כדורגל ישראליליגת העל

אחרי חזרת קוז'וק מחופשה: ההכנות בהפועל ב"ש תופסות תאוצה

יומיים לפני שיוגרלו במוקדמות הקונפרנס ליג, האדומים מבירת הנגב עוד לא יודעים היכן יארחו את המשחקים ובינתיים מתחילים לעבוד על העונה הבאה. על הפרק: חוליית ההגנה, שמיר, יוספי והחלק הקדמי

הפועל באר שבע תחל להאיץ את ההכנות שלה לקראת עונת 2024/25 בימים הקרובים. מאמן הקבוצה רן קוז'וק, שיחזור מחופשה משפחתית, כבר החל במהלך החופשה בבניית התוכנית לקראת העונה הקרובה וביניהם החלטות בנוגע למספר עמדות ושחקנים.

ראשית, בבאר שבע רוצים לחזק את הקבוצה בבלם ישראלי ששמו של אור ישראלוב מהפועל תל אביב הוא השם שסימן קוז'וק שרוצה להצעיר את הסגל. מעמדם של איתן טיבי, איאד אבו עביד ומריאנו בריירו אינו ברור עדיין, כאשר רק לאחרון ישנו חוזה במועדון לעונה הבאה ולא מן הנמנע כי באר שבע תצרף יותר מבלם אחד ותלך גם על בלם זר לצד מיגל ויטור.

עדן שמיר חוגג (חיים בן דוד)

בכל הנוגע לישראלוב, תג המחיר שלו נעמד על יותר ממיליון יורו ובבאר שבע מעוניינים בעסקה כלכלית פחות. אחת האופציות היא לכלול את אור בלוריאן בעסקה טרייד עם סכום כסף מופחת. כזכור, בלוריאן הושאל להפועל תל אביב העונה וסעיף הרכישה באופציה של האדומים היה מיליון שקלים. שחקן נוסף שבתוכניות המקצועיות של הקבוצה ובמועדון ינסו לצרף הקיץ הוא אליאל פרץ. הקשר נמצא תחת חוזה בקפריסין ובמידה ויצליח להשתחרר מחוזהו, בבאר שבע יכנסו עמו למשא ומתן. 

מי שלא מומשה עליו האופציה בחוזה הוא עדן שמיר שהפך אתמול לשחקן חופשי ויכול לנהל משא ומתן עם כל קבוצה. בבאר שבע לא רצו להחזיק בשמיר תחת השכר הנוכחי שלו בחוזה האחרון, כש"התרומה שלו לא תאמה את שכרו", אמרו בבירת הנגב. במועדון עשויים להציע לשמיר חוזה חדש אך בסכומי כסף מופחתים. 

תומר יוספי (אליאב אוזן)

כמו כן, במועדון יקבלו חזרה מהשאלה בהפועל חיפה את תומר יוספי שנכנס כעת לשנת חוזה במועדון ומכוון לחו"ל. בצוות המקצועי בונים על יוספי לעונה הקרובה ומסמנים אותו כשחקן מפתח, אך כרגע גם הקצר שנוצר בינו לבין הקהל וגם הרצון לצאת לחו"ל עשויים להשפיע על ההחלטה של השחקן. בכל מקרה, בבאר שבע לא מתכוונים למכור את הקשר בפחות מחצי מיליון יורו. 

בתוך כך, מחרתיים תורגל הקבוצה במוקדמות הקונפרנס ליג במסגרת הסיבוב השני המוקדם של המפעל. לאורך כל שלבי ההגרלה ועד הפלייאוף, הקבוצה מבירת הנגב תהיה מדורגת במידה ותעבור לשלבים הבאים, כאשר המטרה היא כמובן להעפיל לשלב הבתים, מה שייצר הכנסה כספית נאה עבור המועדון. 

שוער הפועל ב"ש, אופיר מרציאנו (אסף הופמן)

בבאר שבע נמצאים במשא ומתן לגביי אירוח המשחקים באירופה בשתי מדינות, פולין ורומניה, וההערכה שבימים הקרובים תפרסם הקבוצה רשמית היכן תארח את משחקייה. בינתיים, אחד הדיווחים בתקשורת הפולנית על אצטדיונה של לודז' שעשוי לארח את האדומים, עורר סערה בתקשורת הפולנית וניכר כי זה עלול להשפיע על ההחלטה לבסוף.

מי שבכל מקרה לא ייטול חלק במשחקי המוקדמות הוא השוער ניב אליאסי שזומן לטורניר הכדורגל האולימפי בפריס. מי שיתפוס את מקומו הוא אופיר מרציאנו והשוער השלישי בסגל כעת, בן גורדין, שהיה הרכש הראשון בקיץ הנוכחי והגיע מהפועל רמת גן, ישמש כשוער השני בהעדרו של אליאסי. 

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW