ספורט אולימפיענפים אחריםענפים נוספים

אין יותר מותח מזה: אליפות העולם בגלישת רוח יוצאת לדרך

הקרב על הכרטיסים האולימפיים מגיע לנקודת רתיחה. אצל הנשים: שרון קנטור, שחר טיבי וקטי ספיצ'קוב ייאבקו על כרטיס בודד. אצל הגברים: יואב עומר, תום ראובני ויואב כהן במרדף. צבורי: ''יש לחץ והוא חיובי כרגע''

נבחרות גלישת הרוח של ישראל, בדגם IQ פויל, יוצאות היום (שני) ליום השיוטים הראשון באליפות העולם, שתקבע מי יהיו הנציג והנציגה הישראלים לפריס. לאחר מעל שנה של תחרויות מטרה, שנקבעו מראש על ידי איגוד השייט, המרוץ לקביעת הנציגים צמוד מכדי להיות מוכרע, כאשר נקודות בודדות מפרידות בין המובילים בשתי הנבחרות. כמו בכל דרמת ספורט טובה התוצאה תוכרע בתחרות אחרונה.

נבחרת הנשים של המאמנים שחר צוברי וסתיו ביימל כונתה לא אחת כ"נבחרת הטובה בעולם" בקמפיין הנוכחי, כאשר הן קוטפת מדליות בכל אליפויות אירופה והעולם בשנים האחרונות, ומעמידות נציגה או שתיים על הפודיום בכל אחת מתחרויות המטרה. המובילה כעת במרוץ אחר הכרטיס היא שרון קנטור, שזכתה במדליית הזהב בתחרות הקדם אולימפית והייתה סגנית אלופת אירופה בשנה שעברה, אך טרם עמדה על הפודיום באליפות העולם.

שרון קנטור חוגגת (צילום: sailing energy)

מיד אחריה בדירוג הפנימי שחר טיבי, אלופת העולם המכהנת, ומעט אחריהן קטי ספיצ'קוב, סגנית אלופת העולם. התחרות בין הנשים פתוחה לחלוטין, כיוון שהפרשי הניקוד קטנים ובאליפות העולם יוענק ניקוד על קבלת מדליה, אך נקודות בונוס יוענקו גם על כניסה לשיוטי המדליות ממקום גבוהה במוקדמות, כך שתיאורטית כל אחת מהשלוש יכולה לנצח בתחרות הפנימית.

"יש לחץ והוא חיובי כרגע, אבל בסופו של דבר זו התחרות הכי חשובה השנה ובקמפיין", אמר שחר צוברי, מאמן נבחרת הנשים. "בתור ספורטאי שהתחרה אני מכיר לחלוטין את הלך הרוח וממש מעריך את הנבחרת על התמיכה והתחרותיות הגבוהה. זה לא פשוט לשתף פעולה כנבחרת ובאותה נשימה להתחרות ביריבות הגדולות ביותר שלך. כל ההכנות היו ברמה הגבוהה ביותר ונשאר לנו להוכיח את זה במים. בסופו של דבר כל מי שתקח את הכרטיס לפריז מצופה ממנה לעמוד על הפודיום, גם כאן וגם שם".

בנבחרת הגברים של גל פרידמן ועודד אושר המצב פתוח לחלוטין גם כן, כאשר הפרשים קטנים מאוד בניקוד הפנימי הופכים את התחרות הזו למכריעה בשאלה מי ייצג את ישראל במשחקים האולימפיים בקיץ, וכל אחד מחברי הנבחרת ינסה להתברג לשיוט המדליות על מנת להבטיח את מקומו. יואב עומר מוביל כרגע בנבחרת ואחריו תום ראובני, יואב כהן ותומר ורדימון.

יואב עומר (sailing energy)

באליפות העולם הקודמת הגיע יואב עומר למקום השישי, והשנה הוא מכוון גבוה יותר- "זה לחלוטין אפשרי לשפר את התוצאה שלי משנה שעברה. אין ספק שאני רוצה לסיים ראשון מבין הישראלים, אבל הרבה יותר מזה יש בי רצון חזק וזה לעלות על הפודיום עם דגל ישראל, בעיקר בתקופה הקשה הזו. בתור ספורטאים זו המחוייבות שלנו לספק גאווה למדינה ולייצג אותה בעולם".

אליפות העולם בגלישת רוח, המתקיימת השנה באיים הקנריים, היא התחרות האחרונה לפני המשחקים האולימפיים, פריז 2024, שיערכו בקיץ. באליפות משתתפים 118 גברים ו- 94 נשים, מכל העולם, שיתחרו בחמישה ימי שיוטי מוקדמות, כאשר עשרת המקומות הראשונים בלבד יעפילו לשיוטי המדליות, שיערכו ביום שבת. בשיוטי המדליות הניקוד הנצבר מתאפס והשיוטים נערכים בפורמט של נוק אאוט בשיוטי רבע, חצי וגמר, כאשר שני המנצחים בכל שלב מתקדמים לשלב הבא.

עם הנבחרות נמצא צוות המעטפת של איגוד השייט- הפזיוטרפיסטית סאסקיה בלום, דר' דליה נבות, המעסה בוריס אטלס, הפסיכולוג יורם גובר והמנהל המקצועי של האיגוד אלי אשכנזי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW