ענפים אחריםשחייה

איגוד השחייה הודיע: "הבהרנו את המצב למכבי חיפה"

אחרי שמכבי חיפה כעסה מאוד על ה''ביזיון'' שבגללו לא אושר הקריטריון האולימפי שקבע מירון חרותי, האיגוד בחן את הדברים והגיב: ''תחרות הטריילז ביוני תשמש לקביעת קריטריונים לאולימפיאדת פריס 2024''

בעקבות הטענות שהועלו לגבי הסיבה שתחרות גביע האיגוד לא הוכרה כקריטריון אולימפי, ביצע איגוד השחייה בישראל בשבועיים האחרונים בדיקה מקיפה מול איגוד השחייה העולמי.

מאיגוד השחייה נמסר: "חשוב לציין שעל פי התקנון (שמפורסם באתר האיגוד מזה זמן רב), תחרות גביע האיגוד אינה מיועדת לקביעת קריטריון אולימפי. למרות זאת פעל איגוד השחייה באופן חריג, ביקש וקיבל מהאיגוד העולמי אישור לכך בפברואר 2023".

מירון חרותי (גלעד קוולרצ'יק, איגוד השחייה)
מירון חרותי (גלעד קוולרצ'יק, איגוד השחייה)

עוד נמסר: "לאחר שהאיגוד העולמי בדק מחדש את האישורים שנתן לתחרויות שונות, הוא החליט לבטל את האישור לגביע האיגוד ומחק אותה בחודש אפריל מרשימת התחרויות המוכרות לקביעת קריטריון. השיקול של האיגוד העולמי היה שהתקנון מלכתחילה לא קבע שהתחרות היא בינלאומית ובמיוחד שלא נרשמו שחיינים מפדרציות אחרות".

באיגוד הוסיפו: "בתשובה לפנייתה של חברת ההנהלה ויו"ר מכבי חיפה עדי סגל, למנכ"לית האיגוד, אמילי ברנס, עוד לפני התחרות, הובהר לה שהתחרות אינה מוכרת לקריטריון אולימפי וכי זו עמדתו הסופית של האיגוד העולמי. בנוסף שלחה המנכ"לית אימייל ב-19 באפריל, שלושה ימים לפני המשחה של מירון חרותי, ובו חזרה על ההבהרה. כך, ובצורה חד משמעית, הבהיר האיגוד את המצב לאגודת מכבי חיפה וללא שום ספקות".

באיגוד סיכמו: "בהתאם לתוכנית השנתית של יועץ העל לאיגוד השחייה, דייב מארש, התחרות המרכזית לשחייה הישראלית היא תחרות הטריילז שתערך בחודש יוני. תחרות זו עונה בהגדרותיה על דרישות האיגוד העולמי ותשמש לקביעת קריטריונים לאולימפיאדת פריס 2024".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW