במגרש הפוליטי

אלי כהן: "צריך להתחיל להחזיר את הקהל באופן מדורג"

שישי | 31/07/2020 | 14:00    מאת אביחי חיים

שר המודיעין בראיון למגרש הפוליטי בישראל ספורט: "נדרשת הבנה מהשחקנים על רקע התקופה לקצץ בשכרם. כל ילד צריך להיות בחוג ספורט והמדינה צריכה לממן זאת. מקווה שבעתיד אקח את תיק הספורט"

אלי כהן (47) נולד בחולון וירש את האהבה לספורט דרך קבוצת הכדורסל הפועל חולון שאותה אוהד עד היום וקבוצת הכדורגל צפרירים, אך האהבה לכדורסל גברה על הכדורגל. בכל יום שישי רגע לפני השבת, שר המודיעין נפגש עם החברים מהשכונה ומבית הספר ומשחקים יחדיו כדורסל, אפילו המורה לספורט שלו בעבר, מוטי, מצטרף. כהן מעיד על עצמו שהוא צלף שלשות לא רע, אך מודה שעיקר המפגש הוא לשים בצד את הבעיות והשבוע שעבר וליהנות עם החברים. "המפגש הזה הוא עבורי מעבר לספורט", ציין השר.

אלי כהן מבין את חשיבות הספורט גם בצד החינוכי ומציע שיהיה חוג חינם לכל ילד וכך כל משפחה בישראל תרוויח. "כל ילד במדינת ישראל צריך להיות בחוג ספורט והמדינה צריכה לממן זאת", הדגיש השר. "חייבים להגדיל את כמות הילדים והנוער שלוקחים חלק בפעילויות ספורטיביות על מנת שנצליח גם בעתיד להמשיך ולהתחרות בהצלחה בענפים השונים מול המדינות בעולם. אם הייתי שר הספורט, הייתי פועל קודם כל לבנות כמה שיותר מתקני ספורט בישראל ולהכניס כמה שיותר בני נוער וילדים לחוגי ספורט. החוגים הללו עולים לא מעט כסף היום ויש לא מעט משפחות שלא יכולים להרשות לעצמם זאת, לכן המדינה צריכה לעזור במימון כדי שכל ילד במדינת ישראל יזכה לחוג ספורט אחד על חשבון המדינה".

השר אלי כהן (עדינה ולמן, דוברות הכנסת)
השר אלי כהן (עדינה ולמן, דוברות הכנסת)

כהן משתדל בכל פעם שבנו המשרת בקרבי ביחידת גולני יוצא הביתה, הם הולכים לראות את שחקני הפועל חולון על הפרקט. "אנחנו מגיעים להיכל ומעודדים ללא הפסקה. לצערי, העונה לא הגענו לפיינל פור אז רמת העניין שלי בליגה ירדה בכל זאת אוהד לא? חשוב לי להדגיש שהפועל חולון זה מועדון עם נשמה ויש לו את האוהדים הכי טובים בליגה".

"יש חשיבות גדולה של הממשלה לבוא ולתמוך בספורט", סיפר אלי כהן על הדרכים של הממשלה להמשיך את הפעילויות הספורטיביות בישראל. "יש הרבה מאוד אנשים שללא הספורט ייפגעו כלכלית בצורה אנושה. בגלל הקורונה וההגבלות השונות, הספורט נותן אוויר לאנשים וחייבים להמשיך אותו בייחוד בשידורים הישירים בטלוויזיה בימים של איסור התקהלות".

הדרישה של משרד האוצר משחקני הכדורגל והכדורסל בליגות הבכירות לקצץ ב-30 אחוז, יצר זעם גדול בקרב השחקנים, על כך השיב, השר: "במשבר הקורונה יש קרוב ל-800 אלף מובטלים וחל"תים במדינת ישראל וכולם נדרשים לתת יד לטובת המשך הפעילויות השונות. נדרשת הבנה מהשחקנים על רקע התקופה לקצץ בשכרם כי המשבר של הקורונה הוא הרבה יותר כלכלי מבריאותי. מרבית הנדבקים לא נדרשים לטיפול רפואי, אבל אלפי אנשים נפגעו כלכלית, המדינה צריכה לסייע והיא מסייעת ונדרש גם משחקני הכדורגל להירתם".

אוהדי מכבי ת''א מחוץ לבלומפילד (ישי נאמן)
אוהדי מכבי ת"א מחוץ לבלומפילד (ישי נאמן)

בעקבות תוכנית המלחמה בקורונה של פרופ' רוני גמזו, ממונה הקורונה שהבטיח כי יהיו הקלות כחלק משגרת הקורונה לפי מדדים כאלה ואחרים. עדיין יש איסור התקהלות של מעל 20 איש במרחב פתוח, כך שקהל במגרשי הספורט לפי הערכות לא נראה בזמן הקרוב. השר אלי כהן מדגיש כי למרות האיסורים השונים חייב להתחיל לחשוב על תוכנית לחזרת הקהל למגרשי הספורט. "צריך להתחיל להחזיר את הקהל באופן מדולל ולקבוע שיעור תפוסה נמוך מ-100 אחוזים וזה יהיה הפתרון לענפי הספורט בישראל. חשוב לי לומר שמרבית אוהדי הספורט בישראל, הם אנשים שמגיעים לבלות וליהנות מהקבוצה שאוהבים ולא מחפשים בעיות. הרוב נשמעים להוראות, תמיד יש קבוצה קטנה שתופסת את הכותרות ולכן צריך להגביר את האכיפה כלפיהם, אך יחד עם זאת לאפשר חזרה למגרשים של האוהדים תחת מגבלות ריחוק, מסכות וכו"'.

השר מספר בגילוי נאות כי אמנם הוא רצה את תיק האוצר או הבינוי ומונה לשר המודיעין, אך תיק הספורט בעתיד זה משהו שבהחלט עובר בראשו. "אני מקווה שבעתיד אוכל לערב 'ביזנס אנד פלז'ר' ולקחת את תיק הספורט שהוא נושא שקרוב אליי מאוד. רציתי לשלב את העבודה והספורט, אבל הלכתי לתפקיד ביטחוני שהוא שונה לגמרי. מי יודע, אולי בעתיד אהיה שר הספורט אני לא פוסל אף פעם. להגיע למשחקים בתור שר הספורט ולא בתור אוהד זו יכולה להיות חוויה שונה טובה ומעניינת, אולי בעתיד".

דור מיכה ועומר אצילי (ישי נאמן)
דור מיכה ועומר אצילי (ישי נאמן)

על פרשת עומר אצילי ודור מיכה, הדגיש: "אנשי ספורט צריכים לשמש דוגמא, שחקן ספורט מעבר ליכולות הספורטיביות שלו צריך להיות אחראי למעשיו. הם עשו מעשה שלא ראוי".

בתקופה האחרונה הדיבורים על בחירות רק הולכים ומתגברים. לצד אי הסכמת העברת התקציב והמתיחות בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר הביטחון בני גנץ, החשש האמיתי מבחירות אמיתי. "אני חושב שצריך לעשות הכל כדי לא ללכת לבחירות", סיכם השר. "הדבר הנכון למדינת ישראל הוא להעביר תקציב כמה שיותר מהר. בתקופה של חוסר וודאות אתה מעביר תקציב חד שנתי, לאחר מכן מעביר את התקציב לשנה הבאה, כך צריך להיות".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW