כדורסלנבחרת ישראל

איגוד הכדורסל למדינה: "נותרו יומיים לתיקון העוול בנושא קרינגטון"

האיגוד ביקר את משרד הפנים שהחליט לא להעניק אזרחות לשחקנה של הפועל ירושלים: ''המדינה לא נותנת לנבחרת לעלות בהרכב חזק. לא עושים אפילו מאמץ קטן. חסרה חתימה כדי לסייע לנבחרת להביא גאווה''

לאחר שהוחלט שקאדין קרינגטון לא יזומן לנבחרת ישראל כמתאזרח שלה לחלון מוקדמות יורובאסקט 2025, שייצא לדרך בעוד כשבוע וחצי בצמד משחקי חוץ מול פורטוגל ובוסניה, באיגוד הכדורסל פרסמו היום (ראשון) הודעה מיוחדת בנושא ובו השמיעו ביקורת הן על משרד הפנים והן על המדינה.

קאדין קרינגטון בפעולה (אתר FIBA)

"בעוד פחות משבועיים תעלה נבחרת ישראל למשחק הראשון שלה במסגרת מוקדמות אליפות אירופה, נגד פורטוגל בליסבון וכמו שהדברים נראים ברגע זה, היא לא תוכל להיות בהרכב החזק ביותר שלה, כשהסיבה היא פנימית של מדינת ישראל, שלא מאפשרת לשחקן שכבר מחזיק בתעודת אזרחות, נחשב תושב ארעי והתחייב לשחק בנבחרת ישראל בשנים הקרובות, לקבל דרכון ולהיות חלק מנבחרת ישראל.

"קאדין קרינגטון ואיגוד הכדורסל עשו הכל, באמת הכל, כדי שהשחקן יהיה חלק מהנבחרת בזמן הנכון. השאלה האם יהיה אזרח ישראלי הוכרעה והתשובה היא כן. מה שנשאר פתוח זה עניין המועד ומכיוון שהחלון הבא של נבחרת ישראל הוא רק בנובמבר 2024, אז נותרו יומיים לתקן את העוול ולאפשר לו להיות עם הנבחרת בה הוא חפץ לשחק בחלון הקרוב. ואם זה לא ברור, הבקשה הראשונית בנושא של קרינגטון למשרד הפנים, הוגשה במאי 2023, לפני כ-9 חודשים, כך שגם טענה שמדובר בהליך חדש, אינה נכונה.

קאדין קרינגטון (דוברות הפועל ירושלים)

"בימים אלו החלו הנבחרות השונות ברחבי אירופה לפרסם את הסגלים שלהם ולחלק גדול מבין אלו שפרסמו כבר את הסגל, יש מתאזרח איתם. מרביתם אפילו לא משחקים במדינה בה ייצגו, הם בטח לא חזרו אליה בזמן מלחמה. ג'ון רוברסון שייצג את בוסניה משחק בטורקיה, קודי מילר מקינטייר שילבש את המדים של בולגריה, הוא כוכב יורוליג במדי בסקוניה, שבון שילדס, עוד תותח יורוליג ממילאנו, ילבש את המדים הלאומיים של דנמרק, קנדריק פרי ממלאגה ישחק עם מונטנגרו, טי.ג'יי שורטס, הרכז הנפלא של פאריס ישחק עם צפון מקדוניה, איי.ג'יי סלוטר הותיק ימשיך לשחק עם פולין והרשימה עוד ארוכה.

"דווקא בימים אלו, כששחקניות נבחרת אירלנד מסרבות ללחוץ ידיים לשחקניות נבחרת ישראל ומפנות גב לדגל הלאום שלנו, משרד הפנים לא עושה את המאמץ הקטן. חתימה אחת חסרה כדי לסייע לנבחרת ישראל, הנבחרת של כולנו, להגיע למשחקים בהרכב החזקה ביותר ולהביא גאווה למדינה".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button