ענפים אחריםענפים נוספים

בגלל פסילת פורטוגל: השייט הישראלי זכה בכרטיס נוסף לפריס

ישראל תשלח נציגה בדגם סירות ILCA6: ההישג התאפשר בעקבות הישגה של שי קקון באליפות העולם האחרונה שנערכה בארגנטינה והפסילה של פורטוגל. קקון עדיין צריכה לקבל אישור מהנהלת איגוד השייט

ישראל קיבלה היום (שלישי) את הכרטיס למשחקים האולימפיים, פריס 2024, בדגם סירות ה-ILCA6, בזכות הישגה של שי קקון באליפות העולם האחרונה, שנערכה בתחילת השנה בארגנטינה. כזכור, באליפות העולם השנה חולקו כרטיסים לשבע המדינות הראשונות בדירוג שטרם הבטיחו את השתתפותן, וקקון התברגה רק כמדינה השמינית ולכן לא זכתה בכרטיס.

היום קיבל איגוד השייט בישראל הודעה מנציגי דגם ה-ILCA כי הקווטה הפורטוגלית, בה זכתה המדינה באליפות העולם בשנה שעברה (2023), נפסלה, כיוון שאת המדינה ייצגה שייטת יוונייה, שלא קיבלה אזרחות. הפסילה של פורטוגל התחילה שרשרת שינויים בדירוג, שבה עברה הקווטה באליפות העולם ב-2023 לפינלנד, דבר שפינה את הקווטה שלה באליפות העולם השנה. מאחר ונציגה פינית הקדימה את קקון בדירוג השנה נוצר מצב כי ישראל היא המדינה השביעית בדירוג המדינות ולכן קיבלה את הכרטיס לפריס.

שי קקון בפעולה (איגוד השייט)

המצב בו ספורטאים מייצגים מדינה שהם אינם אזרחיה אינו מאוד נדיר בספורט, אך במקרים כאלה על הספורטאי לדאוג לרישום אזרחותו תוך תקופה מסוימת. במקרה הנוכחי, הפסילה של פורטוגל גרמה לשינויים משמעותיים, שהגדילו את המשלחת הישראלית למשחקים האולימפיים בנציגה נוספת.

על אף ששי קקון היא זו שהשיגה את הקווטה לישראל, מועמדותה למשחקים האולימפיים צריכה עוד לקבל את אישורה של הוועדה לבחירת הנציגים האולימפיים של איגוד השייט ושל הנהלת האיגוד. לאור הכרטיס הנוסף תתכנסנה שתי הוועדות בחודש הבא, על מנת לאשר את מועמדותה של קקון. במידה ותאושר, תהיה זו ההשתתפות השנייה של קקון במשחקים האולימפיים, לאחר שייצגה את ישראל בטוקיו 2020.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW