ספורט אולימפיענפים אחריםענפים נוספים

אליפות העולם: צוותי סירות ה-49er לא עלו לבית הזהב בשייט

ממשיכים בהכנות לקראת פריס 2024: בינתיים הישראלים עדיין רחוקים מהטופ העולמי ולא הצליחו להשתלב בבית הזהב של אליפות העולם הנערכת בהולנד. מחר: דגמי ה-IQ פויל והקייט פויל יתחילו להתחרות

יומה השלישי של אליפות העולם נפתח היום (ראשון) בהאג וצוותי סירות ה 49ER הישראלים קיוו לשפר עמדות על מנת להפתיע ולהתברג לבית הזהב, אך לבסוף נותרו מחוץ לו.

צוותי הגברים סירות ה-49ER ביצעו היום שלושה שיוטים, כאשר הצוות של מאור עבו וים ווירטהיים מצליח להתברג לראשונה לעשרת הגדולים בשיוט השני של היום, אך מסיים במקום ה-61 הכללי, בעוד הצוות של טל שדה ועילי ראובני מסיים במקום ה-70. אצל הנשים, בדגם ה 49ER FX, נויה בר-עם וסער תמיר ממוקמות במקום ה-55 הכללי.

דגמי ה-49ER וה-49ER FX הם הדגמים החדשים ביותר שנכנסו לאיגוד השייט רק בשנה שעברה, כך שלצוותים יש נסיון מועט בלבד. באיגוד השייט מייעדים את הדגמים לקמפיין האולימפי הבא, ללוס אנג'לס 2028. מחר יתקיים בדגם זה יום מנוחה, לפני החלוקה לבתים ביום שלישי.

מאור בן הרוש (צילום: איגוד השייט בישראל)

היום נכנסו למעגל התחרויות סירות היחידים מדגם ILCA, הדגם בו מספר המתחרים והמתחרות הגבוה ביותר באליפות. שי קקון יצאה היום לשני שיוטים, בהם סיימה 21 ו 41 והיא ממוקמת במקום 57 כללי. מאור בן הרוש סיים את שני השיוטים שלו במקומות 32 ו 35 והוא ממוקם 66 כללי, מתוך 138 מתחרים.

מחר יחלו להתחרות שני הדגמים האחרונים באליפות- גלשני הרוח מדגם IQ פויל, עם הנבחרות המבטיחות בראשות שחר צוברי וגל פרידמן וכן דגם הקייט פויל, עם הנבחרת של שחף אמיר. באיגוד השייט תולים תקוות גבוהות בדגמים אלו להשגת הקווטות האולימפיות לפריס 2024. מחר ישובו גם להתחרות סירות ה 470, כאשר הצוות הישראלי של ניתאי חסון ונועה לסרי ממוקם במקום השביעי הכללי, לאחר ארבעה שיוטים.

אליפות העולם בשייט בהאג, המתקיימת שנה לפני המשחקים האולימפיים, היא אירוע השייט גדול ומשמעותי ביותר, כיוון שמשתתפים בו כל הדגמים האולימפיים במקביל. מלבד תארי אלוף ואלופת העולם מנסות הנבחרות גם להשיג את הקווטה האולימפית, המוענקת בתחרות למדינות המובילות בכל דגם. לראשונה אי פעם שלח איגוד השייט לאליפות נבחרות בתשעה דגמים, מתוך העשרה המשתתפים בתחרות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW