טניסענפים אחרים

אליפות אוסטרליה יוצאת לדרך: דג'וקוביץ' ימשיך לשבור שיאים?

שיאן הזכיות בגרנד סלאמים ינסה לזכות בפעם ה-11 בגרנד סלאם הראשון של העונה שיוצא לדרך היום (שבת). סבאלנקה תנסה לזכות בפעם השנייה ברציפות. ראיון מיוחד עם פרשנית יורוספורט, ברברה שט

השמות הגדולים ביותר בטניס חוזרים למלבורן פארק לגראנד סלאם הראשון של 2024, ומתחילים שנה ענקית של פעילות ספורטיבית עבור האחים וורנר דיסקברי ספורט אירופה ((Warner Bros. Discovery Sports Europe. בין התאריכים 14-28 בינואר, אוהבי הטניס בישראל ייהנו מהטורניר אשר יכלול סיקור חי ועל פי דרישה באופן בלעדי באפליקציית Eurosport.

יחד עם 260 שעות שידור חי של סיקור טלוויזיוני בערוצים הליניאריים של יורוספורט מ-17 מגרשים, אוהדי הטניס יזכו לחוויה האולטימטיבית של אליפות אוסטרליה הפתוחה כאשר נובאק דג'וקוביץ' יתמודד על תואר אליפות אוסטרליה הפתוחה ה-11, בעוד איגה שוויונטק וארינה סבאלנקה ממשיכות ביריבותן ברדיפה אחר המקום הראשון בעולם. Warner Bros. Discovery (WBD) גם תרתום את רוחב פס הרשתות החינמיות שלה ברחבי אירופה כדי לחשוף כמה מהמשחקים המרכזיים לקהלים הגדולים ביותר. הפרשנית הבכירה של הערוץ, ברברה שט, סיפרה בראיון מיוחד ל"ישראל ספורט" על ההכנות לטורניר המסקרן.

במבט קדימה לטניס שמחכה לנו, מי לדעתך הפייבוריטים בגברים? 

"ללא ספק נובאק דג'וקוביץ'. הוא זכה שם בתואר 10 פעמים באליפות אוסטרליה הפתוחה. זה הגראנד סלאם המוצלח ביותר שלו, ואנחנו יודעים שביונייטד קאפ אולי היה קצת חשש עם פרק כף היד שלו. אבל עדיין יש לי אמון מלא בו. הוא זכה בתארי גראנד סלאם עם פציעות וקשה לנצח אותו בתנאים האלה ובגלל זה אני בוחרת בו כפייבוריט הלוהט. אבל זה הולך להיות מעניין ללא ספק. עדיין יש לך את קרלוס אלקראס שם. יש גם את יאניק סינר ששיחק טניס אדיר. אני מאוד אוהבת את הדרך שבה אלכסנדר זברב  משחק כרגע. לאלכס דה מינאר, למשל, היו כמה ניצחונות מדהימים במהלך גביע יונייטד. נראה אם יוכל להמשיך את המומנטום הזה. אלה השמות שלדעתי יהיו מועמדים להגיע רחוק בטורניר".

עד כמה זה מאכזב שרפאל נדאל לא יוכל לקחת חלק בטורניר?

"מאכזב מאוד, כולם כל כך חיכו לראות אותו שוב באליפות אוסטרליה הפתוחה עד שפרש לבסוף. אלו היו חדשות נוראיות כי אני מתכוונת, כולם מדברים על זה, אפילו אנשים שאין להם מושג בטניס. נדאל לא ישחק באליפות אוסטרליה הפתוחה ולא נראה אותו שוב כי הוא אמר שזו הולכת להיות השנה האחרונה שלו בקריירה, אז לא נראה אותו חוזר להתחרות ברוד לייבר ארנה, וזה עצוב אבל מובן, אתה יודע שהוא רוצה לשמור על הגוף שלו. ברור שהפוקוס העיקרי שלו הוא עונת החימר ולאחר מכן עם אליפות צרפת הפתוחה. הכי חשוב לי ועבורנו חובבי הטניס זה שנראה אותו שוב, זה לא משנה איפה הוא משחק, אני חושבת, במיוחד כשיש לך את סיבוב הפרידה שלך, אתה רוצה להיות מסוגל לשחק כמה שיותר. עדיף לפרוש אחרי שאתה משחק מאשר שלא תהיה לך אפשרות לשחק, אז בגלל זה אני לגמרי מבינה אותו".

בהסתכלות על טורניר הנשים, מי לדעתך הפייבוריטיות?

"ובכן, זה נהיה קצת יותר קשה. צפיתי באיגה שוויונטק מקרוב, אני חושבת שהיא שיחקה טניס נהדר ביונייטד קאפ. היא נראית פיזית אפילו חזקה יותר. אני חושבת שהמחשבה שלה הרבה יותר משכנעת מאשר בשנה שעברה שבה היא אמרה שהיא נאבקת עם הלחץ, של להיות מספר 1 בעולם, ואני חושבת שזה כבר לא כל כך קשור לזה. אז צריך לשים אותה שם לצד אירנה סבאלנקה ואלנה ריבאקינה. סבאלנקה זכתה באליפות אוסטרליה הפתוחה בשנה שעברה. היא הייתה בגמר בבריסביין ואז ריבקינה ניצחה את סבאלנקה 0:6, 3:6, אז שלושת אלו הם השחקנים שלדעתי ישחקו על התואר. אתה אף פעם לא יודע מה יכול להיות, יש גם את קוקו גוף. אני לא רוצה לפסול אותה או חלק מהשחקניות האחרות, אבל אני חושבת שעל המשטח הזה, עם המהירות הזו, שלושתן יצליחו ואחת מהם כנראה תניף את התואר".

כמה מילים על אנג'ליק קרבר שחוזרת מחופשת הלידה.

"התגרשתי כשהיא אמרה שהיא חוזרת. צפיתי בה ביונייטד קאפ כשהיא שיחקה כל כך הרבה משחקים. היא שיחקה חמישה משחקים ובסופו של דבר ניצחה באחד, וזה היה ממש חשוב עבורה. אני חושבת שהיא אמרה שהיא פשוט אוהבת טניס כל כך הרבה יותר ממה שהיא עשתה אי פעם, וזו זכות גדולה עבורה להיות מסוגלת לחזור שוב ולהיות מסוגלת להתחרות. הדאגה היחידה שיש לי עם אנג'י, בהשוואה לנאומי אוסקה, היא שהיא לא יכולה ליצור כל כך הרבה כוח. ההגשה אף פעם לא הייתה הנשק שלה, היא הייתה הרבה יותר איטית מהבנות האחרות והיא אוהבת לקחת את הקצב מהמשחק שלהן. היריבות שלה, אבל זה הדבר היחיד שאני קצת מודאגת מכך שאין לה מספיק כוח אש כדי להתחרות מול הבנות האלה. אני לא בטוחה אם היא כאן כדי להתחרות או לזכות בתארי גראנד סלאם, או אם היא רק רוצה לראות כמה רחוק היא יכולה להגיע, אבל זה נהדר לראות אותה בחזרה. זאת אומרת, היא לוחמת אדירה. היא זכתה ביונייטד קאפ עם גרמניה וזה פנטסטי. אני מקווה שהיא לא עייפה מכדי להתחרות באליפות אוסטרליה הפתוחה, זה היה קשה מאוד מבחינה פיזית עבורה".

שחר פאר ב-2015 (צילום: si.robi, מתוך ויקיפדיה – שימוש באמצעות רישיון CC BY-SA 2.0)

כמה מילים על הטניס הישראלי. מה את יודעת על הענף בישראל?

"אני זוכרת את שחר פאר, זה היה לפני די הרבה זמן. יש לי הרבה חברים יהודים כאן באוסטרליה שגרים במלבורן, אז אני מרגישה שאני קצת בקהילה. כולם אוהבים לשחק טניס וכולם יודעים מה קורה, הלוואי והייתה אולי גם תכנית קצת יותר טובה. אני לא יודעת איך הבסיס של הטניס עובד בארץ. ברור שיש לך דברים שונים שקורים שם (בישראל, המלחמה – ר.י) כרגע אני חושבת. תמיד נחמד לראות שיש כל כך הרבה תשוקה לענף ואני מקווה שבהמשך הדרך יהיה שחקן מישראל שיוכל לשחק שוב בגראנד סלאם. אני מאוד מייחלת לזה".

סמנכ"ל הקבוצה, תוכן, הפקה ותפעול עסקי, WBD Sports Europe, סקוט יאנג, אמר: "סיפקנו לראשונה את אליפות אוסטרליה הפתוחה תחת המותג יורוספורט ב-1995 והטורניר של השנה מבטיח להיות אחד הטובים ביותר עד כה, עמוס בכל כך הרבה סיפורים מעוררי השראה ומשחקים שמעריצים יכולים לעקוב אחריהם בכל שלב בערוצים ובפלטפורמות שלנו. אף שדרן אחר לא מספק מערכת טניס אקולוגית של 360 מעלות המחברת את חובבי הטניס לספורט שהם אוהבים כמונו. כדי לשפר את הסיפור כפי שלא היה מעולם, הרכבנו את אחד מצוות המומחים המרשימים ביותר של אגדות טניס וכוכבי-על. אנו נרגשים במיוחד לקבל את פני ניק קיריוס לצוות הפרשנים שלנו בשפה האנגלית השנה, ויודעים שהאוהדים ייהנו מנקודות המבט הייחודיות והקרבה שלו ליבול הנוכחי של האלופים והמתחרים שיגיעו למגרש השנה".

