כדורגל ישראלינבחרת ישראל

אלון חזן: "מצטער על דפיקות הלב, המחליפים עשו את ההבדל"

מאמן נבחרת ישראל אחרי ה-1:2 על בלארוס במוקדמות היורו: ''חשבו שבאנו לטיול. מסתכל על מי שנמצא, אף אחד לא מטייל ובטח לא אנחנו. יצא הרבה אוויר בשריקת הסיום. היה וירוס בנבחרת''. דיווח מיוחד מבודפשט

נבחרת ישראל כבר הייתה בדרך להפסד מול בלארוס, אך הצליחה להשלים הערב (שישי) מהפך בדרך ל-1:2 בחוץ וניצחון ראשון בשלושה מחזורים בקמפיין מוקדמות היורו. המנהל המקצועי יוסי בניון קפץ בצורה יוצאת דופן ביציעים הריקים באצטדיון הריק בבודפשט, כאשר השחקנים עצמם רקדו על הדשא, כי ככל הנראה גם הם הבינו שממצב של מכה קשה לקמפיין מוקדמות היורו, החלום לעשות משהו נותר בחיים. לפני שירדו לחדרי ההלבשה, השחקנים כינסו מעגל של כל הנבחרת, כולל אנשי הצוות, והמסר היה לשמור על הווינריות.

המאמן אלון חזן אמר בסיום: "אנשים חושבים שבאים למשחק ומטיילים מול יריבה שפחות טובה ממך. ידעתי שזה יהיה קשה. הגענו למספיק מצבים בשני החצאים, אבל אמרתי לשחקנים סבלנות. מצטער על דפיקות הלב של האנשים בבית. אני לא אוהב להיקלע לפיגור, אבל ניצחנו בצדק. אני חייב לומר שהנפילות האלה בספיגות זה משהו שאנחנו צריכים לתקן, אבל זה לא קורה כל משחק. אני מוטרד מזה שהכדורים השניים מגיעים ליריבה, אבל נמשיך לעבוד ולנסות לשפר את זה בעתיד".

על כניסת המחליפים שהשפיעו על המשחק: "לא חשבתי שנמצא מפה בלי כלום. גלוך נכנס ואיבד בהתחלה כדורים, אמרתי לו שיירגע וזה יגיע לו כבר. זה מתוק בסופו של דבר, אנחנו צריכים בעתיד לעשות את זה קל יותר. אני לא מסתכל על חוסרים, אלא על מי שנמצא. יכולת לראות על הדשא שיש שחקנים שמאמינים. המחליפים? עשו את העבודה. זאת המטרה – שיהיה לך סגל מספיק טוב שיעשו את השינוי. שמח שהם עשו שינוי משמעותי. מודאג? אנחנו עושים את הסקת המסקנות איך לעשות את הדברים בהמשך יותר טוב". על התוצאות של שאר היריבות בבית: "אמרתי בתחילת הקמפיין ששמות פחות נוצצים לא מביא לנו כלום. המטרה שלנו היא לעשות עוד שלוש נקודות, גם מול אנדורה שיהיה קשה מאוד".

במסיבת העיתונאים אמר חזן: "ברור שהשתחרר הרבה אוויר בשריקת הסיום כי זה נקודות חשובות שהיינו חייבים לקחת. הרגנו את העצבים לאוהדי הכדורגל ולכולם, אבל השחקנים שלי מבינים שיהיה קשה בכל משחק. כל משחק נותן לי חומר למחשבה. זה מה שיפה בסגל. צריך לבחור את ה-11 הראשונים ואם עובד טוב אז לדעת איך לשלב את האחרים וכשלא עובד טוב אז להסתכל לספסל ולדעת שיש לך שחקנים שיכולים לעשות את השינוי. מי שנכנסו עשה עבודה מצוינת. מבחינתי כמאמן אתה תמיד יודע שה-11 הראשונים אף פעם לא מספיקים. צריך תמיד סגל".

המאמן הוסיף: "אוסקר גלוך ילד, שוכחים את זה. הוא עשה פה דברים מדהימים שכולנו משוכנעים שהוא שחקן שעל כתפיו 5-6 עונות כדורגל, אבל הוא עדיין ילד שעושה טבילת אש באוסטריה, וגם שם הוא עובר תהליכי קליטה. נכנס ילד צעיר עם המון כישרון והוא ניסה את הדריבלים שלו וזה ברח לו, ולא רציתי שיעלם לו הביטחון, אז היה חשוב לי שהוא לא יוריד את הראש. הוא ברמה גבוהה של כדורגל, אבל עדיין ילד".

על המעגל בסיום, אמר חזן: "השחקנים יזמו את המעגל בסיום המשחק, זה היה יפה בעיני, הם פרקו אחד עם השני. בלי שום קשר לתוצאה, יש פה באמת איכות של אנשים, רמה גבוהה מאוד. אני לא זוכר שנתקלתי בכל כך הרבה כדורגלנים איכותיים כבני אדם. זה אחד הדברים שדוחף אותך לעשות את השינוי. דווקא דברים במרכיב האישיותי הופכים שחקנים לכאלה שהם מצליחים להרים את עצמם מתי שצריך. מה ששומר על חדר ההלבשה זה השחקנים שמייצרים אותו".

חזן גם גילה: "היה וירוס שתפס כמה שחקנים, היה קצת חשש, הבנתי שכולם חולים גם בארץ, הווירוס לא דילג עלינו. למזלנו הרב השחקנים קיבלו את זה בצורה קלה, כמו מנור ועוד אחרים. מנור הרגיש חולשה מסוימת. השארנו לו את שיקול הדעת עבורו להחליט אם הוא יכול לשחק. אולי בסוף הווירוס הסית את הכדור של גלוך פנימה".

על החששות לקראת המשחק מול אנדורה: "אנחנו שומעים את הכל ומקווים מאוד שאוהדי בית"ר ירושלים מבינים את החשיבות שיש למשחק הזה עבור מדינת ישראל. לא רק עבור הנבחרת. אוהדי בית"ר מרגישים תלונה כלפי ההתאחדות והנבחרת שייכת להתאחדות, אבל הנבחרת היא קודם כל של המדינה. אם יפגעו בנבחרת ישראל זה לא יפגע בהתאחדות. זה יפגע בכל הכדורגל הישראלי ובמדינה. אני מקווה שהם יבינו שיש דרכים יותר טובות לשנות דברים ובטח שדרכים פחות אלימות".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button