואופ''א, בולטת במיוחד ההתעלמות המוחלטת של הכדורגל האנגלי מהזוועות של חמאס. ב-BBC דווח שהקשת לא תואר בגלל ''חשש לתגובת נגד ממספר קהילות''. וגם: החרם

בניגוד מוחלט למתרחש בספורט האמריקאי, שם קשה למצוא מועדונים או ליגות שלא גינו בצורה ברורה וחד משמעית את מתקפת הפתע הרצחנית של חמאס והזוועות שביצע בעוטף, עולם הכדורגל מתגלה השבוע במלוא כיעורו והמוסר הכפול שלו. לצד השתיקה המבישה של אופ"א ופיפ"א, למעט ההודעה הלקונית של ארגון הכדורגל האירופי והמכתב האישי והלא פומבי של הנשיא אלכסנדר צ'פרין ליו"ר ההתאחדות לכדורגל שינו זוארץ, בולט הכדורגל האנגלי בהתעלמות המוחלטת שלו מהזוועות ובמוסר הכפול.

ב-BBC דווח הבוקר (חמישי) שאפילו המחווה הקטנה של הארת הקשת של אצטדיון וומבלי במשחק של נבחרת אנגליה מול אוסטרליה מחר ככל הנראה לא תקרה בשל "חשש לתגובת נגד ממספר קהילות". בדיווח נטען עוד כי "מסר של שלום ואחדות" יועבר לפני משחק הידידות בלונדון. עוד נכתב שההתאחדות האנגלית הייתה בקשר עם מקבילתה באוסטרליה כדי לאשר שתהיה הכרה כלשהי לקורבנות לפני בעיטת הפתיחה. יש לציין כי שנה שעברה באנגליה האירו את הקשת בצבעי כחול-צהוב של אוקראינה כסולידריות עם המדינה לאחר שרוסיה פלשה אליה, אלא שבאנגליה יש אוכלוסייה מוסלמית גדולה וכסף ממדינות המפרץ הפך לדומיננטי מאוד בענף, כך שנראה שחיי יהודים מעניינים אותם כקליפת השום.

בתוך כך, על פי דיווחים בתקשורת האנגלית, כ-30 ספורטאים במדינה, שחקני כדורגל בפרמייר ליג ובצ'מפיונשיפ, ושחקני קריקט ורוגבי, כולם ממוצא ערבי, מתכוונים להחרים כל מחווה שתעשה בממלכה למען ישראל. לפי הדיווח ב"מירור", בפגישה שהתקיימה בין השחקנים המוסלמים הוחלט כי כל מחווה לישראל תוביל לכך שהשחקנים הערבים ירדו מהמגרשים במהלכה, בצעד הפגנתי, כשהם דורשים מחוות שיזהו עם הצד הפלסטיני. "אובדן כל חיי אדם הוא טרגדיה שיש להתאבל עליה. למה שתהיה דקת דומיה לזכר הקורבנות הישראלים ולא לאלה הפלשתינים?", כך צוטט בעילום שם אחד הספורטאים הערבים בממלכה, "לא נשתוק על זה".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW