במגרש הפוליטיכדורגל ישראליליגת העל

איתמר בן גביר, מיקי זוהר ויריב לוין דנו על מיגור האלימות

השר לביטחון לאומי, שר הספורט ושר המשפטים ערכו דיון עם צמרת המשטרה, יו''ר ההתאחדות ויו''ר המנהלת. השר זוהר: ''האחריות למיגור האלימות בספורט מונחת על כתפינו, מחובתנו להביא בשורה אמיתית''

בעקבות אירועי האלימות ההולכים וגוברים במגרשי הספורט ומחוצה להם, נערך אמש (שני) דיון רחב במשרד לביטחון לאומי יחד עם שר המשפטים, המפכ"ל וצמרת המשטרה בליווי הגורמים הבכירים של משרד במשפטים על מנת להביא פתרונות משמעותיים למיגור תופעת האלימות בספורט. הדיון נערך לבקשתו של שר התרבות והספורט מיקי זוהר.

בדיון נידונו מגוון רחב של דרכים לטיפול יעיל בתופעת האלימות ובמניעתה לטווח הארוך. השרים דנו על הגדלת התקציב וכוח האדם של היחידה למניעת אלימות בספורט באופן משמעותי, שיפור יעילות ומהירות הגשת כתבי האישום נגד הפורעים, מינוי שופט יעודי לשיפוט מהיר של אוהדים אלימים בספורט, איסור כניסת רעולי פנים למגרשים, שימוש המצלמות מיוחדות, הכנסת מגנומטרים חדשניים ועוד.

בנוסף נבחנו אמצעים נוספים להגברת האכיפה וההרתעה לרבות הגדלת משך צווי ההרחקות, הגדלת סכומי הקנסות המנהליים, ענישת מינימום למורשעים בעבירות אלימות בספורט, ואף הגדרת עבודת הסדרנות כעבודה מועדפת, מהלך שירענן את שורות כוח האדם של הסדרנים וייעל את פעילותם. נקבע כי נציגי המשרדים ייפגשו שוב בקרוב להמשך עבודה משותפת על מנת שייגבשו תוכנית אופרטיבית לקראת עונת המשחקים הקרובה 2023/24.

הדיון למיגור האלימות בספורט (דוברות משרד הספורט)

סגן ראש הממשלה ושר המשפטים יריב לוין: "נגע האלימות בספורט הוא דבר שיש לשים לו סוף. הדבר מרחיק אוהדים רבים מהמגרשים ופוגע קשות בחוויית האוהדים שמגיעים למשחקים. הענישה הקולקטיבית שנהוגה היום וכוללת עונשים של משחקים ללא קהל, סגירת יציעים או הורדת נקודות לקבוצות היא לא הוגנת ולא ראויה, וגם לא תפתור שום בעיה. אני מברך את השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר ואת שר התרבות והספורט מיקי זוהר על הובלת הטיפול היסודי בנושא, ואשתדל לסייע בידם כדי שניתן יהיה לאתר את האוהדים האלימים, להעניש אותם בחומרה ולהרחיקם מהמגרשים בדרך שתילחם מלחמה אמיתית באלימות".

שר התרבות והספורט מיקי זוהר: "הבהרתי שאנחנו חייבים להגביר ולייעל את האכיפה במגרשי הספורט ומחוצה להם על מנת להחזיר את חווית הצפייה לאוהדים במשחקים. האחריות למיגור האלימות בספורט מונחת על כתפינו ומחובתנו להביא כאן בשורה שתיצור שינוי משמעותי בשטח. אם המחיר שאוהדים אלימים ישלמו יהיה גבוה וכואב, אנחנו נראה שינוי מהותי ותופעת האלימות בספורט תצא מחיינו. אני מודה לשרים על ההיענות לקריאתי לקיום הפגישה ועל ההירתמות המלאה שלהם לנושא החשוב ומקווה שיחד נביא את הבשורה לאוהדי הספורט בישראל".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר: "כאוהד כדורגל מושבע, אני רואה צורך גדול לעשות הכל כדי לעצור את האלימות במגרשי הכדורגל ומשחקי הספורט ולאפשר חווית משחק איכותית. אני תומך נחרצות באכיפה קשה נגד העבריינים פורעי החוק שפוגעים בכל אוהדי הכדורגל ורוצה למצות איתם את כל חומרת הדין, בכל הכלים העומדים לרשותנו. אך עם זאת עלינו לעשות הכל, כדי לא לפגוע ולא להגביל את רוב האוהדים, שהם נורמטיבים והם מגיעים כדי להנות מהספורט ומתנגדים לאלימות, אנחנו חייבים לעשות הכל כדי לא להגביל אותם ולאפשר להם חווית ספורט טובה ואיכותית, בלי קשיים ובלי חסמים והגבלות".

בפגישה נכחו: שר התרבות והספורט מיקי זוהר, השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, שר המשפטים יריב לוין, מפכ"ל המשטרה רב ניצב קובי שבתאי, יו"ר ההתאחדות לכדורגל שינו זוארץ, יו"ר מנהלת הליגות ארז כלפון, מנכ"ל משרד התרבות והספורט כפיר סויסה, ראש מטה הספורט חן אביטן, מנכ"ל משרד המשפטים איתמר דוננפלד, היועצת המשפטית אסנת רווה, ראש אג"ת – ניצב דני קריבו, ראש אג"מ – ניצב סיגלית בר צבי, רמ"ד תקשורת – סנ"צ שי חכימי, רח"ט אבטחה – תנ"צ משה אדרי, רמ"ד אלימות בספורט – רפ"ק איציק עמר.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW