כדורגל ישראליליגת העל

בוטלו העונשים של משחקים ללא קהל וסגירת מגרש ביתי ויציעים

הנהלת ההתאחדות לכדורגל אישרה את הרפורמה המשפטית בתקנון המשמעת: הורחבה עבירת הגזענות, מעתה קיים איסור חוקי על קריאות שואה. המטרה: ''לצמצם פגיעה קולקטיבית ברוב הטוב והמכריע''

הנהלת ההתאחדות לכדורגל אישרה היום (חמישי) פה אחד תיקונים משמעותיים לתקנון המשמעת לעונת 2023/24. ההתאחדות ביטלה בין היתר את העונשים של סגירת מגרש ביתי, משחקי רדיוס ומשחקים ללא קהל וסגירת יציעים ספציפיים. בנוסף, הוכנסה לתקנון החדש הרחבה של עבירת גזענות והוכנסה תוספת של התבטאויות אסורות, כולל איסור על קריאות שואה.

במסגרת השינויים נקבע כי בעבירה של איסור כניסת קהל של קבוצה שהורשעה בעבירה, כאמור בוטלו סעיפים רבים כמו קיום משחקים ללא קהל, סגירת יציעים ומשחקי רדיוס. התיקון הוא שמעתה יהיה איסור על כניסת קהל חוץ נגד קבוצה שמכרה מעל 5,000 מנויים (מעשית מדובר על איסור כניסת קהל חוץ למשחק נגד "קבוצה גדולה"). תיקון נוסף הוא תוספות קנסות על שורה של עבירות שקשורות בשימוש בפירוטכניקה, זריקת חפצים והתפרצות של אוהדים לכר הדשא.

האבוקות של אוהדי בית"ר ירושלים (ישי נאמן)

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, שינו זוארץ, התייחס לשינויים שאושרו: "אנחנו מעבירים היום שורות תיקוני תקנון משמעותית, שמגיעה לאחר תהליכים ארוכים שלקחו בהם חלק משפטנים בכירים, חוקרי חברה, חברי וחברות הנהלה ואחרים. תחילה בוועדת דויטש בה היו חברים פרופ' מיגל דויטש, עו"ד אפרים ברק ופרופ' יאיר גלילי ולאחר מכן בוועדת היישום בה לקחו חלק שמעון מימון (יו"ר), פרופ' יאיר גלילי, עו"ד אבישי אפרגן, עו"ד ניר רשף, עו"ד מורן מאירי, עו"ד אלון גלרט, עו"ד אמיר נבון וד"ר שלומית גיא".

זוארץ הוסיף: "מטרת השינויים היא לצמצם פגיעה קולקטיבית ברוב הטוב והמכריע של אוהדי ואוהדות הכדורגל, מתוך אמונה כי היד המושטת מצדנו תזכה למענה שיוכיח כי אפשר אחרת. אחריות רבה מוטלת על האוהדים, על המועדונים. הקשר האמיץ בין האוהדים והמועדונים חייב לייצר מציאות אחרת בה הרוב הטוב נהנה מהמשחק שהוא כל כך אוהב והמיעוט האלים מוקע ומורחק. אנחנו יכולים לשנות ולפעול בגבולות המסגרת שלנו מבחינה משמעתית ובקשר עם האוהדים, ועדיין נדרשת התערבות המדינה ורשויות החוק השונות למיגור נגעים מאיימים. הבשורה הזאת הובאה לאישור לעונת 2023/24 וכולי תקווה שהמציאות תוכיח שבעתיד אף יהא ניתן להוסיף תיקונים לטובת אוהבי המשחק".

שינו זוארץ עם אמנון סטרשנוב (ההתאחדות לכדורגל)

במקביל, הנהלת ההתאחדות לכדורגל אישרה פה אחד את הארכת כהונתו של עו"ד עמית פינס כיועץ המשפטי של ההתאחדות לכדורגל לשנתיים נוספות.

בנושא אחר, ישיבת הנהלת ההתאחדות נפתחה בפרידה מנשיא בית הדין העליון לשעבר, שופט בדימוס אמנון סטרשנוב. יו"ר ההתאחדות לכדורגל, שינו זוארץ, נשא דברים: "אנחנו נפרדים היום מנשיא בית הדין העליון שופט בדימוס אמנון סטרשנוב, שהנהיג את המערכת המשפטית ביד רמה במשך 7 שנים. אמנון הקפיד תמיד על עצמאות בתי הדין, על יושרתם ועל מקצועיותם. אני מבקש להודות לו בשם כולנו על שירות מסור ועל היותו שומר סף נדיר באיכויותיו ובאישיותו".

הנשיא היוצא נפרד מההנהלה: "אני מסיים תקופה ארוכה ומשמעותית של 7 שנים כנשיא בית הדין העליון, תקופה שהיתה לא פעם מורכבת, לעתים אף סוערת, אבל לעולם הקפדתי על עצמאות המערכת ועל פועלה לפי ערכים משפטיים ומוסריים גבוהים ככל האפשר. חשוב לי לציין כי איש לא הכתיב לנו דבר ואיש גם לא ניסה. אני מודה לך אדוני היו"ר, לכם ולכן חברי וחברות ההנהלה. אהבתי למשחק לעולם לא תחדל".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button