ג'ודוענפים אחרים

אליפות אירופה בג'ודו: רז הרשקו זכתה בכסף, ארד לענבר לניר

המשלחת הישראלית חתמה את התחרות במונפלייה עם שתי מדליות נוספות: הרשקו (מעל 78 ק''ג) הפסידה בגמר לדוקו, לניר (עד 78 ק''ג) ריתקה בקרב על המדליה את ואגנר. פלצ'יק נפצע ולא השתתף בקרב על הארד

הג'ודאית הבכירה של ישראל, רז הרשקו, זכתה הערב (ראשון) במדליית הכסף ובתואר סגנית אלופת אירופה בתחרות הנערכת במונפלייה. בדרך למדליית הכסף, גברה הרשקו (מעל 78 ק"ג) על מחבובה ברברי זהרפי האיראנית המייצגת את נבחרת הפליטים, המשיכה עם ניצחון באיפון על הלנה ווקוביץ' הקרואטית ברבע הגמר, ובחצי הגמר ניצחה את אסיה טאוונו האיטלקיה. בגמר הפסידה הרשקו לרומן דיקו הצרפתייה.

הרשקו אמרה: "שמחה מאוד על מדליה לצד האכזבה מקרב הגמר. היה לי מאוד חשוב לזכות במדליה באליפות אירופה במיוחד במצב בישראל, להראות לעצמי ולמדינה שאנו יודעים להילחם ולנצח גם כשקשה. אני רוצה להקדיש את המדליה לכל הנרצחים, לכל החטופים ומתפללת שיחזרו בשלום הביתה. לחיילי צה״ל וכוחות הביטחון שעובדים קשה ושומרים עלינו. רוצה להקדיש את המדליה לזכרו של יונתן גוטין זיכרונו לברכה ולמשפחתו המדהימה שהם איתי בלב תמיד".

ענבר לניר מרוצה (איגוד הג'ודו העולמי)

מוקדם יותר, ענבר לניר (עד 78 ק"ג) זכתה במדליית הארד. בדרך למדליה, ניצחה לניר את פיטרונג'לה פאביץ' הקרואטית, הפסידה ברבע הגמר לאלינה באום מגרמניה ונשרה לבית הניחומים, בו ניצחה את אודריי טצ'מאו הצרפתייה. בקרב על המדליה ניצחה את אנה מריה וגנר הגרמניה וסיימה כאמור עם מדליית הארד.

לניר אמרה: "גאה להניף את הדגל בכל הזדמנות ובמיוחד הפעם. להראות לכל העולם שאנחנו חזקים, ששום דבר לא יעצור אותנו. עוצמת החיים חזקה מהכל. אני מקדישה את המדליה הזאת לכולכם, לכל העם המדהים הזה. כולנו ספגנו מהלומות קשות שזעזעו את המעגלים הקרובים שלנו. כולנו נצא מהתקופה הזאת מחוזקים ומאוחדים. המדליה הזאת היא חיבוק ממני אליכם, חיזוק קטן של חדשות טובות. שנדע ימים שקטים יותר".

מאמן נבחרת הנשים של ישראל, שני הרשקו: "אני שמח על יום תחרות מוצלח, ועל כך שנבחרת הנשים מסיימת עם 3 מדליות באליפות אירופה. אני מאוד גאה בגילי, רז וענבר על המדליות היוקרתיות לנבחרת הנשים ולמדינת ישראל. אני מעריך מאוד את המאמצים שאיגוד הג’ודו הישראלי והצרפתי עשו כדי שנוכל להתחרות פה. והכי גאה בעולם לייצג את המדינה שלנו אותה אנחנו כל כך אוהבים מדינת ישראל".

ענבר לניר ורז הרשקו עם המדליות (איגוד הג'ודו)

יו"ר איגוד הג'ודו, משה פונטי: "ימים של עצב לצד גאווה. שמח שהצלחנו להניף את הדגל הכחול לבן ולייצג את המדינה שלנו בימים כל כך כואבים. גאווה גדולה על רז וענבר, ומחמאות גדולות לשני הרשקו ולצוות שלו. תודה לכל מי שעזר לנו להגיע לפה ולייצג את המדינה שלנו, החל מאנשי משרד הספורט בראשות השר זוהר ועד לאנשי האיגודים הצרפתי, האירופי והעולמי".

אצל הגברים, פיטר פלצ'יק (עד 100 ק"ג) היה אמור להתחרות על מדליית הארד אבל לא עלה בסופו של דבר לקרב בעקבות פציעה. פלצ'יק נפצע במהלך התחרות ורופא של המשלחת הגרמנית אבחן מתיחה ברצועות בברך. אורן סמדג’ה, מאמן הנבחרת שנותר בארץ, קיבל את ההחלטה לא לשתפו. בעקבות כך הספרדי ניקולוז שראזאדישווילי זכה במדליה.

פלצ'יק עלה לשמינית הגמר עם ניצחון על דניאל מוקטה הבלארוסי, שספג שלושה עונשים, ולרבע הגמר בזכות איפון בניקוד הזהב מול אנטון סביצקי מאוקראינה. בהמשך הג'ודאי בן ה-31 עלה לחצי הגמר אחרי ניצחון בווזארי על דניאל אייך משווייץ, כאשר בחצי הגמר הוא הפסיד בניקוד הזהב לאיליה סולימנידזה הגאורגי, בדרך לקרב על הארד שבו כאמור לא נטל חלק בשל פציעה.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button