כדורגל ישראליליגת העל

אייל סגל קבע: "התקווה" תנוגן במשחקי הבית של מכבי נתניה

חודש מפריצת המלחמה שכפה ארגון הטרור חמאס על ישראל, הבעלים של היהלומים הודיע על תכניתו להנחיל הרגל חדש וקרא לאחדות ודו קיום לפני חידוש המשחקים בליגת העל: ''נהפוך את הכדורגל לגורם מגשר''

מדינת ישראל מציינת היום (שלישי) חודש בדיוק מאז פרצה המלחמה שכפה ארגון הטרור חמאס על ישראל. בצל המלחמה, במכבי נתניה הודיעו כי החל מהמשחק הביתי הבא יושמע ההמנון באצטדיון, כאשר במועדון אמרו שיקבלו בברכה את הנפת דגל ישראל כחלק מהתפאורה ביציע.

הבעלים אייל סגל כתב לאוהדים: "חודש ימים עבר מאז כ"ב בתשרי תשפ"ד, השביעי לאוקטובר 2023, מאותה שבת שהייתה אמורה להיות שמחה שכולה תורה, שבת שהפכה ליום השחור ביותר בתולדות קוממיות מדינת ישראל. פעוטות וקשישים, נערות וילדים, נשים וגברים, שהתעוררו לשבת שטופת שמש בנגב המערבי, נרצחו ונאנסו, נשחטו ונחטפו, דור שלם שעתידו לפניו נדם כלא היה.

אייל סגל באחת ההלוויות (צילום פרטי)

"משחר נעורינו חונכנו לאהבת הארץ, המדינה וסמליה. הנפת הדגל והשמעת ההמנון היו מאז ומעולם מהרגעים המרגשים ביותר בחייו של כל אזרח ציוני ופטריוט. זכינו למעמדים שכאלו בימי חג ומועד, בטקסים רשמיים, בסיום קורסים בצבא, כשגולת הכותרת לאותו מעמד נשגב הייתה במסעות למחנות ההשמדה בפולין, שם הבנו היטב את מקומה של המדינה, דגלה והמנונה בעולמנו כישראלים.

"ההמנון עבורי ועבורנו כישראלים הוא אחד הסמלים החזקים ביותר לתקומתנו כעם ולפיכך כחלק מהטקס שקודם לתחילת משחקי הבית של מכבי נתניה, תונהג החל ממשחק הבית הבא השמעת המנון המדינה ושירתו על ידי השחקנים והקהל. הנפת דגלי המדינה כחלק מהתפאורה ביציע, תתקבל ביותר מברכה.

"מועדון מכבי נתניה היה מאז ומעולם סמל לדו קיום בין מגזרים. במחלקת הילדים והנוער ובקבוצה הבוגרת, שיחקו וישחקו שחקנים מכל הדתות והאמונות, כשהכדורגל הוא המכנה המשותף שלימד את כולנו להכיר, להוקיר ובעיקר לקרב ולהתקרב. כך היה וכך יהיה.

"ההתגייסות האזרחית שחצתה גילאים ומגזרים, מינים ואמונות, מגדול ועד קטן, האירה אצל כולנו תקווה, שמה שהיה הוא ממש לא מה שיהיה וכולנו נתעורר מהיום השחור והנורא ההוא, לעתיד חוצה מגזרים. בחודש האחרון אנחנו מגלים שיתוף פעולה שלא היה כדוגמתו עשרות שנים בין חילונים וחרדים, יהודים וערבים. בואו לא ניתן לקיצונים שביננו, להפריד ולמשול, לזרוע רוח ולקצור סופה, לשסות איש באחיו ולייצר מהומה מלא מאומה.

"השבעה באוקטובר בדיוק היום לפני חודש הוא יום מכונן עבור כל מי שחי פה. כל אחד זוכר היטב ויזכור כל חייו היכן היה ומה עשה בשעה שש וחצי בבוקר כאשר מרצחי החמאס החלו את ההתקפה שלהם על מדינת ישראל – התקפה שתשנה לעד את פני המדינה. דווקא עכשיו כאשר כולנו מאוחדים במטרה לנצח את הצורר החמאסי, בואו נעביר את האחדות גם לשדה הספורטיבי. בואו נהפוך יחד את הספורט בכלל ואת הכדורגל בפרט לגורם מאחד ומלכד גם ביריבות ספורטיבית, כך שנדע להשאיר את המחלוקות מחוץ למגרש, מי ייתן שגם כאן
היחד ינצח!".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button