כדורגל ישראליליגת העל

איגוד השופטים קבע: ההחלטות של גרינפלד ולייבוביץ' היו נכונות

אחרי התלונות של מכבי חיפה והפועל חיפה, באיגוד השופטים טוענים: לא הגיע פנדל לירוקים מול הפועל ת''א והשער של האדומים מהכרמל מול מכבי ת''א נפסל בצדק. ההסברים המלאים של הוועדה המקצועית

הוועדה המקצועית של איגוד השופטים פרסמה היום (שני) את מסקנותיה מאירועי המחזור ה-26 בליגת העל. כזכור, מכבי חיפה טענה לפנדל לטובתה במשחק מול הפועל תל אביב שלא נשרק ע"י השופט אוראל גרינפלד למרות שנקרא ל-VAR, ואילו הפועל חיפה טענה ששער השוויון מול מכבי תל אביב נפסל שלא בצדק בטענה לעבירה ואף שלחה מכתב זועם לאיגוד השופטים.

מכבי חיפה – הפועל תל אביב

דקה 27: "לא בוצעה עבירת יד, בהתאם לתבחינים כדלקמן: 1. כדור נבעט משחקן מאותה הקבוצה. 2. מרחק קצר. 3. כדור בלתי צפוי. 4. כדור נבעט אל מחוץ לרחבה. 5. שחקן מס' 6 (קנצפולסקי) מתכוון לשחק בכדור (שחקן מס' 4 פאסי מקדים אותו) והיד שלו במצב רגיל ביחס לפעולתו. כל הקריטריונים המצטברים הללו, בהתאם לחוקה ולהנחיות, קובעים שאין עבירת יד ולכן אין מקום לבעיטת עונשין".

באיגוד צירפו סרטון מתוך אתר IFAB (ועדת החוקה הבינ"ל) בנושא עבירות יד ובו אותם האלמנטים. "ההנחיה של IFAB לגבי האירוע הינה שאין עבירת יד. כמו כן, מצ"ב צילום מתוך אתר IFAB – סוגיה שיפוטית והפיתרון שלה. שאלה: שחקן הגנה מנסה לשחק בכדור החוצה (הבהרה – אל מחוץ לרחבה). הכדור פוגע ביד של שחקן הגנה נוסף שעומד בקרבתו ברחבת העונשין ולא מצפה שהכדור יגיע מחברו לקבוצה. מה ההחלטה הנכונה?

תשובה: השופט יאפשר למשחק להמשיך. אין עבירת יד – שחקן ההגנה לא יחשב כמי שהגדיל את נפח הגוף באופן לא טבעי (גם אם היד היתה קרובה לגוף וגם אם כבר הרחיבה/נפתחה)".

השופט גל לייבוביץ' (ישי נאמן)

מכבי תל אביב – הפועל חיפה

דקה 60: "פסילת השער מוצדקת. בוצעה עבירה בתחילת המהלך ההתקפי. מצ"ב הקלטה מתוך מערכת שיפוט המסך ובה רואים ושומעים כיצד שופט המסך בודק ומאבחן את האירוע.ניתן לראות ששחקן הפועל חיפה גולש על הקרקע, מפספס את הכדור ובועט ברגלו של שחקן יריב"

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button