כדורגל ישראלינבחרת ישראל

אחרי הביזיון הטורקי: תעודות הוקרה חולקו לנבחרת קטועי הגפיים

מחווה מרגשת: נבחרת ישראל בכדורגל קטועי-גפיים התארחה בוועדת המשנה לספורט של הכנסת ושחקניה קיבלו תעודות הוקרה מחה''כ סימון דוידסון לאחר ניסיונות ההשפלה מצד נבחרת טורקיה במסגרת אליפות אירופה

במסגרת יום הסטודנט, התקיים דיון בנושא 'קידום ספורט באקדמיה' התקיים היום (שלישי) בוועדת המשנה לספורט, בראשותו של חבר הכנסת סימון דוידסון (יש עתיד).

בדיון, שהתקיים בנוכחות אגודות הסטודנטים, רכזי ספורט ואס"א (ארגון הספורט האקדמי) חולקו תעודות הוקרה על ידי יו"ר הוועדה לנבחרת ישראל בכדורגל קטועי-גפיים. תעודת ההוקרה לייצוג ישראל באופן מופתי בזירה הבין לאומית חולקה לאור עמדתם האיתנה תחת מכבשי הלחצים והביזוי בטורניר הבין לאומי שהתקיים בצרפת, על ידי הנבחרת הטורקית.

בתוך נבחרת הכדורגל משחקים פצועים קטועי גפיים מפסטיבל ה'נובה' והמלחמה ב'עזה', והמלחמה הנוכחית. כאמור, אלו נאלצו להתמודד עם השפלה יזומה ומתוכננת מצד נבחרת תורכיה והמערך שייצרו לשם ביזוי הנבחרת הישראלית, במשחק הטורניר שהתקיים ב2.6 האחרון.

ח"כ סימון דוידסון (דוברות הכנסת, נועם מושקוביץ)

כמו כן, בדיון קראו לקידום ועידוד ספורט לקטועי גפיים והפאראלימפי לגווניו, ככלי שיקומי ובריאותי מוכח. חברי הוועדה קראו לממשלה לחיזוק ההשקעה בספורט שיקומי ופאראלימפי, לנוכח העלייה הקשה בכמות הנפגעים ופצועי המלחמה. לפי נתוני משרד הביטחון, מתוך 6800 פצועי המלחמה בשיקום, כ-42 סובלים מפגיעות גפיים.

יו"ר וועדת הספורט ויוזם הדיון, חה"כ סימון דוידסון: "בושה לנבחרת הטורקית שהכניסה פוליטיקה וזלזלה באופן כל-כך מופגן בנבחרת ישראל במשחק האחרון, בעוד שמשחקים אלו תמיד כללו סולידריות וכבוד בין הקבוצות השונות, תורכיה הביאה את הנבחרת שלה והמשחק לשפל חסר תקדים. אך במקרה הזה לא משנה מה יגידו הגויים, משנה מה יעשו היהודים. הנבחרת, שחלקה בנויה משחקנים מדהימים שרק עכשיו נאלצים לחיות עם הפציעה, הראו קור רוח, איפוק וכבוד יוצא דופן, והצליחו לשמור על העשתונות והכבוד חרף הזלזול האינטנסיבי של הקבוצה התורכית. כל אלו הם תוצאה של צעירים חדורי מטרה, חזקים ונחושים, ויכולת השיקום והכוח האדיר שיש לספורט שיקומי ופאראלימפי. את התעודה הזאת אני מחלק בגאון ובגאווה, יש לנו המון מה ללמוד מהם".

מאמן קבוצת הכדורגל לקטועי גפיים, שרון פז: "במסגרת המשחקים לקטועי גפיים תמיד נשמר כבוד בין הנבחרות והשחקנים, האירוע שהיה עם נבחרת תורכיה יהיה ידוע לשמצה. אני משבח את הנבחרת, הם שמרו על ייצוג מופתי של המדינה, חרף הרצונות של הקבוצה התורכית לפגוע ולבזות, לא נתנו להם את ההנאה הזאת. מדובר בנבחרת יוצאת דופן".

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW