ספורט אולימפיענפים אחריםענפים נוספים

איגוד השייט: "המטרה בפריס – מדליה אולימפית ו-3 גמרים"

יו''ר האיגוד שי בובר: ''יש לנו מאמנים שזכו במדליות אולימפיות וברגע האמת זה ייתן את ההבדל". אלופת העולם שרון קנטור: ''יש אווירה של התרגשות''. יו''ר הוועד האולימפי יעל ארד פנתה לגולשים: ''הגעתם למעמד הזה בזכות''

במועדון השייט שדות ים התקיים היום (חמישי) יום פתוח של איגוד השייט לקראת המשחקים האולימפיים בהשתתפותם של יו"ר הוועד האולימפי יעל ארד, יו"ר איגוד השייט, שי בובר, ספורטאי וספורטאיות המשלחת ואנשי הצוות המקיפים אותם לקראת אולימפיאדת פריס שתצא לדרך בסוף החודש הבא.

המשלחת בענף השייט – עם מספר שיא של שמונה ספורטאים וספורטאיות – תכלול את הצמד המעורב במפרשיות 470, ניתאי חסון ונועה לסרי, גולשי הרוח שרון קנטור בנשים ותום ראובני בגברים. בנוסף, באתר השייט במארסיי בדרום צרפת, תיקח חלק גל צוקרמן בדגם הקייט לנשים ובגברים יהיה זה דור זרקה. בסירות הלייזר ב-6ILCA תיקח חלק שי קקון, כשבדגם המקביל לגברים ישתתף עומר ורד וילנצ'יק הצעיר.

משלחת ישראל לאליפות העולם (איגוד השייט)

יו"ר איגוד השייט שי בובר אמר: "ההכנות בשיאן. איגוד השיט מעמיד את הנבחרת הגדולה ביותר שלו בקמפיין הנוכחי. שמונה ספורטאים וספורטאיות בשבעה דגמים אולימפיים מתוך עשרה. המטרה העיקרית של האיגוד היא זכייה במדליה אולימפית, ועוד השתתפות בשלושה גמרים. יש לנו מאמנים עם ניסיון במעמד הזה, ואין לנו ספק שהם יהיו האקס פקטור. למעט שי קקון לכולם תהיה זאת הפעם הראשונה במשחקים".

יו"ר הוועד האולימפי יעל ארד אמרה: "אני מסתכלת על הספורטאים והספורטאיות כאן ואני חושבת שאתם בתקופה הכי מורכבת, מתוחה, והכי קשה שאתם יכולים לעבור בקריירה שלכם. אתם מגיעים לרגע הזה עם הרבה מאוד ניסיון, תחרויות, מחנות אימונים. הבמה הזאת שאתם זוכים לה בזכות זה שאתם טובים היא ההזדמנות שלכם ושל הענף להביא לידי ביטוי את התקופה ואת היכולות, ומצד שני צריכים להיאבק עם מיקוד. יש תכונה והרבה תקשורת שאולי מסית את המיקוד. תמיד לזכור בשביל מה נוסעים למשחקים האולימפיים, בשביל לנצח, בשביל להיות על הפודיום. יש כאן נבחרת משמעותית ומדהימה. מאחלים לכם הצלחה ענקית, החלום שלכם הוא החלום שלנו".

שחר צוברי עם שרון קנטור (צילום: sailing energy)

אלופת העולם שרון קנטור אמרה: "אני חושבת שהנבחרת מסוגלת תמיד ליותר ממה שמצפים, כל אחד מאיתנו שואף להכי גבוה, זו מטרה כללית שכל אחד מאיתנו ייתן את ההכי טוב שלו. כולנו מתאמנים בחוזקה ומשקיעים כמה שאנחנו יכולים. מצד שני כולנו מגיעים עם ראש פתוח ובאים באמת ליהנות. אנחנו דור טוב וגם חברים טובים, חושבת שזה מוסיף להכל, עניין הלחץ זה עניין של ניסיון וזה תלוי איך כל אחד לוקח את זה, לכולנו זה בא יחסית בקלילות, באים לתת בראש ליותר גדולים, זה הכי כיף".

המנהל המקצועי של איגוד השייט, אלי צוקרמן, סיכם: "יש לנו נבחרת צעירה, הישגית ומוכשרת. אלה דמויות למופת. הם משקיעים את הכל. יש לנו מאמנים מהטובים בעולם. זו הנבחרת הכי גדולה היסטורית. בסוף צריך לתת הכל. לתת את המקסימום. כל אחד צריך להביא את השיא האישי שלו. אנחנו במארסיי. שם נתאמן בשבועות הקרובים לפני שנצא רשמית למשחקים האולימפיים. היה לנו קשר לחזור אחרי ה 7 באוקטובר אבל המטרה שלנו להניף את דגל ישראל הכי גבוה"

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW