ענפים אחריםשחייה

אליפות העולם: מדליות כסף לאיאד שלבי וארד למארק מליאר

שלבי עצר את השעון אחרי 1:10.57 דקות במקצה ל-50 מטרים גב, מליאר סיים בזמן של 2:27.31 דקות במקצה ה-200 מטר מעורב אישי. המשלחת הישראלית לאליפות במנצ'סטר כבר עם שבע מדליות בתחרות

ערב נוסף של גמרים מרגשים היום (שבת) באליפות העולם בשחייה פראלימפית המתקיימת במנצ'סטר.

איאד שלבי עצר את השעון אחרי 1:10.57 דקות, הגיע למקום השני במקצה 50 מטר גב (קלאס 1, רמת הנכות הגבוהה ביותר) וזכה במדליית הכסף ובכרטיס לפריס (שני המקומות הראשונים בכל מקצה מזכים בכרטיס למשחקים הפראלימפיים ב-2024). פריס תהיה הפעם החמישית של שלבי במשחקים הפראלימפיים, אחרי בייג'ינג, לונדון, ריו וטוקיו.

זוהי מדליה שניה לשלבי, אילם מלידה, המרותק לכיסא גלגלים בעקבות תאונה, המתאמן עם יעקב ביננסון באילן חיפה, שמחזיק כבר במדליית ארד ממשחה ה-200 מטר חופשי.

מארק מליאר עם מדליית הארד (אסנת פליס דואר)

מארק מליאר, קלאס 8, גם הוא חניכו של יעקב ביננסון באילן חיפה, מגיע למקום השלישי בזמן של 2:27.31 דקות במקצה ה-200 מטר מעורב אישי וזוכה במדליית הארד. זו פעם רביעית ברציפות שמליאר עולה על הפודיום באליפויות העולם. ב-2017 זכה בשתי מדליות ארד, ב-2019 זכה בזהב וכסף, וב-2022 אחרי פציעה והעלאת הקלאס (מ-7 ל-8) זכה במדליית ארד.

יחד עם שלוש מדליות הזהב של דדאון, מדליות הארד של ורוניקה גירנקו, הארד והכסף של איאד שלבי והארד של מארק מליאר – מנין המדליות של המשלחת הישראלית מגיע לשבע. באליפות העולם, שתסיים מחר (ראשון) משתתפים 546 שחיינים מ-67 מדינות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW