כדורגל ישראליליגת העל

איגוד השופטים: מכבי נתניה לא קופחה, השער של חלאיילי חוקי

הוועדה המקצועית של איגוד השופטים גיבתה את ההחלטה לא להעניק פנדל ליהלומים מול מכבי ת''א בטענה לעבירה שקדמה לנגיעת היד של עידו שחר. עוד נקבע כי לא היה נבדל בשער שהבקיע שחקן מכבי חיפה נגד בית''ר

איגוד השופטים פרסם היום (שלישי) את החלטות הוועדה המקצועית בנוגע למספר אירועים במחזורים 21 ו-22. תחילה נקבע בנוגע לניצחון של מכבי חיפה על בית"ר ירושלים כי השער של ענאן חלאיילי היה חוקי ולא היה נבדל של דין דוד: "שער חוקי, שחקן ההתקפה לא מסתיר לשוער ולא משפיע על המהלך".

בנוגע למשחק אתמול בין מכבי נתניה למכבי תל אביב, התייחסו תחילה בוועדה המקצועית לסוגיית הפנדל שבעט עידו שחר. קשר הצהובים עצר קלות לפני הבעיטה ובנתניה דרשו פנדל חוזר, אך הוועדה המקצועית קבעה: כי היה ביצוע חוקי של בעיטת עונשין: "בהתאם לחוקה – הבועט עוצר במהלך התנועה לכיוון הכדור, אך מבצע צעד נוסף לפני הבעיטה".

לגבי סוגיית הפנדל במחלוקת שבו הייתה טענה לעבירה שבוצעה על עידו שחר וקדמה לנגיעת היד, נכתב: "החלטה נכונה לחידוש משחק בעבירה לטובת ההגנה, בהתאם להמלצה מדויקת ומלאה של שופט המסך. ניתן לראות בסרטון מתוך מערכת שיפוט המסך (מצ"ב להודעה הקלטה מתוך המערכת) כי היד של שחקן ההגנה (עידו שחר) נמצאת במנח טבעי ורק בשל העבירה שמבוצעת עליו היא נפתחת, תוך שהשחקן מאבד יציבות ונופל לקרקע".

עוד הודגש כי "שופט המסך פעל בדיוק בהתאם להנחיות במקרים מסוג זה. למען הסר ספק, יודגש שוב – השופט אימץ את המלצת שופט המסך במלואה לפסוק לעבירה לזכות ההגנה".

לגבי המשחק בין הפועל ירושלים למ.ס אשדוד בשבת האחרונה, נכתב כי השריקה לפנדל לחובת השוער אדבאיו אדליי הייתה נכונה: "פסיקה מוצדקת לבעיטת עונשין. נדרש היה גם להניף כרטיס צהוב לשוער, בגין עבירה חסרת אחריות".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button