האלוף ניק קיריוס יוביל את צוות הפרשנים של ערוץ יורוספורט 

בפעם הראשונה, כוכב העל האוסטרלי ניק קיריוס יצטרף לצוות הפרשנים המוביל של יורוספורט במלבורן. הזוכה הנחשב לגלוי, ישיר וחידתי, מטורניר אוסטרליה הפתוחה לזוגות 2022 יספק למעריצים תובנות ייחודיות לטורניר ולשחקניו הנוכחיים מתא הפרשנות באתר. שידורים ממצלמות בונוס מתא הפרשנות יהיה זמין גם למנויי אפליקציית Eurosport. האחרון בצוות הפרשנים המכובד של יורוספורט יהיה אלוף הגראנד סלאם שבע פעמים, ג'ון מקנרו, שמצטרף לברברה שט, ומדליסטית הכסף האולימפית לורה רובסון כדי לקרב את האוהדים לפעילות שתתקיים במלבורן פארק.

הצופים בהפקה הבינלאומית של יורוספורט באנגלית יזכו לניתוח המשחקים מאולפן הריאליטי Cube עטור הפרסים, הממוקם בלונדון בהובלת המנחה החדשה רייצ'ל סטירלינג. אליה יצטרפו שבע פעמים אלוף הגראנד סלאם מאטס וילנדר והמדורג רביעי בעולם לשעבר טים הנמן. מספר עצום של שחקני עבר – כולל בוריס בקר, אלכס קורטיה וג'סטין הנין – יתרמו גם הם לסיקור הבינלאומי של יורוספורט במהלך שבועיים בטורניר.

תוכן בלעדי מהמגרש ומחוצה לו

בנוסף לסיקור מקיר לקיר, יורוספורט יציגו את כל סבבי המוקדמות (החל מ-8 בינואר) וכן משחקי ג'וניור, כיסא גלגלים ומשחקי אגדות. הסיקור החי של יורוספורט בכל יום יתחיל מהשעה 01:00 שעון מרכז אירופה, 02:00 שעון ישראל, עם תוכנית בוקר חדשות ותוכנית טרום-לילה מ-08:45 שעון אירופה ו – 09:45 שעון ישראל בכל יום.

לצד כל השידור החי, אתר יורוספורט, Eurosport.com, יציג היילייטים יומיים בחינם בליווי קליפים המציגים את מאחורי הקלעים, חוות דעת של מומחים ותגובות ספורטאים בפלטפורמות החברתיות של יורוספורט.

יתר על כן, בדרך למלבורן, WBD תציג תוכן חדש ובלעדי כדי לבנות ציפייה לאירוע המרכזי. אלה כוללים את Djokovic Unmasked – סרט דוקומנטרי המציג את המנצח הפורה ביותר בהיסטוריה של אליפות אוסטרליה הפתוחה, תוכנית תצוגה מקדימה ומעמיקה של אליפות אוסטרליה הפתוחה לשנת 2024 הכוללת ראיונות מומחים ומבט לאחור על כמה מנקודות השיא המרכזיות במהדורת 2023 של 'Happy Slam'. .

במהלך הטורניר, תוכניות דעה בהנחיית השחקנים, My Playlist, My Grand Slam Appetite and My Social Network  יעניקו למעריצים גישה ללא תחרות לשחקנים האהובים עליהם.

האחים וורנר דיסקברי מצפים לטורניר שובר שיאים

בשנת 2023, הסיקור של WBD לאליפות אוסטרליה הפתוחה ברחבי אירופה הביא לצמיחה שיא בפלטפורמות הסטרימינג שלה. הקהלים גדלו בכמעט שליש ברחבי אירופה ב-Discovery+ ואפליקציית Eurosport והכפילו את עצמם בשווקי מפתח, כולל צרפת, גרמניה, הולנד, ספרד ובריטניה, כאשר מיליוני מעריצים צפו בשידורים.

באופן דומה, צפייה ליניארית בטלוויזיה ברחבי אירופה ב-Eurosport 1 נשארה עקבית לטורניר של 2022, שהגיע לשיא הצפיות  של יורוספורט לאליפות אוסטרליה הפתוחה.

אליפות אוסטרליה הפתוחה פותחת שנה שוברת קופות של פעולה ספורטיבית ב-2024 על פלטפורמות WBD באירופה הכוללת סיקור חי של המשחקים האולימפיים בפריז 2024, כל גראנד טור רכיבה על אופניים וסיקור בלעדי של הגראנד סלאם השני של השנה מרולאן גארוס במאי (למעט צרפת).

השתתף בהכנת הכתבה: גיא סולומון 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW