ג'ודוענפים אחרים

אחרי שנה בחוץ: שמאילוב נעצר רק בגמר גרנד סלאם טשקנט

הג'ודוקא (עד 66 ק''ג) חזר נהדר מההשעיה, אבל לצערו נעצר בקרב האחרון ויסתפק במקום השני. בסיום הקרב היריב סירב ללחוץ את ידו. ראשוני נוצחה בקרב על הארד, יריבה אוזבקית סירבה ללחוץ יד לתמר מלכה

מדליית כסף ומקום חמישי לנבחרת ישראל היום (שישי), ביומה הראשון של תחרות הגרנד סלאם בטשקנט שבאוזבקיסטן. ברוך שמאילוב חזר לטופ העולמי ובענק, עם זכייה מרגשת במדליית הכסף לאחר שנה של היעדרות ממזרן התחרויות, לאחר שלא דיווח על מקום הימצאו לסוכנות לבדיקת חומרים אסורים כנדרש והגיע לפשרה בנוגע להרחקתו מתחרויות.

שמאילוב (עד 66 ק"ג) החל את יום הקרבות בניצחון באיפון על יאן מינג צ'אנג מטאייפה הסינית, המשיך עם ניצחון ביתרון עונשים על לאשה נדירדזה הגיאורגי בסיבוב השני, ובסיבוב השלישי ניצח בוואזרי את צאנריס רחקמיטקלי הקחזי. ברבע הגמר וואזרי הספיק לישראלי מול ריומה טנאקה היפני בכדי להתמודד בחצי הגמר, בו גבר באיפון על וויליאן לימה הברזילאי.

בקרב הגמר התמודד מול נוראלי אימואלי מטג'יקיסטן. שמיאלוב ספג וואזרי ושני עונשים ושניות לפני סיום 4 הדקות ספג את העונש השלישי, שהקנה לו את מדליית הכסף היוקרתית וציפייה גדולה לתחרויות הבאות. אגב, אירוע מכוער מאוד התרחש בסיום הקרב האחרון, כאשר המתחרה של שמאילוב מטג'יקסטן המוסלמית לא לחץ את ידו של יריבו הישראלי, ללא ספק בעקבות אירועי מלחמת "חרבות ברזל".

שירה ראשוני, שהתחרתה בקטגוריית המשקל עד 48 ק"ג, החלה את יום הקרבות עם ניצחון באיפון בסיבוב השני על אולבוסין קאקימובה האוזבקית (שסירבה גם היא ללחוץ את ידה של ראשוני), המשיכה עם ניצחון בוואזרי על גנבאטר המונגולית, אך הפסידה ברבע הגמר לבשנקאו באוודורג' המונגולית. בעקבות ההפסד נשרה לבית הניחומים, בו גברה בניצחון על ג'וליה פיגואורה הספרדייה שהקנה לה את המקום בקרב על הארד. בקרב על הארד נוצחה בריתוק על ידי טרה בבולפט' משוודיה וסיימה עם המקום החמישי.

תמר מלכה, שהתחרתה בקטגוריית המשקל עד 48 ק"ג, פתחה עם ניצחון בסיבוב הראשון על שקרונה קרצ'ייבה מטג'יקיסטן, המשיכה עם ניצחון נוסף על פוטימקון טורשנבואיווה האוזבקית, אך נכנעה לאחר מכן והפסידה לאביבה אבוצקיאנובה הקזחית וסיימה את יום התחרות.

טל פליקר, שהתחרה בקטגוריית המשקל עד 66 ק"ג, פתח את יום הקרבות עם ניצחון באיפון על שוגין נאקנו מהפיליפינים, אך הפסיד לאחר מכן למוקרדין טילובוב האוזבקי וסיים את יום התחרות.

תמנע נלסון לוי, שהתחרתה בקטגוריית המשקל עד 57 ק"ג, פתחה את יום הקרבות עם ניצחון באיפון בסיבוב הראשון על ג'סמין מרטין מדרום אפריקה, אך נוצחה לאחר מכן בידי מאיישה פרדייאבה מטורקמינסטן וסיימה את יום התחרות.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button