ג'ודוענפים אחרים

ארד להרשקו בגרנד סלאם טוקיו, נלסון לוי סיימה במקום החמישי

הג'ודוקא הבכירה של ישראל פגשה שלוש יריבות יפניות ברציפות ואת האחרונה הכניעה במהירות, חברתה לנבחרת הפסידה אחרי שעלתה מבית הניחומים. הרשקו: ''המדליה לזכרו של יונתן גוטין''. מוקי הודח בקרב הראשון

הג'ודוקא הבכירה של ישראל, רז הרשקו, זכתה הבוקר (שבת) במדליית הארד בגרנד סלאם טוקיו. הרשקו (78+ ק"ג) התחילה את התחרות בסיבוב השני עם ניצחון על לי הקוריאנית, לאחר מכן ניצחה את מאיה סיגאווה היפנית, גם היא מיפן, אולם בחצי הגמר נוצחה ע"י מאו אראי היפנית (שסיימה לבסוף במקום הראשון וזכתה בזהב). בקרב על מדליית הארד ניצחה רז את היפנית היקארו קודאמה.

תמנע נלסון לוי (עד 57 ק"ג) ניצחה בקרב הראשון את היאורי קרוגה מיפן, בקרב השני ניצחה את קסינה גליטסקאיה המתחרה תחת דגל האיגוד העולמי, אולם אחר כך הפסידה לגיאורגית אטרי ליפרטליאני. בבית הניחומים ניצחה תמנע את היפנית איאמי טקאקנו ובקרב על הארד הפסידה לג'סיקה קלימקאיט הקנדית, כך שסיימה במקום החמישי.

רז הרשקו עם המדליה והמאמן שני הרשקו (באדיבות איגוד הג'ודו)

מאמן נבחרת הנשים של ישראל, שני הרשקו: "אני שמח מאוד על המדליה היוקרתית בגרנד סלאם טוקיו. בדרך לזכייה במדליה רז ניצחה 2 יפניות כולל ניצחון באיפון בקרב על המדליה, חשוב לי לציין גם את תמנע נלסון שאומנם לא זכתה במדליה וסיימה במקום ה-5 אבל הציגה יום תחרות מצוין כולל ניצחון על 2 יפניות. אני מאוד גאה בנבחרת הנשים ובכל הצוות המקצועי שלצידי וזו הזדמנות להודות לעידו בר וצ'רלס ציבאנה המאמנים, שלהם חלק גדול בהתקדמות והצלחת הנבחרת".

רז הרשקו עצמה אמרה: "אני שמחה לסיים את גראנד סלאם טוקיו על הפודיום, פעם ראשונה שאני מתחרה פה וזו זכות ענקית להניף את הדגל בימים אלו. רוצה להגיד תודה ענקית לכל הצוות שמלווה אותי בראשות המאמן האישי שלי שני הרשקו. לעידו בר, צ'רלס צ׳יבנה ואורי זמיר, אני מעריכה מאוד את הליווי הצמוד. תודה לנתוני החסות שלי שנותנים לי את השקט שאני צריכה ונמצאים שם איתי – שיכון ובינוי, נסטלה, אופרייט ליס, אדידס ישראל, superplay, INX. רוצה להודות ל-INX Japan שבאו לעודד אותי לאורך כל היום. אני רוצה להקדיש את המדליה הזאת לכל המדינה המדהימה שלנו, אני הכי גאה לייצג את ישראל ולהראות את הדגל שלנו בכל מקום בעולם. המדליה הזאת היא לזכרו של יונתן גוטין שמלווה אותי יום יום ונותן לי את הכוח לנצח ברגעים הקשים ולמשפחה המדהימה שלו".

תמנע נלסון לוי (באדיבות איגוד הג'ודו העולמי)

בקטגוריית המשקל של עד 70 ק"ג בנשים, מאיה קוגן החלה בניצחון על שאניס טאקאיאווה מפיג'י ונכנעה בסיבוב השני למדינה טאימזובה הרוסייה, בעוד מאיה גושן הפסידה בסיבוב הראשון לסראפימה מוסקאלו מרומניה.

בגברים, שגיא מוקי – המתחרה בקטגוריית משקל עד 81 ק"ג – העפיל אוטומטית לסיבוב השני ושם גבר עליו טימור ארבוזוב. בקטגוריית משקל עד 90 ק"ג, גיא גורביץ' הפסיד בקרב הראשון שלו ללוקה מאיסורדזה מגאורגיה, לאחר שהשניים קיבלו מקום אוטומטי בסיבוב השני.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button