כדורגל ישראליליגת העלנבחרת ישראל

בהתאחדות כועסים על שורת ההתבטאויות של שר החוץ כץ

שלושה ימים לאחר שכתב כי ''נכלא את רג'וב במוקטעה ונשאיר אותו לשחק לבד סטנגה בין הקירות'', שר החוץ שוב צייץ על יו''ר ההתאחדות הפלסטינית: ''אוקיע בכל מקום אדם נאלח כזה''. בהתאחדות ביקרו: ''גורם נזק עצום''

כעס גדול בהתאחדות לכדורגל על שורת ההתבטאויות בימים האחרונים של שר החוץ ישראל כץ, בהן הוא תוקף בחריפות את יו"ר ההתאחדות הפלסטינית ג'יבריל רג'וב. כידוע בשבועות האחרונים פועלים הגורמים הבכירים ביותר בכדורגל הישראלי, בשיתוף עם משרד התרבות והספורט בראשות השר מיקי זוהר, כדי למנוע הצבעה בקונגרס פיפ"א הקרוב, ב-17 במאי בבנגקוק, על זריקת ישראל מתחרויות הכדורגל ברחבי העולם. 

גם משרד החוץ שותף לאותם מאמצים, אך גם שם מופתעים מהדרך בה בוחר שר החוץ לפעול בימים האחרונים באמצעות ה-X (טוויטר לשעבר). גורמים בהתאחדות כועסים מאוד על ההתנהלות ומודאגים מכך שפיפ"א תראה בכך התערבות פוליטית והדבר עלול להוביל לכך שישראל לא תוכל להשתתף בתחרויות, הן במסגרת הלאומית והן במסגרת הקבוצות. בהתאחדות אמרו: "השר גורם נזק עצום בהתנהלות שלו, כנראה שהוא לא מבין שיש משמעות אדירה לכל אמירה שלו בנושא".

הבוקר (ראשון) צייץ השר כץ: "ההתאחדות לכדורגל יכולה לפעול כאיגוד מקצועי נגד הרחקת ישראל מפיפ"א בכל דרך שתבחר. בשבילי זה לא רק ספורט. אני כשר החוץ של מדינת ישראל אוקיע בכל מקום אדם נאלח כמו גי'בריל רג'וב, שתמך בגלוי בטבח ה-7 לאוקטובר של החמאס וקרא לעשות מעשה דומה ביו"ש, ובודאי שלא נאפשר לו להנות מ-VIP והטבות מצד מדינת ישראל. שיתכבד וישב במוקטעה ברמאללה. הרכנת ראש היא לא הדרך מול אויבים ושונאים".

לפני שלושה ימים כתב שר החוץ: "ג'יבריל רג'וב, מחבל בחליפה שתמך פומבית בפשעי החמאס, פועל ברחבי העולם לסלק את ישראל מהתאחדות הכדורגל העולמית @FIFAcom. נפעל לסכל את מזימתו ואם לא יפסיק – נכלא אותו במוקטעה ונשאיר אותו לשחק לבד סטנגה בין הקירות".

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW