טניסענפים אחרים

אלקראס ניצח את סינר, יתמודד נגד זברב בגמר רולאן גארוס

הספרדי חזר פעמיים מפיגור במערכות, ניצח 6:2, 3:6, 6:3, 4:6, 3:6 את האיטלקי שיעלה לפסגת הדירוג, וינסה לזכות בפעם הראשונה בגרנד סלאם הצרפתי. הגרמני גבר 6:2, 2:6, 4:6, 2:6 על רוד וירשום הופעה ראשונה משלו בגמר

אחרי שמלך החימר רפאל נדאל הודח כבר בסיבוב הראשון של הטורניר האהוב עליו והאלוף נובאק דג'וקוביץ' נאלץ לפרוש ברבע הגמר בשל פציעה, בגמר הרולאן גארוס ביום ראשון יופיעו שני טניסאים שמגיעים בפעם הראשונה למעמד היוקרתי: המדורג שלישי בעולם, קרלוס אלקראס הספרדי, והמדורג רביעי אלכסנדר זברב הגרמני. אלקראס בן ה-21 כבר זכה בווימבלדון ב-2023 ובאליפות ארה"ב הפתוחה ב-2022, בעוד זברב בן ה-27 עדיין מחפש גרנד סלאם ראשון בקריירה לאחר שעד כה הישג השיא שלו היה גמר ארה"ב ב-2020.

בחצי הגמר הראשון פגש הספרדי את יאניק סינר האיטלקי שיעלה ביום שני לפסגת הדירוג העולמי וגבר עליו 2:3 במערכות. הפתיחה הייתה שייכת לסינר שניצח את המערכה הראשונה 2:6 בקלות ועלה ליתרון. אלקראס, שנחשב עוד לפני המשחק לפייבוריט לזכייה בטורניר, הצליח לחזור ונכנס למומנטום נהדר במערכה השנייה כשניצח 3:6 ואיזן ל-1:1 במערכות. המערכה השלישית הייתה שייכת לסינר ששוב נכנס נהדר לקצב וגבר 3:6 על הספרדי. אלקראס לא ויתר והצליח לחזור במערכה הרביעית ל-2:2, כשבמערכה החמישית גבר על האיטלקי 3:6 וניצח את המשחק. הספרדי הוא הצעיר ביותר שמגיע לגמר גראנד סלאם בכל שלושת המשטחים.

בחצי הגמר השני, זברב – שניצח את נדאל בסיבוב הראשון בטורניר השנה – גבר 6:2, 2:6, 4:6, 2:6 על קספר רוד הנורבגי (7 בעולם) ושבר שני רצפים: זו הפעם הראשונה בה זברב יגיע לגמר הרולאן גארוס אחרי שלושה הפסדים רצופים בשלוש הפעמים האחרונות, והפעם הראשונה בה רוד לא יגיע לגמר אחרי שנתיים רצופות למרות שהיה זה שנהנה מהפרישה המוקדמת של דג'וקוביץ' בשל פציעה.

Back to top button
Isport

FREE
VIEW