ספורט אולימפיענפים אחריםענפים נוספים

אליפות העולם: ספיצ'קוב מובילה מהישראליות, צוקרמן נפצעה

גולשת הרוח חזרה למרכז הבמה ונמצאת במקום החמישי בתחרות. גל צוקרמן נפצעה בתאונה ימית עם מתחרה בריטית והובהלה לבית החולים עם חשד לשבר ביד. התוצאות המלאות של הישראלים בפנים

שישה ימים אל תוך אליפות העולם בשייט, המתקיימת בהאג, ונבחרות ישראל בהחלט יכולות להיות מרוצות מתמונת המצב, עם שלוש נשים ושני גברים בעשרת הגדולים בגלישת רוח, גולשות הקייט חזק בתמונה וצוות ה 470 בדרך להבטחת הקווטה לפריז 2024.

לאחר שאתמול (שני) התבטלו השיוטים עקב רוח חלשה, נבחרת הנשים בגלישת רוח יצאה היום סוף סוף ליום התחרויות הראשון. הישראליות פתחו את התחרות היטב, כאשר שרון קנטור מנצחת את השיוט הראשון, בו סיימה שחר טיבי שלישית, ובשיוט נוסף סיימה טיבי ראשונה וקנטור שניה. בין לבין ניצחה גם תמר שטיינברג, הגולשת הצעירה בנבחרת, את אחד השיוטים.

אבל בסופו של יום, הישראלית שבמקום החמישי בדירוג הכללי היא קטי ספיצ'קוב, עם ארבעה שיוטים רצופים בהם סיימה בחמישיה הראשונה ורק שיוט חלש אחד, במקום 19. התוצאה האחרונה לא נחשבת לספירת הנקודות, כיוון שהמתמודדות רשאיות לזרוק את התוצאות החלשות ביותר שלהן לאורך התחרות. לחובת ספיצ'קוב 15 נקודות.

גל צוקרמן (צילום: sailing energy)

שני מקומות במעלה הטבלה נמצאת שחר טיבי במקום 7, עם 17 נקודות לחובתה, לאחר שסיימה את כל השיוטים בעשירייה הראשונה. עוד בעשירייה הפותחת, שרון קנטור, עם 23 נקודות לחובתה. קנטור אמנם סיימה שיוטים במקומות 1,2,7, אך לחובתה גם שני שיוטים במקומות 13 ו-30.

אצל הגברים התקיימו היום ארבעה שיוטים, בהם התקדמו תום ראובני ויואב עומר למקומות 5 ו-6 בהתאמה. ראובני ביצע היום ארבעה שיוטים טובים, בהם סיים 10,6,2,2 ולחובתו כעת 29 נקודות. יואב עומר עם יום שיוטים מצויין, בו סיים בחמישייה הראשונה בכל ארבעת השיוטים, עם אותו מספר נקודות לחובתו. יואב כהן, שאתמול סיים במקום השמיני, סבל מיום שיוטים חלש ונדחק למקום 23.

בנבחרת הקייט פויל עוקבים בדאגה אחר מצבה של גל צוקרמן, שנפצעה בשיוט האחרון של היום, ונלקחה לבית החולים. צוקרמן, שפתחה את האליפות כאשר היא תופסת את המקום הרביעי בעולם, החלה את יום התחרויות היטב עם שיוטים במקומות 13,9,4,5, אך בשיוט האחרון של היום נקלעה לתאונה עם גולשת בריטית ונפגעה בידה. היא נבדקה בשטח ע"י רופאת הנבחרת דר' דליה נבות ונשלחה לבית חולים לצילום, על מנת לשלול חשש לשבר ביד.

בהמשך נשלל החשד לשבר וגל שוחררה מבית החולים חזרה לאתר התחרות. כרגע היא עוברת טיפול פיזיותרפיה שיקומי אצל סאסקיה בלום, פזיוטרפיסטית הנבחרת, במטרה להצליח ולהתחרות מחר. היא סובלת מכאבים בזרוע, אך אין מגבלת תנועה. מחר בבוקר יוגש ערעור כנגד הבריטית על התאונה ובמידה ויתקבל גל תקבל פיצוי בנקודות.

שרון קנטור (צילום: iq foil class)

חברתה לנבחרת, מיה אשכנזי, ביצעה יום שיוטים טוב עם חמישה שיוטים בעשירייה הראשונה והיא ממוקמת כרגע במקום העשירי, עם 33 נקודות לחובתה. בנבחרת הגברים בקייט ממשיכים דור זקרא ודביר אזולאי בתחרות יציבה, כאשר הם מסיימים את רוב שיוטי היום בתוך העשיריה הראשונה וכעת הם ממוקמים במקומות 22 ו-24 בהתאמה.

המתמודדים הראשונים שיוכלו להשיג את הקווטה הישראלית לפריז 2024 הם צוות סירות ה 470, ניתאי חסון ונועה לסרי, שיערכו מחר את יום השיוטים האחרון בבית הזהב. היום סבל הצוות מיום הפכפך, שהחל עם שיוט חלש, אותו סיימו במקום 15, ואחריו שיוט מצויין, אותו סיימו במקום השני. בסיום היום ממוקם הצוות במקום העשירי הכללי, שבמידה וישמרו עליו גם מחר, יוכלו להכנס לשיוט המדליות, שיתקיים ביום חמישי.

הסיכוי של הצוות להיאבק על מדליה אינו גדול, כיוון שהם במרחק של כמעט 20 נקודות מהמקום השלישי, אך סיכוייהם להשיג את הקווטה לפריז גדולים. בתחרות יחולקו קווטות לשמונה המדינות הראשונות בטבלה וכרגע לפניהם חמש מדינות בלבד, כאשר לגרמניה שלושה נציגים בעשירייה ולספרד ויפן שניים.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button