ענפים אחריםשחייה

איגוד השחייה ביקש מהאיגוד העולמי פתרונות לקריטריון לפריס

בשיחת וידאו עם בכירי האיגוד העולמי, שהופסקה בשל אזעקות, הוסברו ההשלכות של אי השתתפות באליפות העולם בקטאר. יו''ר איגוד השחייה הישראלי מיקי חליקה: ''אם המדינה והשב''כ יאשרו - נגיע לדוחא''

אתמול (רביעי) התקיימה שיחת וידיאו בין איגוד השחייה ואיגוד הכדורמים בישראל לבין בכירי איגוד השחייה העולמי. המטרה הייתה מציאת פתרונות לקביעת קריטריונים אולימפיים לפריז 2024, אם ישראל לא תוכל להשתתף מסיבות ביטחוניות באליפות העולם שתתקיים בדוחא שבקטאר, בפברואר הקרוב.

עשרה נציגים מהאיגוד העולמי, שהשתתפו בפגישה, קיבלו בתחילתה סקירה כללית על המצב הביטחוני בישראל. במהלך השיחה החלו להישמע אזעקות שגרמו לעיכוב מכיוון שמספר משתתפים נאלצו להיכנס למרחבים מוגנים. כל ענף הציג את ההשלכות של אי השתתפות בדוחא באשר לקביעת הקריטריון לפריס, כאשר אם לא יימצאו פתרונות אלטרנטיביים יהיה בלתי אפשרי לקבוע קריטריונים למשחי השליחים בבריכה, לתחרויות המים הפתוחים, לשחייה האומנותית ולכדורמים.

מתן רודיטי (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)

כידוע, בטוקיו 2020 סיים מתן רודיטי במקום הרביעי בתחרות המים הפתוחים. נבחרת השחייה האומנותית נמצאת בשנה האחרונה בטופ העולמי – בשקלול האולימפי של שלושת התרגילים הקבוצתיים היא סיימה במקום החמישי באליפות העולם השנה ביפן ובמקום הרביעי בתרגיל הדואט. כך שללא דרך חלופית לקביעת קריטריון, או כרטיס חופשי, הספורטאים והספורטאיות לא יוכלו להתחרות בפריס.

המסר של האיגודים הישראלים היה שאם השב"כ יאפשר מבחינה ביטחונית למשלחת לצאת לדוחא, אז ישראל תשתתף באליפות העולם. באיגוד העולמי הביעו הזדהות עם הטרגדיה שעוברת ישראל, המסר שלהם היה שהם מבינים את המצב, ישקלו את כל הפתרונות האפשריים ויעלו אותם לדיון בפגישה נוספת שתתקיים בעוד כעשרה ימים. יו"ר איגוד השחייה מיקי חליקה: "ביטחון הספורטאים מבחינתנו הוא מעל הכול, אנחנו מעוניינים להגיע לדוחא ונעשה זאת רק אם המדינה והשב"כ יאשרו לנו להיות שם".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button