ענפים אחריםענפים נוספים

איגוד הכדורמים בישראל מתריע: עונת המשחקים הקרובה בסכנה

בעקבות העלאת תעריפי הבריכות בווינגייט עתיד הענף לוט בערפל, היות ואין מקור תקציבי שיממן את הפער שנכפה על האגודות. הקפטנים של נבחרות ישראל לשר הספורט: ''הצל את הענף שאנחנו כל-כך אוהבים''

איגוד הכדורמים מתריע היום (ראשון) כי שנת המשחקים הבאה בסכנה, לאחר שקיבל הודעה מצד הנהלת מכון וינגייט על העלאת תעריפי השימוש בבריכות השחייה לאגודות. משמעות הדבר כי עתיד עונת המשחקים בשנה הבאה לוט בערפל היות ואין מקור תקציבי שיממן את העלייה החדה שנכפתה, כך שאין יכולת לקיים את משחקי ההכרעה בליגות ובגביע בבריכה התקנית היחידה לכדורמים הקיימת בישראל. יש לציין כי כבר בעונה החולפת משחקי גמר הפלייאוף נערכו באפיקים בשל הבעיה.

בתוך כך, פנו הקפטנים של נבחרות ישראל, עידו גולדשמידט ושונית סטרוגו לשר התרבות והספורט מיקי זוהר בנושא: "בימים האחרונים ענף הכדורמים כולו נכנס לסחרור לאחר שנחשפנו למייל שנשלח ממחלקת המתקנים במכון וינגייט לאיגוד הכדורמים על הפקעת מחירים בלמעלה מ-280% בבריכה הלאומית במכון וינגייט”, כך כתבו הקפטנים לשר. “אנחנו הספורטאים, כקפטנים של נבחרות ישראל, הנושאים בגאווה את דגל ישראל ומייצגים את המדינה בכל מקום בעולם, מרגישים שמגרשים אותנו מהבריכה התקנית היחידה בישראל. יש בנו תחושה קשה כי יש מי שרוצה במכון וינגייט שלא יתקיימו משחקי ליגה ומשחקי נבחרות בארץ, ודגל ישראל יוסר מענף הכדורמים העולמי".

נבחרת הגברים בכדורמים (איגוד הכדורמים)

הקפטנים ביקשו מהשר להתערב ולפתור את המשבר: "אנו יודעים כי נושא זה הובא בפני המשרד אולם טרם טופל, על כן אנו מבקשים להיפגש עמך בדחיפות ביחד עם איגוד הכדורמים כדי להביא להתערבותך הישירה והנחרצת ולמצוא פתרון למשבר בהקדם האפשרי".

מנכ"ל איגוד הכדורמים, עמית אבנר, מסר: "ענף הכדורמים בישראל עשה ועושה שירות הסברתי אדיר למדינת ישראל בעולם כולו. נבחרות הכדורמים מגיעות להישגים מרשימים בתקציבים דלים, לצערנו יש מי שמנסה לייבש את הענף. עד לרגע זה לא ברור אם נפתח את העונה בשנה הבאה. בישראל ישנה בריכה אחת שעומדת בחוקי הענף העולמי, אסור לתת לגיטימציה לשיקולים לא מקצועיים לפגוע בספורט הישראלי בשנת 2024".

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW