כדורסלליגת העל

"אם תתייחס לבן אדם כמו חיה, אל תתפלא כשהוא מנסה לנשוך"

יו''ר הפועל ת''א רמי כהן הוסיף במסע''ת לפתיחת העונה: ''כולנו רוצים להיות ביורוליג, אבל זה תהליך''. טימור: ''מצפים ללכת עד הסוף בכל תחרות, האוהדים שלנו רוצים תואר ויקבלו אותו''. פרנקו: ''עשינו את המקסימום''

אחרי הדרבי שלא התקיים בחצי גמר גביע ווינר ביום חמישי, הפועל תל אביב ערכה היום (שני) מסיבת עיתונאים חגיגית עם היו"ר רמי כהן, המאמן דני פרנקו והקפטן בר טימור לרגל עונת היורוקאפ הנפתחת מחרב ב-20:00 במשחק מול צ'דביטה לובליאנה הסלובנית. המסר העיקרי של הקבוצה שאין כדורסל בלי אוהדים ולאוהדים צריכים להתייחס כלקוחות של מוצר. הציפיות של הקבוצה הן להתקדם מהעונה שעברה ולפחות לזכות בתואר אחד העונה.

היו"ר רמי כהן פתח: "אנחנו שמחים לראות אתכם בפתיחת העונה, למרות שנראה שהעונה כבר בעיצומה אחרי הרבה אירועים. בצד הניהולי, עברנו שינוי לא קטן בקיץ ברמה התפיסתית. כמו הסרטונים שיצאו היום, זו בסך הכל אותה הפועל רק עם יותר כסף. אני מאמין ומקווה שנדע לשמור על הדברים הטובים והחיוביים בעמותת האוהדים ובמקביל לעשות עוד צעד קדימה מבחינה תחרותית. בצד המקצועי, אני חושב שעשינו קיץ טוב, הצלחנו לבנות את מה שרצינו וכולנו תקווה שאחרי שבועיים-שלושה של עוד הכנה, נראה את הפועל שאנחנו מאמינים שצריכה להיות. כמו שאמר קודם הדובר איתי ברגר, אין ספורט בלי אוהדים. שוב נגיד, אוהדים הם לא עבריינים, הם לקוחות. עד שלא נדע להתייחס אליהם כלקוחות, אני לא חושב שנצליח לפתור את הבעיות שיש – והן לא רק בהפועל ת"א ולא רק בכדורסל. צריך לדעת איך להתמודד, אבל ההתחלה היא להתייחס לאנשים טוב ולתת חווית צפייה במגרשים. אם תתייחס לבן אדם כמו חיה, אל תתפלא כשהוא מנסה לנשוך. אני מקווה שאנחנו בדרך לעונה נהדרת בכל המובנים".

המאמן דני פרנקו הוסיף: "אני מתרגש לראות את החדר הזה מלא יותר מבדרך כלל. אנחנו ערב פתיחת עונה, עברנו קיץ מאוד ארוך, זה נראה כאילו שהעונה מגיעה מהר מאוד, אבל יש התרגשות של התחלה ודריכות לקראת המשחק הראשון בבית. זו לא חוויה רגילה לשחקנים שהם חדשים במועדון. זו שנה חדשה, הכל מתחיל מהתחלה וצריך לדעת לשחק פה כדי להיות יעילים ולצאת מנצחים, בטח בשלבים כאלו ראשוניים של העונה. התפקיד שלנו הוא לעזור האחד לשני כדי לעשות את זה. בנתונים הקיימים שהיו לנו, עשינו את המקסימום כדי להגיע לעונה מוכנים. באופן טבעי, כמעט לא היו לנו משחקים עם כל הסגל, אבל זה לא רלוונטי כי מחר מתחילים. המטרה שלנו היא לכפר על התקופה הזו שלא יצא לנו להתחבר כמו שאנחנו רוצים ונרצה לעשות את זה ממשחק למשחק. אין לי ספק שממשחק למשחק, נתקדם ונשתפר. זה בסדר בתקופה הזו של השנה, כי בתוך עונה תמיד יש עליות ומורדות. המטרה היא לנסות להגיע לכל 'פיק' של העונה במצב הכי טוב שאפשר כדי להגיע לשלבים הכי גבוהים. המטרות שלנו לא השתנו: היה לנו כיף בשנה שעברה, היה יכול להיות קצת יותר כיף ביום האחרון, אבל אנחנו מתחילים את המסע מהתחלה. אנחנו מתייחסים רק לעצמנו, יודעים שיהיה לא קל ואני מאחל לכולנו בהצלחה".

הקפטן בר טימור אמר: "רמי ודני דיברו על רוב הדברים. מהמקום שלי ושל השחקנים, אנחנו מאוד מתרגשים להתחיל את העונה ולפגוש את האוהדים לראשונה באולם מלא. אנחנו מאוד מחכים למפגש הזה, היה לנו קיץ קצת מאתגר ברמת ההכנה, בין אם זה בגלל שחקנים שהיו בגביע העולם או פצועים. התמודדנו עם הדברים האלו יפה ביום יום ואנחנו מגיעים מוכנים לפתיחת העונה, במטרה לעשות קפיצת מדרגה לעומת העונה הקודמת".

כהן נשאל על אירועי הדרבי ביום חמישי והמסקנות להמשך: "לא קמנו בבוקר עם החלטה להחרים משחקים ולריב עם כל העולם. לא על כל סיטואציה נגיב במעשה קיצוני. אני בהחלט חושב שהייתה למעשה הזה חשיבות אדירה. בתור אחד שמסתובב במגרשים כבר איזה 50 שנה, אי אפשר שלא להרגיש את האסקלציה בהתנהגות לאוהדים. את המעגל הזה היה צריך לעצור. אני לא חושב שיש משהו פחות מקובל מלהתחיל לבדוק תעודות זהות לאוהדים, הם קיבלו יחס שלא מגיע להם. אני מרגיש איזשהו שינוי כי זה יצר שיח. השיח הזה קצת מבולבל כרגע, כי יש המון גורמים. אני מרגיש התחלה של שינוי, בכל ועדה שלא תהיה נשמח להשתתף. אני חושב שצריך משהו מצומצם ואמרתי את זה ליו"ר המנהלת. ראינו ביום חמישי שכאשר עושים משהו נכון, אז האנשים האחרים רואים, מקבלים ועוקבים. אם נצליח לייצר פיתרון אצלנו, נוכל לשרשר אותו הלאה ליתר המקומות".

היו"ר המשיך: "אנחנו לא רק אומרים, אלא גם עושים, יצרתי כבר קשר עם מפקד תחנת ירקון שיש לנו ניסיון איתו במשך שנתיים. עם התחנה 'שלנו' אפשר לעבוד ולייצר סביבה בטוחה, הגיונית ומכבדת כלפי האוהדים. המשטרה יודעת לעשות את העבודה שלה כשהיא רוצה, אנחנו נשמח לקחת אחריות גם ואני בטוח שזה יביא לתוצאות טובות יותר. רוב החיכוכים בספורט, עובדתית, הם לא בין קהלים, אלא בין הקהל לכוחות אבטחה". על דרכי הטיפול של הקבוצה באוהדים שהתפרעו בעבר: "המשטרה דיברה על כ-70 אנשים שנעצרו יומיים קודם ונעצרו כעבור שעתיים. אותה כמות אני מניח שיש למכבי חיפה, הפועל באר שבע או מכבי ת"א. אנחנו לא מנהלים רשימות ודרך אגב, אלו לא אותם אנשים. צעירים מצטרפים לארגוני אוהדים כי יש בהם המון תשוקה ובאיזשהו שלב לפעמים יוצאים מזה. אין 'כרטיסי סורר'".

פרנקו: ''כיף להיות במעמדים האלה, יש לנו הרבה ביטחון''
מאמן הפועל ת"א, דני פרנקו (שאול גרינפלד)

פרנקו התייחס גם לשינוי הפורמט ביורוקאפ והיעדים לעונה: "אני לא מסתכל כל כך רחוק, נרצה להגיע הכי גבוה שאפשר. בסופו של דבר, בשביל להקל על עצמנו, אנחנו צריכים לקחת את זה שבוע אחר שבוע. עברנו מספיק במהלך הקיץ כדי שתהיה לנו מספיק עבודה להתכונן למחר. זה הדבר היחיד שאנחנו יכולים לשלוט בו, להסתכל כרגע לפברואר, מרץ ואפריל זה קצת רחוק. התוכנית הייתה ונשארה לנסות לנצח בכל משחק שאנחנו משחקים בו".

על העלאת רף הציפיות של המועדון, אמר טימור: "הדבר הזה לא משנה לנו הרבה, כי לפני שמסתכלים עלינו, אנחנו מסתכלים על עצמנו ורוצים להשיג הכי הרבה שאפשר. אנחנו לא מסתכלים על דף התקציב ולפי זה מתאימים את הציפיות שלנו מעצמנו. גם כשהיו פה ארבעה זרים עם תקציב נמוך יותר, רצינו ללכת עד הסוף. אף אחד לא הרגיש שאנחנו קבוצה קטנה בשנה שעברה ולא היינו רחוקים מזכייה באליפות. זה לא משנה אצלנו משהו משמעותי בתפיסה, כי כספורטאים אנחנו רוצים לזכות בכל התארים ולעשות מה שאפשר. אנחנו מצפים מעצמנו ללכת עד הסוף בכל תחרות".

בר טימור עם הכדור (אתר FIBA)

הקפטן נשאל על הרצון לזכות בתואר: "בסוף צריך להבין שהפועל תל אביב, בטח של שנה שעברה וגם לפני שנתיים כשהגענו לגמר הגביע, שיחקה נגד קבוצות טובות. הגענו לאן שהגענו, להגיד שזה לא היה מתסכל ומבאס, אני לא יכול לומר. צריך לדעת עם מה אתה מתמודד, עשינו הכי טוב שיכולנו. בכדורסל מהלך אחד קטן יכול להכריע. בשנה שעברה, בטח בסדרה האחרונה אבל לאורך כל הפלייאוף, היינו ביכולת מדהימה. הפועל ת"א בכיוון טוב, אין לנו משהו ספציפי שאנחנו יכולים לשים עליו את האצבע כדי לזכות בתואר. המועדון הזה יותר מעשור בליגת העל, בשנתיים האחרונות אנחנו יותר תחרותיים, אם נמשיך בזה, גם התארים יגיעו". טימור על הלחץ מהאוהדים: "הם ירצו תואר ורוצים תואר, הם גם יקבלו תואר".

היו"ר כהן על השאיפות להשתלב ביורוליג בעתיד: "חד משמעית כן, עופר (ינאי) כבר סיפר את זה. קבוצת הוואטסאפ שפתחנו ישר נקראה 'טופ יורוליג'. עופר לא מפחית בשאיפות וכולנו איתו. כולנו רוצים להיות שם, צריך לעבור תהליך, אבל נעשה הכל כדי לקצר אותו. כבר בשנה שעברה הפתענו את עצמנו במוכנות שלנו ליורוקאפ, ניסינו ללמוד מירושלים ומחולון על ההשתתפות באירופה ואני חושב שעמדנו בזה כבוד. אני מאמין שאנחנו יכולים ולשם אנחנו שואפים".

פרנקו על הגדלת התקציב ובניית הסגל: "הנושא של המחליף של ג'ייקובן (בראון) כל הזמן מרחף באוויר. לא היה לנו מחליף בשנה שעברה וזה היה לא פשוט בעיקר לבחור שיושב משמאלי (טימור). אני מצפה שבריאן (אנגולה) יעזור לנו מאוד בנושא הובלת הכדור, שהיה חסר בשנה שעברה. היו התלבטויות רבות בקיץ, הייתה לנו קבוצה מצוינת עם שחקנים טובים מאוד וכל שחקן שלא המשיך איתנו, יש איזו סיבה ורעיון מאחוריו. אם זה ג'ורדן (מקריי) שהיה אחד הטובים שראיתי בהפועל ת"א ובכלל בארץ, לא הצלחנו להגיע למצב שאנחנו מייצרים עוד עזרה ועוד פיתרון באותם משחקים שג'ייקובן או הקבוצה צריכים. אני לא רוצה למצוא את עצמי שוב כמו בשנה שעברה בגליל, שבר ביקש חילוף בדקה ה-37 כי הוא עייף".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button