ענפים אחריםשחייה

בובריצקי ונשיא יהיו בפריס, לוקטב בחצי הגמר ב-200 מ' חופשי

איגוד השחייה העולמי הודיע רשמית שצמד הדואט הישראלי נמצא ברשימה למשחקים האולימפיים בקיץ. הנבחרת הקבוצתית היא רזרבה ראשונה לפריס. לוקטב סיים אחרי 1:47.37 דקות בדוחא, הערב: גורבנקו בגמר ה-200 מעורב

איגוד השחייה העולמי הודיע הבוקר (שני) באופן רשמי ששלי בובריצקי ואריאל נשיא הבטיחו סופית את הקריטריון לאולימפיאדת פריס 2024 בתרגילי הדואט בשחייה אומנותית.

בובריצקי ונשיא התעלו באליפות העולם, שהסתיימה בסוף השבוע, וההישגים שקבעו מיקמו אותן במקום הרביעי בדירוג המצטבר מבין הדואטים שלא העפילו לאולימפיאדה על בסיס יבשתי או על בסיס קבוצתי. המאמנות של הצמד הישראלי בתרגילי הדואט הן סבטה בלכר ואנה טרס.

שלי בובריצקי ואריאל נשיא (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)

מדובר בהישג מעולה עבור צמד הדואט הישראלי מכיוון שמדובר בקריטריון הקשה ביותר אי פעם באולימפיאדה בענף הזה, בעקבות צמצום מספר הדואטים המעפילים ל-18 בלבד. זו פעם השישית ברציפות שהדואט בשחייה האמנותית מייצג את ישראל במשחקים האולימפיים.

ההרכב הקבוצתי של ישראל הגיע גם כן להישג גדול, כאשר דורג במקום השביעי הכללי באליפות העולם בקטאר, והוא כרגע הרזרבה הראשונה למשחקים האולימפיים.

יו״ר ענף השחייה האמנותית נעם צבי: "ההכנה של הדואט ושל הקבוצתי נפגעה קשות עם פרוץ המלחמה ותוכניות האימון השתנו לבלי הכר כאשר תוכנית התחרויות בוטלה לחלוטין. הספורטאיות התאמנו בהתאם לאילוצים שיצרה המלחמה ותוך חוסר ודאות אם בכלל יוכלו להשתתף באליפות העולם. גם בדוחא האווירה הייתה עוינת והקשתה על הקבוצה, אך למרות כל זאת הספורטאיות הפגינו חוסן נפשי וקבעו הישגים מדהימים. צוות גדול ומסור מאין כמותו ליווה את כל ההכנות ויש לו חלק משמעותי בהישג. גם יעל ארד וגילי לוסטיג היו צמודים לקבוצה בהכנות ובתחרות".

דניס לוקטב (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)

במקביל, השחיין הישראלי, דניס לוקטב, העפיל הבוקר לראשונה בקריירה שלו לחצי הגמר באליפות עולם. לוקטב שחה במוקדמות ל-200 מטר חופשי באליפות העולם בשחייה המתקיימת בקטאר וסיים במקום ה-16 הכללי עם תוצאה של 1:47.37 דקות. הוא הקדים בשלוש מאיות בלבד את הספרדי ססאר קאסטרו שדורג במקום ה-17 ולא העפיל.

לוקטב, שכבר הבטיח קריטריון אולימפי במשחה זה, ישחה הערב בחצי הגמר, כאשר לאחר המשחה שלו תזנק אנסטסיה גורבנקו לגמר אליפות העולם במשחה ל-200 מטר מעורב אישי (זמן משוער 19:23).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW