גביע המדינה

אחרי הגביע, הפועל ירושלים חולמת על אליפות: "הכל אפשרי"

האדומים מהבירה חגגו גביע שני ברציפות ורביעי בשמונה השנים האחרונות. ווילימאס פרגן לסמית', רנדולף הילל את ''הקהילה'' של ירושלים והזכיר את דז'יקיץ'. וגם: למה הקבוצה חגגה בסופו של דבר בת''א?

בהכנת הידיעה השתתף גיא סולומון

בפעם השמינית בתולדותיה והשנייה ברציפות, הפועל ירושלים היא מחזיקת גביע המדינה בכדורסל. האדומים מהבירה התאוששו ביום חמישי מפיגור 9 בהפסקה בעזרת רבע שלישי מטורף בו ניצחו 10:31, שמרו על ההובלה עד לסיום וזכו גם בתואר השני של העונה, לאחר 72:85 גדול על מכבי תל אביב לעיני כרבבת צופים בהיכל מנורה מבטחים, שנצבע חצי באדום וחצי בצהוב.

ירושלים שוב לוקחת גביע שנתיים ברציפות  זה כבר קרה ארבע פעמים בעבר: 1996-97, 2007-08, 2019-20, 2023-24; ומתוך שמונה הזכיות, חמישה ניצחונות על מכבי תל אביב (שישה גביעים לקחה מכבי תל אביב ביד אליהו), כאשר ארבעה מששת גביעים האחרונים הלכו לירושלים. הקבוצה תכננה לחגוג את הגביע בכיכר הבימה אך לא היו לה את האישורים הדרושים וגם לא התאפשר לאוטובוס השחקנים להוריד אותם במקום בטוח ליד הכיכר. בשל הנסיבות האלה המשיכה הקבוצה למסעדה בנחלת בנימין ושם חגגו עם הבעלים מתן אדלסון וחבר ההנהלה, השחקנים והאוהדים את הגביע. זאת הפעם הראשונה שהקבוצה חוגגת גביע לא בירושלים.

אופיר אנגל וליוואי רנדולף עם הגביע (אסף הופמן)

בסיום המשחק אמר אלכס טיוס (לא קלע): "מרגיש נהדר, במיוחד נגד מכבי הקבוצה שלי לשעבר, אתה תמיד רוצה לנצח אותם. הרגשתי שדבקנו בתוכנית המשחק שלנו, במחצית השנייה ההגנה שלנו הייתה ממש טובה וזה מה שעזר לנו להשיג את הניצחון". ג'אקורי וויליאמס (21 נקודות, 6 ריבאונדים): "הגנה נהדרת שלנו הלילה, לא נתנו להם לקלוע סל קל. עבדנו קשה כדי להגיע לסיטואציה הזאת. אני צריך את חבריי לקבוצה כדי להיות טוב והם מצאו אותי היום. הבאתי אנרגיה. המאמן אמר לנו במחצית שאנחנו צריכים להיות אגרסיביים יותר וזה עבד לטובתנו. מכבי היו הקבוצה מספר 1 ביורוליג בריבאונד התקפה, אז ידענו שאנחנו צריכים להיות אגרסיביים איתם וכל הקרדיט לשחקנים שלנו. כולם תרמו בריבאונד ההתקפה, יובל זוסמן הוביל אותנו בתחום הזה. קרדיט לצוות האימון שהכין אותנו לכך. לספידי היו הרבה אסיסטים, הוא ה-MVP. אני הבאתי אנרגיות".

ליוואי רנדולף (17 נקודות): "מרגיש נהדר, כולם אמרו לקראת המשחק הערב אנחנו עשינו את שלנו, שיחקנו את המשחק שלנו וידענו שנוכל לצאת עם הניצחון, צוות האימון שם אותן בעמדה מצוינת, עבדנו קשה והצלחנו לזכות בגביע שני ברציפות. יש לנו בסיס אוהדים נהדר, אני אומר לכולם בבית (ארה"ב) שהאוהדים שלנו מהטובים בעולם, אנחנו מעריכים אותם ושהם היו איתנו והביאו את האנרגיות. השינוי במחצית השנייה היה בהגנה, ההגנה שלנו מניעה את ההתקפה ולא להיפך. כשאנחנו ממוקדים בהגנה שלנו אנחנו משיגים חטיפות ונקודות במעבר והמומנטום לצדנו. זה הסגנון שדז'יקיץ' אוהב, הוא בנה את הקבוצה הזאת ואת הזהות שלה, אבל הצוות הנוכחי שלנו שם אותנו במצב נהדר. אני חושב שבזכות דז'יקיץ' יש לנו את המנטליות הזאת, אבל הצוות הנוכחי שלנו עושה עבודה נהדרת בדחיפה שלנו כל יום, הם נתנו לנו את אותה מנטליות, הסגנון של ירושלים. ירושלים קהילה שדוחפת, הרבה אינטנסיביות ואגרסיביות, זה מה שהמאמנים רוצים שנעשה וזה מה שעשינו היום ואנחנו מעריכים את כולם".

