אתלטיקהענפים אחרים

אפריפה נחת: "עוד לא מעכל את מה שקרה, מנסה ליהנות מהכל"

אחרי שהפך לאלוף אירופה עד גיל 23 בריצת 200 מ', האצן הישראלי זכה לקבלת פנים חגיגית: ''גמר אולימפי זו מילה גסה בשבילי, לפחות עכשיו, כי אני חסר ניסיון וצריך עוד להשתפר''. המאמן יגאל בלון: ''זה הישג גדול''

יממה אחרי שזכה במדליית זהב בריצת 200 מטרים באליפות אירופה עד גיל 23, בלסינג אפריפה נחת הערב (שני) בישראל. האצן בן ה-20 זכה לקבלת פנים חגיגית בנתב"ג, לשם הגיעו נציגי איגוד האתלטיקה, אגודת מכבי תל אביב וכמובן בני משפחתו.

אפריפה הודה: "זה מרגש לחזור. אני כל כך שמח לפגוש את האנשים שאוהבים אותי, אני עוד לא מעכל את מה שקרה. זה מטורף. הטלפון שלי מתפוצץ. אני מנסה ליהנות מהכל ואני לא ממש מצליח. במהלך הריצה, ביציאה מהקשת ראיתי שאני מוביל במטר על פני כולם ובסוף קצת התקשיתי, הרגשתי מישהו עם צעדים חזקים מאחוריי שצמצם את הפער, אמרתי שלא אתן לו לעקוף אותי, זרקתי את החזה בפוטופיניש וראיתי שאני מצליח לנצח. עשיתי מה שיכולתי כדי שאהיה אלוף אירופה".

בלסינג אפריפה עם המאמן יגאל בלון (איגוד האתלטיקה בישראל)

אלוף אירופה הטרי הוסיף: "הייתה לי שנה קשה ועשיתי מה שאני יכול כדי לנצח. היה לי חשוב מאוד לעשות הישג כזה, הקרדיט מגיע למאמן שלי יגאל בלון שהוא המאמן הכי טוב בהיסטוריה של ישראל בספרינט. אני מאמין שאהיה באולימפיאדת פריס אחרי שאעשה את הקריטריון באליפות העולם, ואם לא אז אגיע דרך הדירוג. גמר אולימפי זו מילה גסה בשבילי, לפחות עכשיו, כי אני חסר ניסיון – אבל אני משייך את עצמי לטופ העולמי כי אני יודע שאני ברמה שלהם אם לא פחות. אני צריך עוד זמן כדי להשתפשף וללמוד. בעוד כמה שנים, חד משמעית, אני אהיה ברמה שלהם".

המאמן יגאל בלון סיכם: "זה הישג גדול, לאור מה שהוא עבר בשנה האחרונה עם השירות בצבא וכל מה שכרוך בזה מבחינה רגשית. לא הייתי רגוע עד לרגע האחרון. זו הייתה חוויה לצפות בו. הוא לא נתן לאף אחד לקחת את מה שמגיע לו. הוא לא היה במיטבו בגלל התנאים, אבל בעוד חודש בלסינג ייראה אחרת. גם בהמשך, הוא יתמקד בריצת ה-200 מטר לקראת אולימפיאדת פריס".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW