כדורגל ישראליליגת העל

אחרי התבוסה: אוהדי הפועל ת"א התפרעו וניסו להגיע לשחקנים

עשרות אוהדים התקרבו לאזור חדרי ההלבשה וצוות האבטחה מנע מהם להגיע לשחקנים בתום ה-5:1 לבית''ר ירושלים, שלושה נעצרו. עוד לפני המשחק, מספר אוהדים של בית''ר נעצרו בחשד לתקיפת אוהדי הפועל

בית"ר ירושלים דרסה אמש (שבת) את הפועל תל אביב והורידה את האדומים מתחת לקו האדום כשנותרו שלושה מחזורים לסיום העונה, כאשר המשחק כולו היה מלווה בשלל אירועים חריגים. השיא הגיע לאחר שריקת הסיום, כשעשרות אוהדים של המפסידה ניסו לפרוץ לאזור חדרי ההלבשה באצטדיון בלומפילד. האוהדים שניסו לפרוץ דרך מתחם ה-VIP שברו זכוכיות, העיפו מחסומים ונהדפו על ידי כוחות האבטחה, כשחלקם נעצרו. בנוסף, חלק מהאוהדים הגיעו לחניית האוטובוס של האדומים ודפקו בפראות על התריס שסוגר. 

מדוברות המשטרה נמסר: "בסיום המשחק, רוב הקהל של הקבוצות התפזרו בשקט מהאצטדיון כאשר כוחות משטרה גדולים נמצאים במקום ושומרים על הסדר. במקביל התקבל דיווח כי עשרות אוהדים החלו להתעמת עם מאבטחי אצטדיון בלומפילד כאשר הם מנסים לפרוץ למשרדי הנהלת הקבוצה. כוחות משטרה שהגיעו מיד למקום, הדפו ופיזרו את הפורעים, במהלך הפיזור נעצרו שלושה אוהדים אשר תקפו את המאבטחים. משטרת ישראל רואה בחומרה רבה את ההתפרעויות וניסיון הפריצה למתחם המשרדים, אנו קוראים לאוהדים לחדול מהאלימות, כל הפרת סדר תתקל ביד קשה ובאפס סובלנות מצד המשטרה".

התפרעות אוהדי הפועל ת"א בבלומפילד (מתוך הרשתות החברתיות, שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)

מוקדם יותר עדכנה המשטרה כי במסגרת ההיערכות למשחק, שוטרי מרחב איילון תפסו כמות גדולה של רימוני עשן שהוסלקו במתחם האצטדיון. כמו כן נעצרו ארבעה חשודים בתקיפה של אוהדי הקבוצה היריבה, הפרת סדר ותקיפת שוטר בזמן שהמון ניסו לפרוץ את שער הכניסה. מהמשטרה נמסר: "לצערנו שוב אנו רואים חלק קטן של אוהדים שבאים למגרשים עם כוונות לאלימות הכוללת הפעלה של אמצעים פירוטכנים מסוכנים העלולים לסכן חיי אדם ולא צפייה במשחק כדורגל".

עוד נמסר: "הודות לפעילות נחושה של השוטרים הצלחנו למנוע החדרה של כמות גדולה של אמצעי בעירה למגרש ולחנק של הצופים. משטרת ישראל תפעל באפס סובלנות כלפי כל גילוי אלימות וסיכון חיים, אנו נפעל ביד קשה עם פורעי החוק ונמצה עימם את הדין עד תום מעל 20 רימוני עשן אשר הוסלקו במתחם האצטדיון שנתפסו, נוטרלו על ידי חבלני המשטרה של מחוז תל אביב והחשודים הובאו למשרדי החקירות במרחב איילון".

רימוני עשן מוסלקים שנתפסו (דוברות המשטרה)

עוד במהלך המשחק, צוות מד"א הוזנק לגבר כבן 70 שהתמוטט ביציע. הם העניקו לו טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה שבמהלכן חזר דופק, ופינו אותו לבית החולים וולפסון במצב קשה.

פראמדיקים במד"א יששכר וייס ושמחה סימנדוייב סיפרו: "בעת שאבטחנו רפואית את משחק הכדורגל סימנו לנו להגיע ליציע האוהדים, ראינו גבר כבן 70 מחוסר הכרה. מיד התחלנו בטיפול רפואי וביצענו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות תוך מתן שוקים חשמליים עד שליבו חזר לפעום והוא החל לנשום. הרדמנו והנשמנו אותו ופינינו אותו לבית החולים כשהוא במצב קשה".

כתבות קשורות

Back to top button