כדורגל ישראליליגת העל

אייטור קראנקה הודה: "אופתע אם תגיע הודעת פיטורים"

מאמן מכבי ת''א בטוח: ''אי אפשר לשנות בכמה חודשים את מה שהיה במשך שנתיים וחצי. עם השינויים שאעשה, הקהל יתגאה בקבוצה. האוהדים צריכים לסמוך על המועדון, הם מתוסכלים לא רק בגלל העונה הזו''

מכבי תל אביב תסיים את עונת 2022/23 במשחק חוץ נגד מ.ס. אשדוד בשבת (20:30), בו תנסה להשאיר טעם מעט יותר טוב ולעקוף את הפועל באר שבע בדרך למקום השני, כשהדבר תלוי בכך שהדרומיים ימעדו נגד מכבי נתניה. המאמן אייטור קראנקה התייצב היום (חמישי) למסיבת העיתונאים ואמר: "ברור שנגיע למשחק בשבת במטרה לנצח כפי שאנחנו עושים בכל משחק, אמרתי תמיד שחשוב לסיים את העונה בדרך הכי טובה שאפשר". קראנקה נשאל האם יופתע במקרה שבעוד מספר ימים הבעלים מיץ' גולדהאר יודיע לו על פיטוריו. "אופתע מאוד", השיב המאמן, "כשבאתי לפה, ידעתי שלא באתי רק לכמה חודשים. אי אפשר לשנות מה שהיה בשנה וחצי תוך מספר חודשים. המועדון משנה דברים והודעה כזו, אם תגיע, תפתיע אותי".

לאחר מכן נשאל המאמן על התסכול בקרב חלק מהאוהדים בעקבות התוצאות העונה וענה: "אני מבין את הקהל במאה אחוז. אני לא חושב שזה משהו רק בגלל העונה הזו אלא על השנתיים-שלוש האחרונות. בטוח שהם מתוסכלים. הדבר היחיד שאני יכול להגיד להם הוא שהם צריכים לסמוך על המועדון, כולם מרגישים שהמועדון צועד קדימה, יש שינויים. אמרתי לפני כשבועיים שהעונה הזו לא הסתיימה אבל העונה הבאה כבר התחילה. המסר שלי לאוהדים הוא שאני הראשון שמבין את התסכול שלהם אבל מצד שני רוצה להגיד להם שאעשה שינויים והם יהיו גאים בקבוצה הזו בקרוב".

כשנשאל על מה למד מהתקופה שלו במכבי עד כה אמר קראנקה: "למדתי הרבה, זה נכון שלהגיע לליגה שונה לוקח זמן, אבל במועדון גדול כמו מכבי אין זמן, אתה צריך לנצח לא היום אלא אתמול. ניסיתי לעשות את הטוב ביותר שלי, להכיר את השחקנים, להבין הכל, זה לא עבד כפי שכולם ציפו אבל אנחנו יודעים שאנחנו צריכים להשתפר, אנחנו משתפרים ובטוח שנשתפר. אחד הדברים שארצה זה לשלוח מסר חיובי, כשהגעתי לפה הרגשתי הרבה רעש מחוץ למועדון. אני מבין את התסכול אבל אנחנו צריכים להיות חיוביים כי עם שליליות אי אפשר להמשיך קדימה. הדבר המרכזי הוא שיש פה קבוצה טובה של שחקנים, נשפר את הסגל והדרך היחידה להצליח היא להיות ביחד".

בנוסף התייחס קראנקה לשאלה האם הוא יודע איזה שחקנים היה רוצה לצריך בעונה הבאה: "כרגע אני יכול להגיד שאנחנו עובדים כבר תקופה, אנחנו יודעים מה העמדות בהן אנחנו רוצים להתחזק, ומה שאנחנו כמועדון מנסים לעשות הוא לשכנע את השחקנים להגיע למועדון מדהים כמו מכבי. המטרה שלנו עכשיו היא למצוא את השחקנים שרוצים להצטרף אלינו ולהצליח פה. חשוב לשכנע את השחקנים האלה. אנחנו יודעים איפה אנחנו רוצים להשתפר וכמובן שיש לנו רשימה של שחקנים".

המאמן נשאל עד כמה ריאלי לצאת עם סגל מלא ככל הניתן למחנה האימונים, והשיב: "אני לא חושב שזה לא ריאלי, אלא שהמחנה מתקיים בשלב מוקדם של טרום העונה, לפעמים השוק נותן לך הפתעות בסיום. זה נכון שאחנו צריכים לצאת עם סגל כמעט מלא אבל גם נרצה להשאיר אופציות, לפעמים יש שחקנים שיכולים הלגיע בהשאלה או בחינם. אנחנו עובדים לבנות את הסגל מוקדם ככל האפשר אבל יהיה לנו גם זמן בהמשך".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button