ענפים אחריםענפים נוספים

אחרי אליפות אירופה: הכרטיס לפריס באופני הרים במרחק נגיעה

לאחר שתומר זלצמן סיים במקום ה- 29 וגילי גונן סיים 35 באליפות אירופה, ישראל תופסת כרגע את הכרטיס האחרון לאולימפיאדה ותיאבק על ההעפלה עם אוקראינה. לאחר האליפות, נערך טקס לכבוד יום הזיכרון

נבחרת ישראל באופני הרים סיימה אמש (שני) את אליפות אירופה עם התקרבות משמעותית להבטחת הכרטיס האולימפי, לאחר שתומר זלצמן סיים במקום ה-29 וגילי גונן סיים 35. ישראל תופסת כרגע את הכרטיס האחרון, מתוך 20 כרטיסים המוענקים למדינות בעלות הדירוג הגבוה ביותר, כאשר מיד אחרינו נמצאת אוקראינה, במרחק של כ-200 נקודות.

הנבחרת האוקראינית בנתה על הצלחה באליפות אירופה וצבירת ניקוד חשוב לצמצום הפער, אך הרוכב האוקראיני העיקרי לא הצליח להתברג במקום גבוה מספיק ובכך סגר כמעט לחלוטין את הסיכוי לכך שהאוקראינים יצליחו להדביק את ישראל. בשבוע הקרוב ישתתפו רוכבי שתי הנבחרות בתחרויות קטנות, המקנות ניקוד מועט, ובשבוע שלאחר מכן תתקיים התחרות המשמעותית האחרונה, גביע העולם בצ'כיה.

גיל לי גונן (צילום: Kuestenbrueck BRA)

אליפות אירופה התקיימה בתנאי מזג אויר קשים, כאשר במשך מספר ימים לפני התחרות ירד גשם כבד שהפך את המסלול לבוצי מאוד. יום התחרות עצמו עמד בסימן מבול מוחלט וטמפרטורה של 4 מעלות, שהפכה את הרכיבה למאבק מתמשך. התחרות הסתיימה לקראת ערב יום הזיכרון והמשלחת הישראלית לתחרות מיהרה למלונה, שם ערכה טקס קצר להתייחדות עם הנופלים ועם הנרצחים הרבים מקרב קהילת רוכבי האופניים שנהרגו ב-7 באוקטובר.

עם הבטחת הכרטיס לפריז יוכרע גם המאבק הפנימי בנבחרת, בין זלצמן לגונן, על מי מהם יהיה הרוכב שיקבל את הכרטיס הבודד לפריז, כאשר בסוף החודש תתכנס ועדת הסגלים של איגוד האופניים על מנת לבחור את הנציג האולימפי. מבחינת הניקוד מוביל כרגע גיל לי גונן על בסיס דירוג השיא הבינלאומי ותוצאות השנה שעברה, אך ההפרש ביניהם קטן והדברים יכולים עוד להשתנות לאחר גביע העולם בצ'כיה.

Back to top button
Isport

FREE
VIEW