ענפים אחריםשחייה

איגוד השחייה העולמי הודיע על תחרות גביע העולם באילת ב-2024

הבעת אמון בזמן המלחמה: פורסם לוח התחרויות לשנה הבאה וגמר הסבב במים פתוחים צפוי להתקיים בישראל. יו''ר הענף נעם צבי: ''שמח וגאה שהאיגוד העולמי מביע אמון באיגוד השחייה ומאמין בתרומתנו לענף''

איגוד השחייה העולמי פרסם את לוח התחרויות של 2024 במים פתוחים והתחרות המסכמת של השנה, גמר הסבב העולמי, צפויה להתקיים באילת. כזכור, כמיטב המסורת בשנים האחרונות, היה אמור להתקיים בתחילת דצמבר השנה גמר הסבב באילת, אולם מיד עם פרוץ המלחמה בעזה נאלץ איגוד השחייה בישראל לבטל את האירוח והתחרות הועתקה לעיר פונשל שבפורטוגל.

יו"ר הוועדה המארגנת של הסבבים במים פתוחים בישראל, נעם צבי, שוחח עם פרה מירו, מנהל ענפי הספורט באיגוד השחייה העולמי, ששאל אם ישראל מעוניינת לארח את הסבב בשנה הבאה. צבי השיב בחיוב וציין שיראה בזה הבעת אמון של האיגוד אם זה יפורסם בלוח התחרויות של שנה הבאה.

שחייה במים פתוחים (צילום: יניב כהן, איגוד השחייה)

תחרות הסבב העולמי באילת היא אחת מתחרויות הדגל של המים הפתוחים בשנה ואליה מגיעים באופן מסורתי השחיינים הבכירים ביותר מרחבי העולם, ממדינות כמו אוסטרליה, ארה"ב, איטליה, הונגריה, גרמניה, ברזיל ועוד. התקופה בה מתקיימת התחרות, עונת החורף, בה לא ניתן לשחות בים במקומות רבים ברחבי תבל, הפכה את אילת ליעד אטרקטיבי מאוד.

ב-2024 צפויות נכון לעכשיו להתקיים שלוש תחרויות מים פתוחים באילת: התחרות הראשונה אמורה להתקיים במרץ הקרוב – הסבב האירופי ואליפות ישראל ל-5 ק"מ, 10 ק"מ ושליחים, בספטמבר מתוכננת להתקיים אליפות אירופה לנוער ובסוף השנה כאמור גמר הסבב העולמי.

נעם צבי מסר: "אני שמח וגאה שהאיגוד העולמי מביע אמון באיגוד השחייה ומאמין בתרומה שלנו לענף המים הפתוחים. הביטול של התחרות השנה הייתה מוצדקת בשל המצב. אני חייב לציין את האיגוד הפורטוגלי שפנה אליי במיוחד ושאל אם זה בסדר מבחינתנו שהם יארחו את התחרות וביקש את ברכת הדרך".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW