כדורגל ישראליליגת העל

אחרי הקטטה: בית"ר נקנסה ב-21 אלף ש"ח, מכבי ת"א ב-10

בית הדין המשמעתי פרסם את העונשים לצהובים ולירושלמים עקב האירוע בסיום ההתמודדות בטדי. השתיים הורשעו בהתפרעות אוהדים לאחר שהדיינים הבהירו שאין ביכולתם לקבוע מה הוביל להתפתחות הקטטה''

בית"ר ירושלים נקנסה היום (שלישי) ב-15 אלף ש"ח, על העימות של חלק מאוהדיה עם חלק מאוהדי מכבי תל אביב לאחר המפגש בין הקבוצות, וב-6,000 ש"ח נוספים בגין פריצת אוהד לכר הדשא. מוליכת הטבלה נקנסה ב-10,000 ש"ח בשל אותו אירוע. כזכור, האירוע התרחש כאשר אוהדי הירושלמים פרצו לדשא והיכו מספר אוהדים של האורחת כחצי שעה לאחר סיום ההתמודדות לפני כשלושה שבועות.

הדיין עו"ד גיורא לנדאו כתב בהחלטתו: "כשלושים דקות לאחר סיום המשחק התפתחה קטטה בין שתי קבוצות האוהדים כאשר אוהדי מכבי תל אביב שהו ביציע ואילו אוהדי בית"ר ירושלים היו על כר הדשא. במהלך הקטטה השליכו הצדדים חפצים זה על זה עד שהגיעה המשטרה והפרידה ביניהם. אין בידי לקבוע מסמרות בדבר הסיבה להתפתחות הקטטה. בנסיבות אלה אני מרשיע את שתי הנאשמות בעבירת התפרעות אוהדים".

עוד נכתב: "באשר לעבירת התפרצות לשדה המשחק שבכתב האישום של בית"ר ירושלים – באופן פרדוקסלי, כפי שעולה מדברי נציג הנאשמת, האוהדים ירדו לכר הדשא ברשות מנהל האירוע, במסגרת הסדר ארוך שנים כדברי הנציג, עו"ד מוזסון, מכוחו הם מעבירים את הציוד שלהם למחסן המצוי בצדו השני של האצטדיון, דרך כר הדשא. על כן, אין כאן אקט של התפרצות לשדה המשחק ואני מזכה את הנאשמת מעבירה זו. אציין כבר כאן כי ההרשאה האמורה לרדת לכר הדשא, אשר בעקבותיה, או למצער, לאור האופן בו בוצע הדבר, קרי, כאשר אוהדי היריבה עדיין ביציע, נפתחה הדלת להתפתחות הקטטה – תובא בחשבון עת אגזור עונשה של בית"ר בעבירת ההתפרעות".

עוד נכתב: "באשר לעונש – כאמור לעיל, אין בידי ראיות לפסוק מה הייתה הסיבה בגינה התפתחה הקטטה ועל כן בכל הקשור להתנהגות האוהדים, איני רואה הבדל באחריות ובהיקף המעורבות של שתי קבוצות האוהדים. כאן המקום להתייחס גם לטענת ה"הגנה עצמית" שנטענה על ידי נציגת מכבי תל אביב, עו"ד מרגלית. עם כל הכבוד, צפייה בסרטונים, לרבות הסרטונים שהובאו על ידה, מראה ששני הצדדים השליכו בהתלהבות רבה חפצים האחד על השני, ודבר לא מנע מאוהדי מכבי להתרחק ממקום האירוע אם חפצו שלא להימצא בסיכון כלשהו. המעורבות המלאה שלהם מקורה מן הסתם במשחקי כבוד בין קבוצות אוהדים ואין כאן כל 'הגנה עצמית'".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button