יורו 2024כדורגל עולמי

אמבאפה: "יש לי את הראש, הערב נראה אם גם את הרגליים"

לאחר שהשלים את המעבר המצופה לריאל מדריד, כוכב נבחרת צרפת יפתח את היורו הערב (שני, 22:00) נגד אוסטריה: ''אולימפיאדה? לריאל יש עמדה ברורה בנושא, לדעתי לא אקח חלק, זו האמת''. וגם: הפוליטיקה

כשנה וחצי לאחר ההפסד הכואב בגמר המונדיאל לארגנטינה בקטאר, נבחרת צרפת תעלה הערב (שני, 22:00) למשחקה הראשון במסגרת יורו 2024 – מול אוסטריה בדיסלדורף. בהתחשב בעובדה כי בעשור האחרון הפכה אולי לאחת מבעלות מאגר הכישרונות הגדול בעולם וכשהשחקן הטוב בתבל כיום, קיליאן אמבאפה, משחק בשורותיה, נבחרת הטריקולור רואה את עצמה כמובן מועמדת בכירה לזכות באליפות אירופה.

צרפת מגיעה בשיאן של שנים נהדרות – היא זכתה במונדיאל ב-2018, הגיעה לגמר ביורו 2016 ובמונדיאל 2022 ורק ביורו הקודם נעצרה מול שווייץ בשמינית הגמר. המאמן דידייה דשאן אמר: "אוסטריה היא נבחרת לא מוערכת. הם השתפרו בשנים האחרונות. שיחקנו מולם בליגת האומות ויכולנו לראות איזו נבחרת איכותית היא. זו נבחרת אירופאית מאוד מוכשרת שהיא בהתפתחות מתמדת. נצטרך את כל הכוח שלנו וגם את המנטליות הנכונה, בלי לחשוב שבגלל שאנחנו נבחרת צרפת ננצח את המשחק הזה עוד לפני ששיחקנו אותו".

אחרי שלא שיחק ולא התאמן בצורה סדירה לאחרונה בשל פציעה, הכוכב הגדול אמבאפה התייצב למסיבת העיתונאים ואמר: "כשיר? הדבר הכי חשוב זה המוח. אני מעדיף את הראש על חשבון הרגליים ומה שבטוח שהראש שלי מוכן. נראה מחר לגבי האם גם הרגליים. אולימפיאדה? לריאל יש עמדה ברורה בנושא, לדעתי לא אקח חלק, זו האמת. אני מבין שאני בקבוצה חדשה ואני מאחל לנבחרת הצלחה בתקווה שתביא זהב".

על כך שבמדינה יתקיימו בחירות בזק בשל עליית הימין הקיצוני בבחירות לפרלמנט האירופי לאחר שהנשיא עמנואל מקרון פיזר את הפרלמנט הצרפתי: "אנחנו עומדים בפני רגע קריטי במדינה שלנו. חייבים לדעת לשים דברים תחת פרופורציות, אסור שנהיה מנותקים משאר העולם. אפנה מכאן לתושבים בצרפת, יש לנו כאן הזדמנות לבחור לאן הולכת המדינה שלו בעתיד. אני קורא לכל הצעירים להצביע, להבין את החשיבות. סומך על העם, כל קול נחשב ואני מקווה שנהיה גאים ללבוש את מדי הנבחרת גם ב-7 ביולי (מועד הבחירות)".

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW