כדורסלנבחרת ישראל

אריאל בית הלחמי על השחקנים החסרים: "כל מי שרציתי, הגיע"

מאמן נבחרת ישראל דיבר לפני ההמראה למשחק מול פורטוגל ביום חמישי, שיפתח את מוקדמות היורובאסקט 2025: ''למדנו את מה שהיה בחלונות הקודמים''. גינת: ''יש יותר משמעות להיות עכשיו בנבחרת''

נבחרת ישראל בכדורסל המריאה היום (שני) לפורטוגל, שם תפגוש ביום חמישי את הנבחרת המקומית וכעבור שלושה ימים את סלובניה בליובליאנה. עשרה שחקנים בלבד יצאו מישראל לפורטוגל, כששלושה – ים מדר, נועם יעקב ויפתח זיו, יפגשו את הנבחרת בליסבון. תמיר בלאט שוחרר אתמול מהנבחרת בגלל פגיעה בגבו, ובצוות המקצועי הוחלט שלא להקפיץ אף שחקן במקומו. שאר שחקני הסגל: תומר גינת, בר טימור, נתנאל ארצי, רפי מנקו, רומן סורקין, רז אדם, עוז בלייזר, איתי שגב, יובל זוסמן ונמרוד לוי.

המאמן אריאל בית הלחמי אמר: "עשינו קצת עבודה, למדנו את מה שהיה בחלונות הקודמים. זו פעם ראשונה שעושים חלון שהמשחק הראשון בחוץ. עם כל הסיפור של הליגה אנחנו מקבלים את השחקנים רק עכשיו אבל כמו שאמרתי עשינו את ההערכות שלנו ונהיה מוכנים. בסך הכל רוב השחקנים היו איתנו בקיץ, השחקנים החדשים אלו שחקנים שדי מכירים אותי ובסוף אנחנו נשחק כמו ששיחקנו בקיץ. לא יהיו יותר מידי שינויים, נצטרך להיות מאוד מרוכזים ולדעת בדיוק מה אנחנו רוצים לעשות בשלושה ימים האלו".

שוחרר בשל פציעה. תמיר בלאט (Djordje Kostic and Dragan Tesic)

על השחקנים שנעדרים מהסגל, אמר המאמן: "לא חושב שיש מישהו שבחר שלא להגיע. מי שלא הגיע זה שחקנים פצועים ששוחררו על ידי הרופא שלנו. שמח על מי שכאן, הנבחרת טובה ואיכותית ואנחנו צריכים לדבר על מי שפה. אין ספק שזה מאוד מרגש לייצג את המדינה, זה תמיד מרגש אבל בחלון הזה המשמעות היא הרבה יותר גדולה עם כל מה שקורה מסביב. אני בטוח שגם השחקנים מרגישים את זה, כמובן שנדבר על זה. אני מאוד שמח על ההיענות של השחקנים".

על כך שבחר לא לזמן שחקן במקום תמיר בלאט, אמר המאמן: "לא חושב שנכון שיהיו יותר מידי שחקנים בסגל כי בסוף שאתה נוסע יותר מ-12 אחד גם ככה לא מתלבש. סומך על השחקנים שיש, בסוף השחקנים שרציתי נמצאים פה. אני בהחלט מכיר את הסטטיסטיקה מול פורטוגל, היא לא נבחרת חלשה. אמנם השחקנים שם לא משחקים בליגות הבכירות אבל יצא לנו בקיץ לראות אותם משחקים בעיניים. נבחרת שמסורתית מאוד מקשה עלינו ואי אפשר להקל במשחק הזה ראש. אנחנו צריכים להתכונן למשחק, הסגל מספיק איכותי אבל שני המשחקים לא קלים".

תומר גינת בדמי הנבחרת (אתר FIBA)

קפטן הפועל תל אביב תומר גינת אמר: "דווקא עכשיו בתקופה הזו להיות בנבחרת הזו מקבל תוספת של משמעות וחשיבות. יש לנו מטרה ברורה. יש לנו סגל חזק מאוד כדי לעמוד במטרות. נבחרת פורטוגל? יש לנו שלושה ימים עד המשחק. נעשה את העבודה הכי טובה שאנחנו יכולים. אני פעם ראשונה משחק מולם ונקווה שזה יהיה מוצלח".

על הנוכחות של ישראלים בפורטוגל – ובכלל באירופה – בתקופת המלחמה, אמר גינת: "כולם מבינים את המצב באירופה וכמה אנטישמיות יש. אנחנו מגיעים לשם גאים ורוצים לתת נחת בימים האלו. מה שיהיה שם מבחינת אנטישמיות זה פחות עניין שלנו. נוסעים עם חולצה של דגל ישראל כדי לנצח את המשחקים שזה הכי חשוב".

רומן סורקין במדי נבחרת ישראל (אתר FIBA)

רומן סורקין ממכבי תל אביב דיבר אף הוא ואמר: "אני נחוש לעזור לנבחרת, לא משנה כמה טוב אהיה, יש לנו מטרה להגיע לאליפות אירופה. בקיץ היינו קצת חסרים ועכשיו הצטרפו שחקנים וזה יעזור לנו. אם אשחק טוב זה בונוס בשבילי אבל הנבחרת זה מעל הכל, אנחנו באים מאהבה ורוצים להגיע להישגים, לייצג את המדינה. עומסים? היה משחק אתמול אבל נחלק את העומסים, בסוף זה שני משחקים בשבוע אחרי שעכשיו שיחקנו ארבעה".

סורקין סיכם: "אני אנוח היום, אבל יש לנו את המאמנים והם יעשו עבודה טובה כמו תמיד ויחלקו את המנוחות ונתאושש ונגיע מוכנים למשחק. החיבור בנבחרת? היינו באליפות אירופה, שיחקנו רובנו ביחד ורצים כמה שנים. כיף תמיד לראות את כולם כי אנחנו חברים וזה יעזור לנו על המגרש. עכשיו המטרה היא לנצח אבל כן מרגישים יותר מחוברים ומנוסים, גם הצעירים שיבואו הם שחקנים טובים אז ישתלבו מהר".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button