שחקני הפועל ירושלים עם גביע המדינה (אסף הופמן)

קאדין קרינגטון (16 נקודות) אמר: "מרגיש נהדר, תודה לאל על ההזדמנות. לקחנו את ההזדמנות, אנחנו אסירי תודה על כך. כולם יודעים שאנחנו קבוצה שלא מפסיקה לשחק, זה היה ברור הערב, חזרנו ממינוס 9 במחצית, הצגה קבוצתית מצוינת של כולם. אנחנו מצפים לסדרה אפשרית נגד מכבי תל אביב. הם קבוצה טובה, יש להם מאמן נהדר. תמיד טוב לשחק נגד קבוצות כאלה כדי להראות מי אנחנו. יש לנו מספיק כדי לזכות באליפות, יש לנו אופי נהדר וננסה להשיג אליפות".

המצטיין במשחק ספידי סמית' (12 נקודות, 15 אסיסטים, 5 ריבאונדים) אמר: "אני מרגיש טוב,הגיע לנו. עבדנו קשה בשביל זה, היה תהליך ארוך להגיע לפה, מדהים לזכות. כל האדום ביציע היה מטורף, זה טוב. נהנינו איתם מהרגע. המאמן דז'יקיץ' אוהב אותנו, הוא תמיד איתנו. אני מדמיין אותו מקלל אותי, אני אוהב אותו תמיד. ליונתן אלון היה קל לקחת את התפקיד, בלעדיו לא היינו מגיעים לפה".

שחקני הפועל ירושלים עם גביע המדינה (אסף הופמן)

כריס ג'ונסון (לא קלע) דיבר על הזכייה בגביע: "אני נרגש, עברנו המון השנה ונשארנו חסונים. עבדנו מאוד קשה רק להגיע לכאן. העבודה עוד לא הסתיימה ויש לנו הזדמנות לזכות באליפות וחייבים להמשיך הלאה. המפתחות לניצחון? עקביות בהגנה. במחצית הראשונה דיברנו הרבה על השיפוט ועל כך שזה כמו משחק אליפות בבית שלהם. במחצית השנייה ההגנה שלנו עצרה אותם. זכייה באליפות? ברור שזה אפשרי עם החבורה הזאת של האנשים, צוות האימון. אנחנו נשארים ביחד ותמיד נשארים חזקים. הכל אפשרי". על תרומתו של המאמן יונתן אלון לזכייה המרשימה של ירושלים בגביע: "הוא היה עוזרו של עודד קטש לפני 5 עונות והמאמן שלי לפני כן. הוא מבין את המשחק והוא כבר מאמן הרבה זמן. שום דבר לא חדש, יש לנו המון כבוד אליו".

נמרוד לוי (10 נקודות, 9 ריבאונדים): "אנחנו מאושרים, הייתה לנו עונה לא קלה – הרבה שינויים, חילופי מאמנים. יש לנו חבר'ה באמת מדהימים, חבורה של גברים. צוות שעושה עבודה נהדרת בתקופה האחרונה". על המהפך במחצית השנייה שהוביל לניצחון הגדול: "זה ה-DNA שלנו, האינטנסיביות והאגרסיביות ההגנתית לעלות בכל מהלך ולדרוס. זה עושה לנו גם טוב התקפית ומוביל אותנו לדברים טובים בהתקפה. זה מה שהתחיל את כל החלק הזה של הריצה". על ההשתלבות שלו במהלך העונה: "ידעתי שבהתחלה זה יהיה לא קל, להיות חלק מקבוצה שכבר רצה וגם היו שינויים תוך כדי, חילופי מאמנים. באמת שהיו לי חבלי לידה ואני מרגיש יותר טוב עם הזמן. יש כאן חבר'ה נהדרים שעזרו לי להשתלב ואני מרגיש שאני כבר בפנים לגמרי". האם אתם מסוגלים לזכות באליפות? "אנחנו רוצים כמובן, אבל עכשיו אנחנו נשמח על הגביע. יש לנו עוד דרך בשביל האליפות. אנחנו נשמח הלילה על הגביע".

הבעלים מתן אדלסון עם הגביע (אסף הופמן)

יובל זוסמן (9 נקודות, 7 ריבאונדים) סיכם: "שמרנו מאוד טוב את הכדור, רצנו למתפרצות, המשחק יותר שטף. אני חושב שהמאמן מנחיל לנו קבוצה מנצחת ומצליחה. אנחנו כולנו יחד כקבוצה, הסך של השלם יותר גדול מאיתנו כבודדים. ג'קורי וויליאמס אדיר, שחקן ברמות הכי גבוהות באירופה בעיניי. הוא תמיד מביא את המאה אחוז שלו וכיף לשחק לצדו. הוא נותן הכל על המגרש בכל יום נתון. הבנו במחצית שאנחנו לא יכולים לנצח אם לא נשמור, בסוף הגנה מנצחת משחקים. במשחקים כאלה אין מחר, אתה לא יכול לחשוב על מה היה ומה יהיה. אמרנו  מההתחלה שלא ניתן להם לקחת את הגביע מאיתנו, כי זה שלנו. בסוף זאת אחת המטרות שלנו, הגביע. עושה לנו שמח ש-5,000 אוהדים חגגו איתנו בטוב וברע. אני מרגיש מדהים".

Back to top button
Isport

FREE
VIEW